Vasıta Yol Kamerası Nedir? Ne İşe Yarar?

Trafikte gün geçmiyor ki kendimizi bir ateş çemberinin ortasında bulmayalım. Bilhassa kalabalık şehirler için konuşmamız gerekirse durağan bir trafikte, bu sıcak aylarda sinirlerine egemen olamayan sürücüler trafiğin her yerinde. Bu maganda diye tabir edebileceğimiz insanları lüzumlu bölgelere şikâyet edebilmek ve onların cezalandırılmasını sağlayabilmek için lüzumlu kanıtlar size sunan bir aksesuar olsaydı, onu satın alır mıydınız? Buna cevabınız evet ise haberler iyi. Bu şekilde bir aksesuar aslına bakarsan var. Bahsettiğim şey bir vasıta yol kamerası. Bu kameralardan bir tanesi, ceza alması ihtiyaç duyulan onlarca kişiyi belirleyebilir.
Bir kaza anında “Aman beni tanık yazmayın”, “Başıma bela almak istemiyorum” gibisinden birçok mazeretle kayıtsız kalan insanları görmüş olacaksınız. Bu biçim kişilerden bir yardım beklemek yerine kendi başınızın çaresine bakabilirsiniz. Alacağınız bir vasıta yol kamerası, siz vasıta sürerken otomobilinizin önünde olan her şeyi kaydedecek ve esasen çarpışmalara yada öteki vakalara sessiz bir şahit olarak işlev görebilecektir. Ek olarak bir vasıta kamerası, hırsızların yada vandalların arabanızla uğraşmak mevzusunda iki kez düşünmesini de sağlayabilir. Ve bir bonus olarak, gezi halindeyken ön camınızın derhal ötesindeki dünyada başka neler yakalayabileceğini asla bilemezsiniz. Mükemmel manzaralar, duygu dolu bilir ve asla hatırlanası maceraları bu sayede sonsuza kadar saklayabilirsiniz.
Vasıta Yol Kamerası Kullanım Alanları1Kaza Anı

Bu durumdan aslına bakarsan yazının başlangıcında da bahsetmiştik, bir vasıta yol kamerası kazalarda haksız yere suçlanmanızın önüne geçer. Bazı şoförler 2 tane kamera almayı uygun görüyorlar biri aracın ön tarafını çekerken diğeri ise arka tarafta bulunuyor. Böylece ihtimaller içinde arkadan çarpma durumlarında da sürücünün elinde bir kanıt bulunuyor. 
Magandasavar
Tamamımız minimum bir kere de olsa bu biçim ahlaksız insanlarla karşılaşmıştır. Bu kişilerle fizyolojik bir münakaşaya girmektense elinizde bir görüntü ile güvenlik güçlerine gitmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu pervasız ve sorumsuz sürücüler bir tek oldukça rahatsız edici ve sinir bozucu olmakla kalmaz, bununla beraber öteki sürücülerin ve masum yolcuların hayatlarını tehlikeye atabilirler. Eve bozulmuş bir sinirle gitmektense bahsi geçen bu kişilerin ceza alacağını bilerek gitmek ruhsal olarak da iyi hissettirecektir.2Dolandırıcılıkların Önüne Geçmek

Vasıta ve trafik söz mevzusu olduğunda sigorta dolandırıcılığı 21. yüzyılın en yaygın problemlerinden biridir. Dolandırıcılık bir tek sigorta şirketlerini büyük seviyede etkilemekle kalmaz, bununla beraber dürüst sürücülere de zarar verebilir.
Suçu karşı tarafa atmak için kasıtlı bir halde kaza yaptırıp, sizden para talep edebilirler. Sadece bir vasıta yol kameranız var ise bu dolandırıcılara göz yummak zorunda kalmazsınız.

And this S**T does go on ! Dashcam is worth it. People are sometimes just immoral. Creative fake claims, costs everyone in higher premiums. pic.twitter.com/PxdU8XieVP
— Ken Rutkowski (@kenradio) May 2, 2020

Tüm Yolculuğunuzu Kaydedebilirsiniz
Bilhassa aracınızla sık sık gezi etmeyi seviyorsanız ya da ara sırada olsa sevdiklerinizle beraber seyahatlere çıkıyorsanız bu anlamış olur sizler için kıymetli olabilir. Bu keyifli yolculukları, vakit geçtikçe bir nostalji olarak yeniden yeniden görebileceğiniz unutulmaz bir yolculuğa dönüştürmek hoşunuza gitmez miydi? Bence kesinlikle giderdi. Birkaç yıl öncesinden kalma mutlu bir gezintiden kesitlerle karşılaşmak… O an yüzünüzde oluşacak gülümsemeyi tahmin edebiliyorum. Kesinlikle buna kıymet.Şöyleki bir toparlamak gerekirse, bu vasıta yol kameralarını birer yatırım olarak görebilirisiniz. Oldukça uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bu aparatlar sizi birçok aksiliğe karşı koruyabilecek potansiyele haizdir. Güvenilir olun o an ulaştığında bir kameraya haiz olmayı dileyeceksiniz. Önleminizi alın, “keşke” demek yerine “iyi ki” deyin.

İkinci El Otomobil İlanlarımızı Görmek için Derhal Tıklayın!

Bir cevap yazın