ZF Easyturn: Ön Lastikleri 80 Aşama Döndüren Alman Teknolojisi

ZF Easyturn muhteşem manevra kabiliyeti ile görenlere yok artık dedirtti. Yeni nesil Alman teknolojisi, ön aks sistemi ile tam 80 derecelik manevralar yapmayı başarıyor. Halihazırda Alman otomotiv üreticisi ZF, 100 yıldan fazla süredir otomobil parçaları üretiyor. Dünya genelinde bir marka olmayı başarmış olan ZF tam 40 ülkede hizmet veriyor. 230 değişik üretim tesisi ile ticari araçların güç aktarımları için çalışıyor. Bu anlamda hem şasi geliştiriyor hem de üretiyor. Bugünlerde ise üstünde çalmış olduğu 80 aşama manevra icra eden ön aks ile gündeme bomba benzer biçimde düştü.
İşte o görüntüler: 

ZF Easyturn 80 Aşama Manevra Yapıyor!
Alman üretecinin paylaşmış olduğu videoda yeni ön aks sisteminin 80 derecelik keskin manevra özelliği ortaya çıkıyor. İlk ilkin BMW’nin i3 üstünde denemesi meydana getirilen prototip kısa sürede öteki modellere de entegre edilecek. ZF Easyturn ile markanın yapmak istediği aslolan şey trafikte sürücülere destek olmak. Zira bu sistem kullanıcılarına fazlaca rahat bir halde paralel park yapma şansı veriyor. Bunu da 80 derecelik ön aks sistemine borçlu.

Şimdilik bu değişen teknolojinin hangi modellerde kullanıma geçeceği net değil. Sadece birçok elektrikli otomobil ile entegre olmak markanın hedefleri içinde. Bilhassa ufak boyutlu otomobiller markanın merceğinde.
Sıfır KM Otomobil Modelleri

Bir cevap yazın