Yeni DS 4 Performance Line Türkiye’de!

Eylül 2022’de TROCADERO donanımıyla Türkiye’de satışına başlanan yeni DS 4, şimdi de PERFORMANCE LINE versiyonu ile 1.132.100 TL’den başlamış olan fiyatlarla müşterileriyle buluşuyor. Hem tasarımında hem de iç mekanında kapsamlı sportif bilgileri barındıran DS 4 PERFORMANCE LINE’da, Siyah Dış Tasarım Paketi, Alcantara®, yapay deri ve kumaş kombinasyonlu koltuklar, Alcantara® kaplı orta konsol, karmin ve altın renkli dikiş süsleme, Performance Line işlemeli ön koltuklar, Performance Line kapı eşiği süslemesi ve karmin renkli jant göbeği detayı ile siyah renkli 19 inçlik MINNEAPOLIS hafifçe alaşım jantlar ile hususi bir seri oluşturuluyor. Dileyen DS 4 müşterileri, DS MATRIX LED VISION Adaptif LED Farlar, dinamik arka sinyal lambaları ve siyah tavan seçenekleri ile otomobillerini kişiselleştirebiliyor.
Fütüristik zarafet, kusursuz çizgi ve teknolojik mükemmeliyetin tanımı olan DS Automobiles, premium kompakt sınıftaki DS 4 modelinin yeni versiyonu olan PERFORMANCE LINE’ı Türkiye’de sunmaya başladı. BlueHDi 130 motor seçeneği ile 1.132.100 TL’lik başlangıç fiyatı sunulan DS 4 PERFORMANCE LINE, oldukça kapsamlı donanımları içinde lüksün ve hızla gelişen teknolojinin kombinasyonunda benzersiz bir tecrübe yaşatıyor. DS 4 PERFORMANCE LINE’a hususi olan tasarımda karmin renkli jant göbeği detayı ile siyah renkli 19 inçlik MINNEAPOLIS Hafifçe Alaşım Jantlar, Siyah Dış Tasarım Paketi ile kombine edilerek mutlak bir sportiflik arayanları cezbediyor. DS Automobiles tasarım imzalarından, farlarla ızgarayı birbirine bağlayan DS WINGS detayı, arka aydınlatma grubu arasındaki süs çıtası, ızgara ve yan cam çerçeveleri, bu paket kapsamında siyah renkli sunuluyor. Alcantara®, yapay deri ve kumaş kombinasyonlu koltuklar ek olarak Performance Line işlemeli ön koltukları barındırıyor. Alcantara® kaplı orta konsol, karmin ve altın renkli dikiş süsleme ile detaylara verilen önemi vurguluyor. İç mekana geçilirken Performance Line kapı eşiği süslemesi de dikkat çekiyor. Tüm bu hususi donanımlara ek olarak, DS MATRIX LED VISION Adaptif LED Farlar, dinamik arka sinyal lambaları ve siyah tavan seçenekleri yardımıyla yeni DS 4 PERFORMANCE LINE kişiselleştirebiliyor.
Çağıl SUV Coupe ile Kompakt Hatchback Bir Arada

DS 4, kompakt hatchback sınıfında yepyeni bir tasarım anlayışını kullanıcılarıyla bir araya getiriyor. Boyutlarıyla da bunu kanıtlıyor; 1,83 metrelik genişliği, kompakt 4,40 metrelik uzunluğu ve 1,47 metrelik yüksekliğiyle  otomobil, etkisi altına alan bir görünüm sunuyor. Profil, akıcılıkla keskin hatları bir araya getiriyor. Gizli saklı kapı kolları, yan tasarımdaki heykelsi yüzeyler ile uyum sağlıyor. Beden tasarımı ile aerodinamik tasarımlı ve 19 inçlik jantlara haiz büyük tekerleklerin oranı DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden geliyor. Otomobil bu sayede görkemli ve hususi bir görünüme haiz. Arka tarafta tavan, teknik informasyon birikiminin bir göstergesi niteliğindeki emaye yüzey baskılı arka camın dik kavisiyle oldukça aşağı uzanıyor. Karaltı, zarif olmasıyla birlikte aerodinamik açıdan etkili de. Arka çamurluklar, kıvrımları ve C sütununu vurgulayan, DS logosunu taşıyan siyah renkli keskin köşeleri ile fit ve kuvvetli bir tasarım ortaya koyuyor. Arkada, lazer kabartmalı balık sırtı efekti ile yeni nesil örneksiz aydınlatma grubu bulunuyor. DS 4’ün hususi çamurluk tasarımları, ustalıkla verilen krom dokunuşları ve görkemli, atletik bir duruş elde eden kontrast siyah tavan seçeneği yardımıyla zarafet, en baskın kalite. Dış tasarımı tamamlayan bir unsur olarak DS 4, ikisi yeni olmak suretiyle tam 7 değişik renk seçeneğine de haiz olmasıyla öne çıkıyor.
Teknolojik Farlar, Hem Görünüşü Hem Görüşü Kaliteli Hale Getiriyor
DS 4’ün ön yüzü yeni, kendine özgü ışık imzası ile karakterize edildi. Standart kapsamda tümüyle LED’lerden oluşan oldukça ince farlar sunuluyor. Farlar ek olarak; her iki tarafta iki LED hattından, toplam 98 LED’den oluşan, gündüz farlarını da içinde barındırıyor. DS Automobiles tasarım imzalarından DS WINGS, farlarla ızgarayı birbirine bağlıyor. Ek olarak, uzun kaput, hareket sağlayarak silüete dinamik bir görünüm katıyor. Daha dinamik olan DS 4 PERFORMANCE LINE ise siyah tasarım paketiyle siyah dış süslemelere (DS WINGS, arka aydınlama grubu arasındaki süs çıtası, ızgara ve yan cam çerçeveleri) ek olarak dikkat çeken siyah alaşım jantlar ve cömertçe Alcantara® kaplı hususi iç mekan tasarım konseptine haiz.
Mütevazı ve Rafine İç Tasarım

DS 4 dışarıdan verdiği premium otomobil hissini, iç mekâna geçildiğinde daha da yukarıya çekecek hususi tasarımı ile dikkat çekiyor. Model, dijital, akıcı ve ergonomik bir iç mekâna haiz. İşlevleri kadar tasarımı da kabul edilen her bir parça bir tüm olarak birbiriyle bağlantılı. Gezi sanatı, deneyimi kolaylaştırmak için üç arayüz bölgesinde gruplanan yeni denetim düzeni kullanılarak gösteriliyor. Usta saat zanaatkarlarından esin alınan Clous de Paris işlemeleri ile DS AIR’in gizli saklı havalandırma çıkışları dikkat çekiyor. Bu, orta konsol tasarımının akıcı ve zarif olmasını sağlıyor.
DS 4’ün içi, iki birleşik alandan meydana geliyor: Konfor için bir temas bölgesi ve değişik arayüzler için interaktif bölge. Cam kontrolleri için iki tonlu uygulama, bilişsel algılamayı tetiklemek için tasarlanmış. Malzemeleri içinde bulunan değişik deri türleri ve Alcantara®, yeni döşeme teknikleri kullanılarak DS 4’ün iç tasarımı zarafet ile teknolojiyi birbirine katıyor.
Kişiselleştirilebilen Ortam ile Farkı Hissettiriyor
İçerideki uyum hissi, kişiselleştirilebilir ambiyans aydınlatması ile vurgulanıyor. Bu şekilde dolaylı olarak, yan tasarımı vurgulamak ve dinamik dinginlik hissine katkıda bulunmak amaçlanmış.
Verimlilik Ön Planda

Türkiye’de BlueHDi 130 motor seçeneği ile sunulan DS 4 modeli, 8 ileri tam otomatik şanzıman ile kombine ediliyor. 130 beygir güç ve 300 Nm’lik tork değerine haiz olan bu motor ile DS 4, 0’dan saatte 100 kilometre hıza olan çıkışını yalnızca 10,9 saniyede tamamlayabiliyor. 203 km/sa’lik son sürate haiz olan modelin en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi ise yakıt tüketimi. Verimliliğin ön planda olduğu DS 4, bu performansı 100 kilometrede 3,8 litrelik karma yakıt tüketimi verisi ile sunuyor.
Güvenlik, Konfor ve Performansı Bir Arada Sunan Standart Donanımlar
DS 4 PERFORMANCE LINE BlueHDi 130’da, bu pakete özgü donanımlara ek olarak yüksek düzey güvenlik ve hem sürücüye hem de yolculara yüksek konfor sunan standart donanım sıralaması dikkat çekiyor. 10” Multimedya ekranlı müzik ve eğlence sistemi, Navigasyon ön hazırlığı, DS Genişletilmiş Sanal Gösterge Paneli, Kablosuz Mirror Screen (Apple CarPlay, Android Auto), Geri Görüş Kamerası Temizleme Fonksiyonu, iki bölgeli otomatik klima, Otomatik Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, toplam dört tane USB bağlantısı, DS AIR Gizli saklı Havalandırma Sistemi, gizli saklı kapı kolları, DS SMART TOUCH dokunmatik kumanda ekranı, sekiz renkli PolyAmbient ambiyans aydınlatması, elektrikli bagaj kapağı, açılır cam tavan, Kamera Destekli Etken Güvenlik Freni, Etken Şerit Takip Yardımcısı, Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı şeklinde özellikler öne çıkanlardan yalnızca bazıları olarak dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın