En Az Yakan SUV Ve Jip 4X4 Modelleri 2020

suv modelleri

En Az Yakan SUV Ve Jip 4X4 Modelleri 2020

Minimum yakan SUV modelleri ile yakıttan tutum edebilirsiniz. Yüksek performans gerçekleştiren ve azca yakıt tüketen SUV modellerini bu yazıda inceledik.

Eğer geniş bir aileniz var ise SUV (Sport Utility Vehicle) otomobile haiz olmadan, her şeyi ve herkesi aynı anda taşımanız pek ihtimaller içinde olmayacaktır. Geniş hacimli, yerden yüksek yapısı ve spor görünüşüyle öne çıkan SUV otomobiller, hem küçük otomobillere oranla daha güvenilir hem yol tutuşlarının daha iyi hem de yük taşımaya elverişli olmalarından kaynaklı tüm dünyada bulunmuş olduğu benzer biçimde Türkiye’de de çokça tercih ediliyor.

Geniş bir yelpazede değişen SUV tutarları, her türlü bütçeye hitap ediyor. Son dönemde pazara sürülen yeni modellerin yanı sıra bundan sonrasında bir classic olma yolunda da gelişen SUV araç modelleri, yerden yüksekte olmaları sebebiyle kullanıcısına daha geniş bir görüş uzaklığı sağlıyor. Bu görüş uzaklığı sürücünün hem trafiğin gidişatına bakılırsa önlem almasına destek oluyor hem de park etme mevzusu ile ilgili sorun yaşamasının önüne geçiyor. Bundan 5-6 yıl evveline kadar SUV seçimi vasıtalar yakıt tasarrufu mevzusu ile ilgili başka vasıtaların arkasında kalıyordu. Fakat son senelerde meydana çıkan yeni modeller daha düşük motor hacimli ve yüksek teknolojiye haiz sürümler ile geliştirildi ve SUV vasıtalar da başka otomobiller benzer biçimde yakıt mevzusu ile ilgili bütçeyi sarsmayacak bir noktaya getirildi. Cep yakmayan hem de her türlü hava şartlarına hazırlıklı olan SUV otomobiller her geride bıraktığımız gün trafikte karşınıza daha oldukça çıkabilir. SUV vasıtaları cazip kılan bir başka özellik de, birazcık daha büyük hacimli olanların evcil hayvanlarınızı taşıyabilmenize imkân sağlaması. Bu vasıtaların hem aileniz hem de evcil hayvanınızla bir arada gezi etmeniz amacıyla tasarlandığını söyleyebiliriz.

SUV modelleri karşılaştırma
Son dönemlerde sıkça tercih edilen SUV modelleri içinde bir karşılaştırma gerçekleştirmek gerekirse… Yıl süresince belli Aralıklarla satış grafiklerini paylaşan Otomotiv Dağıtıcıları Derneği’ne (ODD) bakılırsa son günlerde en oldukça satın alınan SUV modeller Opel Mokka, Kia Sportage ve Renault Kadjar. Bu vasıtalardan kimisi yakıt tasarrufu kimisi de şehir içi trafiğe ve araziye ideal olması sebebiyle alıcıların dikkatinden kaçmadı:

Renault Kadjar

kadjar

Renault Kadjar nasıl bir otomobil ?

Fransız otomobil şirketi Renault’nun en oldukça yatırım yapmış olduğu vasıtalardan kabul edilen Renault Kadjar’ın dış tasarımında devrimlere gidildi. Hem dizel hem benzinli seçenekleri olan bu aracın yakıt kullanımı ise 100 kilometrede 3.8 ile 5.6 litre aralığında.

Opel Mokka

mokka

Opel Mokka nasıl bir otomobil ?

Kent içi trafikte en oldukça karşınıza çıkabilecek SUV modellerden kabul edilen Opel Mokka, otomatik ve manuel vites seçeneklerinin yanı sıra benzinli ve dizel alternatifleriyle de piyasada. Yakıt kullanımı bilgilerine bakıldığında ise Opel Mokka, 100 km’de 4.3 ile 6.9 litre yakıt harcayabiliyor.

Kia Sportage

sportage

Kia Sportage nasıl bir otomobil ?

Hem araziye hem şehir amacıylae ideal bir araç olması vasıtası ile sürücülere cazip gelen ve bu özelliği ile son senelerde en sık tercih edilen SUV vasıtalardan kabul edilen Kia Sportage, 100 km’de 6.3 ila 7.5 litre yakıt harcayabiliyor.

En oldukça tercih edilen bu üç modelin yanı sıra, yakın vakitte araç almayı düşünce edinenler amacıyla birkaç SUV tavsiyesi vermek gerekirse:

Nissan Qashqai

qashqai

Nissan Qashqai nasıl bir otomobil ?

önder duruşu” sloganıyla yasenean Nissan Qashqai modeli, SUV piyasasının en oldukça satanlarından biri. Evet, SUV’un öncüsü Jeep markası olabilir fakat bu güncel şehir içine hususi üretilmiş ekonomik SUV modellerinin öncüsü Nissan Qashqai ve Nissan juke modelleridir. Bakınız, Nissan, bundan tam on yıl evvelce bir piyasa analizi yapmış oldu ve görmüş oldu ki gelişen dönemde hepimiz kentte yüksek araca binmek isteyecek. Bunun üstüne ulaşılabilir fiyatlara ve ekonomik sürüşe yoğunlaşan iki değişik kesime seslenen iki SUV geliştirdi ve sattı…

Nissan Juke

juke

Nissan Juke Nasıl otomobil ?

2019 model Juke ile ilgili araştırma icra eden oldukça. Zira, bu otomobil, sınıfın en oldukça satanları içinde. Üstelik ilk kez üretildiğinden beri. Nissan markası, Juke modeli ile hep ilgi çekmeyi başardı. Peki, yeni Juke iyi mi?Yeni Juke’un özellikleri, Panoramik sunroof, DIG-T Turbo 115 motor seçeneği, 197cc motor hacmi, 115 Hp motor gücü, 5,6 litrelik averaj yakıt kullanımı şeklinde özetlenebilir.

Chevrolet Captiva

captiva

Chevrolet Captiva Nasıl otomobil ?

Chevrolet’ler içinde en tanınmış olan ve “sınıfının en güvenilir aracı” ödülünün de sahibi Chevrolet Aveo; 8 hava yastığı (sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları), Elektronik Stabilite Denetim Programı (ESC), Yokuşta Kalkış Desteği, ABS+EBD Destekli Fren Sistemi, Elektronik Çekiş Kontrolü (TC), Hız Sabitleme Özelliği, ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri ve yolunuzu aydınlatması amacıyla tespit edilen bir zaman vakitsince açık kalabilen follow-me-home (eve kadar takip et) far sistemlerini alıcılarına standart olarak sunuyor. Hem de 5 kapılı hatchback seçeneklerine de haiz bu araçlar, uzun yolculukları sevenler amacıyla önemli bir seçenek oluşturuyor.

Ford Kuga

kuga

Ford Kuga Nasıl otomobil ?

Otomobil 2 ayrı motor alternatifi ile sunuluyor: 1.5 Ecoboost benzinli motor (6 ileri otomatik vites) ve 1.5 TDCI dizel motor (6 ileri manuel ve otomatik vites). Biz Safranbolu kontrol sürüşü esnasında yeni 1.5 dizel otomatik versiyonu deneyimledik. Yeni Ford Kuga yakıt kullanımı şehir içersinde 5,1 litre iken metropoller içinde 4,6 litreye kadar düşüyor. Bu sayılar sizin kullanımınıza bakılırsa daha yukarılara çıkabilir. Otomobilin bagaj hacmi 5 kişilik oturma düzeninde 406 litre, arka koltuklar katlandığında ise 1603 litre oluyor.

 

Hyundai Tucson

tucson

Hyundai Tucson Nasıl otomobil ?

Hyundai Tucson 2020 modeli ile ilgili çeşitli informasyon amacıyla okumaya devam edin fakat aracın ana özellikleri ile Hyundai Tucson özeti şu şekilde:

Dizel otomatik
5,1 litre yakıt tüketimi
513 litre bagaj hacmi
Deri koltuk-deri direksiyon simidi ve deri kaplama konsol
280 bin Tl fiyat bandı…

Kia Sorento

sorento

Kia Sorento Nasıl otomobil ?

Bildiğiniz suretiyle Sportage yalnızca benzinli motor opsiyonuna sahipti. 2019 senesi ile eş güdümlü KIA Sportage Türkiye’ye yüksek verimlilik gerçekleştiren 1.6 litrelik ‘SmartStream’ dizel motor alternatifi ile geldi. Bu motor KIA’nın yeni ‘SmartStream’ verimlilik teknolojileriyle donatılıarak, yüksek yakıt verimliliği ve performansı bir arada sunuyor.1.6 litrelik dizel motor, 136 beygir güç ve 320 Nm tork sayısal değerine haiz. Ek olarak, 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımana haiz Sportage, 4×2 ve 4×4 seçeneklerle alınabilecek. Yenilenen KIA Sportage, 0’dan 100 km’ye 11,8 saniyede ulaşıyor. Maksimum sürat sayısal kıymeti ise 180km/s. Sportage, 100 km’de averaj 4,7 litre yakıt tüketirken, 123 gr/km CO2 emisyon salınımı gerçekleştiriyor.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir