Haberler

Zoox Robot Taksiler Artık Yollarda!

Robot taksiler artık yollarda! Zoox  adlı robot taksi projesi ABD merkezli oldukça uluslu teknoloji şirketi Amazon tarafınca hayata geçirildi. Artık son aşamasına erişilen proje şu anda kontrol aşamasında. Şu anda otonom vasıta kontrol sürüşü kapsamında Kaliforniya sokaklarında boy gösteriyor. Amazon ise Zoox’u artık trafikte görmek için gün sayıyor. Direksiyon ve freni olmayan bu vasıta tam 4 şahıs taşıma kapasitesine haiz. Ek olarak federal hükümetin yasalarına da uygun olan otonom aracın trafiğe çıkmasının önünde neredeyse hiçbir engel kalmadı.
Şehirde Kolay Ulaşımın Yeni Yolu Robot Taksi

Minik teknolojik kent aracı Zoox’un yaşamı kolaylaştırma şeklinde bir vizyonu var. En ergonomik ulaşım çözümlerinden birisi olmayı amaçlayan bu robot taksi yuvarlak hatlı bir görünüme haiz. Böylece tasarımı ile de insanlara sıcak ve güvenilir bir görüntü vermeye çalışıyor. Zoox’un ortaklarından olan Jesse Levinson yeniliklere imza atacak vasıta hakkında izahat yapmış oldu. Açıklamasında bu yeni nesil vasıta için süre ve kaynaktan kısmadan çalıştıklarını beyan etti. Bu sayede de her şeyin daha kolay denetim edilebildiğini söylemiş oldu.
Zoox’un Üretim Aşaması Tesla ile Aynı Fabrikada Gerçekleşti

Kaliforniya’daki “Kato” adlı fabrikada üretimi devam eden vasıta öteki benzer projelerle ortak birçok noktaya haiz. Görünüm olarak “Cruise” adlı girişimcilik şirketinin “Origin” adlı aracına benziyor. Üretim yeri olarak da Tesla ile benzerlik gösteriyor.
Son olarak Zoox’un çıkan küresel krizlerden etkilenmediğini söylemek mümkün. Hem Ukrayna-Rusya savaşından hem de salgından negatif etkilenmeyen robot taksi seri üretim aşamasına geldi bile. Ek olarak insan kaynakları da giderek büyüyen şirket artık 2000 çalışana haiz. Bu da trafiğe çıkacak olan yeni nesil otonom aracın giderek yaygın hale geleceğinin bir öteki kanıtı.
Sıfır KM Otomobil Modelleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün