Trugo Tarafınca TOGG için Hususi Olarak Ürettiği İlk Şarj Cihazlarını Üretti!

TOGG’un üretim sürecinde sona yaklaşırken bir oldukça yeni ortaklık açıklandı. Doğuştan elektrikli otomobilin en mühim süreçlerinden önde gelen şarj yardımıyla ilgili adımlar atılıyor. Geçtiğimiz aylarda Vestel imzalı Trugo şarj cihazları için yeni bir girişim açıklanmıştı. İmzalar atıldıktan kısa bir süre sonrasında ilk Vestel Trugo şarj cihazları kurulum için hazırlandı. Trugo’nun Togg için en mühim adımlardan biri bulunduğunu belirterek haberin detaylarına geçelim.
180 kW Gücündeki Şarj Cihazları Kurulum İçin Hazır!
 

Mevzu hakkında Trugo toplumsal medya hesaplarından meydana getirilen paylaşımda şu açıklamaya yer verildi: “Togg kurucu ortaklarından Vestel’in Türkiye’de, Trugo’ya hususi ürettiği 180 kW gücündeki şarj cihazları kurulum için hazır. Trugo ile elektrikli vasıta kullanıcıları Türkiye’nin 81 ilinde yüksek performanslı şarj altyapısıyla, kesintisiz bir edinim yaşayacak.”
Ek olarak mevzunun TOGG tarafında ise şu açıklamalarda bulunulmuş oldu. “Uçtan uca kesintisiz bir kullanıcı deneyimi için çalışmalarımız planlarımız doğrultusunda devam ediyor.“
Ülkemizin 81 ilinde yer alacak Trugo şarj cihazları hakkında paylaşılan ilk haberlerin içinde soket çeşidi farketmeden tüm elektrikli vasıta sahipleri tarafınca kullanılabilecek olması. Ek olarak 180 kWs üstü kapasite ile dolum meydana getirecek cihazlarda 25 dakikada %80 oranında doluluk oranına ulaşılabilecek. Ek olarak tüm şehirlerde olacağı belirtilse de, trafik yoğunluğunun fazla olduğu lokasyonlara öncelik gösterilecek. 25-50 kilometre mesafelerle Trugo şarj cihazlarına ulaşabilirsiniz.
“Devletimizde Uçtan Uca Elektrikli Araçlarla Gezi Etmeyi Mümkün Kılacak”
 

CEO Gürcan Karakaş, Trugo ile ilgili anlaşmanın mihenk taşı öneminde bulunduğunu belirterek:  “Devletimizde uçtan uca elektrikli araçlarla gezi etmeyi mümkün kılacak süratli şarj istasyonları kurma hedefimiz doğrultusunda EPDK’ya yaptığımız müracaat sonuçlandı. Sektörün lisanslı oyuncuları içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu regülasyonun Türkiye’nin şarj altyapısının gelişimi için oldukça kıymetli bir mihenk taşı bulunduğunu düşünüyoruz.”
“Gelecek yıl ortasına kadar 81 ilimizde 600’ün üstünde noktaya ulaşacak. Toplam 2 bin soketi olan 1000 tane süratli şarj aletinin kurulumunu yapacağız. Ek olarak bu öncü pozisyonumuzu gelecek yıllarda yapacağımız yatırımlarla da sürdürmeye kararlıyız. Hedefimize giden yolda geri sayım başladı. Homologasyon sürecinin tamamlanmasının arkasından 2023 yılının ilk çeyreğinde ilk akıllı cihazımız C-SUV pazara çıkacak”.
Yerli Otomobil TOGG, Galataport’da Ziyaretçilerini Bekliyor!
Togg’un Şarj Aleti Ortaya Çıktı

Bir cevap yazın