Yeni Civic Sedan

yeni civic sedan 5f85210d27d6b
Yeni Civic Sedan

Yeni Civic Sedan güçlü turbo motor seçeneği ve güvenlik özellikleriyle göz dolduruyor.

Yeni Honda Civic Sedan

Civic Sedan. Yeni Civic Sedan olarak makyajlandı. Dış görünümünde fazla değişiklik yapılmayan Civic Sedan’ a teknolojik olarak oldukça fazla yenilik eklendi. Daha önce sadece Civic RS modelinde olan 1.5 litre VTEC turbo 182 PS ve 220 Nm’lik motor, manuel şanzıman seçeneğiyle birlikte Yeni Civic Sedan la birlikte de satın alınabilecek.

Kasa olarak sadece tamponda ve ön ızgara da küçük değişiklikler yapıldı ve Yeni Civic Sedan’a 17″ jant opsiyonuda eklendi.

yeni civic sedan 5f852117dff96

Civic Sedan da tamamen dokunmatik olan multimedya sistemi Yeni Civic Sedan’da tuşlarla da kontrol edilebilir hale geldi ve Apple Car Play özelliği eklendi.

yeni civic sedan 5f8521266e575

Yeni Civic Sedan teknolojik olarak ise oldukça yeni özelliklere sahip. Yeni CR-V den alışık olduğumuz “Honda Sensing” teknolojileri artık Yeni Civic sedan’da da bulunuyor.

Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi; Öndeki araç ile çarpışma riski algıladığında, kazanın şiddetini en aza indirmek için otomatik fren yapar.

Şerit Takip Uyarı Sistemi; Aracın içinde bulunduğu şeridin dışına çıkması halinde sistem sizi görsel ve işitsel olarak uyarır ve aracı tekrar şeride sokmanız için dikkatinizi çeker.

Şeritte Tutma Asistanı; Şeritten çıktığınızda direksiyonu aracın şeride girmesini sağlayacak şekilde hafifçe döndürür ve fren yaparak otomobilinizin şeritte kalmasını sağlar.

Şerit Koruma Destek Sistemi; Aracınızın şeritten çıktığını anlayarak devreye girer ve direksiyonu hafifçe döndürerek sizi şeritte tutar.

Uyarlanabilir Hız Sabitleyici; Trafikte diğer araçların hareketlerini algılayarak güvenli takip mesafesini korur.

Düşük Hızda Takip Özelliğine Sahip Hız Sabitleyici ; Düşük hızda ilerlerken önünüzdeki araç durduğunda otomobiliniz de durur. Öndeki araç 3 saniye içinde hareket ederse yeniden hareket eder.Öndeki araç daha uzun süre durursa, tek tuşa basarak otomobilinizi yeniden hareket ettirebilirsiniz.

Honda Sensing teknolojilerini Yeni Civic Sedan’ın Executive + paketinde standart olarak satın alabilirsiniz.

yeni civic sedan 5f8521379cc12

Honda Sensing teknolojilerinin yanında Yeni Honda Civic’te Kör Nokta Uyarı sistemi ve Çapraz Trafik Uyarı Sistemi de bulunuyor.

Geri manevra esnasında devreye giren Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, geri hareket halindeyken sağdan veya soldan gelen araçları algılayarak sesli ve görüntülü uyarı gönderir.

Kör Nokta Uyarı sistemi i şerit değiştirirken kör noktanızda kalan aracı fark eder, sesli ve görüntülü uyarı gönderir.

Kısacası Yeni Civic Sedan teknolojik ve güvenlik olarak oldukça iddaalı ve turbo motor seçeneğiyle de oldukça performanslı bir araç olarak piyasaya çıkmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir