TOGG’dan Hazırlık Haberleri: Gemlik Tesisi Üretime Hazır!

TOGG Gemlik Tesisi, temeli 18 Temmuz 2020 tarihinde atılmış ve iki yılda tecrübe etme üretimi için hazırlıklara başlanmıştı. Bu senenin son çeyreğinde ilk üretim akıllı aygıt banttan geçecek.  Gemlik Tesisi’nin 2030 yılına kadar büyük bir akıllı aygıt üretim hedefi var.

Geçen iki yılda planlar doğrultusunda tecrübe etme üretimi adına geri sayım başlatıldı. Beden, montaj ve boya işlemlerinin yapıldığı tesiste, tecrübe etme üretimi hazırlıkları son hızda devam ediyor. Türkiye’deki yasal sınırın 9’da 1’i, Avrupa’daki yasal sınırın ise 7’de 1’i kadar bir değerle Avrupa’nın en temizi olan boyahane içinde, ilk C- SUV gövdesinin boyası atılmıştır. Aynı gövdeye ilişkin parçanın montajı da bu montaj tesisinde tamamlandı.
TOGG “Yeniliğe Seyahat Hedefi” artık tecrübe etme üretimi için geri sayıma geçti!
Bu senenin son çeyreğinde seri üretim için hazır olacak olan Gemlik Tesisi içinde;  Ar-ge Merkezi, Yoldam Tasarım Merkezi, Prototip Geliştirme Merkezi, Kontrol Merkezi, Strateji ve Yönetim Merkezi, Kullanıcı Tecrübe Parkı birimlerini barındıracak.

İlk olarak C-SUV pazara çıkıyor. TOGG’da, Avrupa kurallarında teknik yeterlilik bakımından testlerin tamamlanmasının peşinden 2023 yılının ilk çeyreğinde sonunda C segmentindeki Elektrikli SUV pazara sunulması planlanıyor. Hemen sonra üretim sırasındaki C segmentindeki Sedan ve Hatchback modelleri de üretime başlamış olacak. Peşinden ise B-SUV ve C- MPV’nin de üretime katılmasıyla beraber aynı aileye ilişkin 5 model tamamlanmakta. TOGG 2030’a kadar 5 değişik modeliyle toplam 1 milyon tane vasıta üretmeyi planlıyor.
TOGG Gemlik Tesisi İkinci Senesinde
Gemlik Tesisi’nin temeli 18 Temmuz 2020 tarihinde atılmıştır. Fakat üst yapı emekleri Ocak 2021’de başladı. Gemlik Tesisini güçlendirmek için 44 bin tane beton kolon kullanılmıştır. 536 bin metreküp kazı emek vermesi yapılmış ek olarak 493 bin metreküp dolgu kullanılmakta. Gemlik Tesisi inşasında ise 34 bin ton demir 325 bin metreküp beton yer aldı. Üretim hatları içinde 250 robot devreye alınarak ekipman montajları sağlanmakta. 1.6 kilometrelik kontrol pisti inşası tamamlandı. İnşaatında 9 bin 700 şahıs vazife aldı ve 3 milyon saatlik bir emek harcama gerçekleştirilmiştir. 1,2 milyon metrekarelik alan üstüne inşa edilen Gemlik Tesisi, 230 bin metrekare kapalı alana haiz. Ek olarak Gemlik Tesisi kapasitesi 175 bin adede ulaştığında 4 bin 300 kişiye istihdam sağlamayı hedefliyor.

Gemlik Tesisi içindeki emek harcamalar, 9 Nisan 2021 tarihinden itibaren togg.com.tr ek olarak Togg Youtube kanalı üstünden anlık olarak izlenmiştir. Canlı yayınları toplam olarak 2 milyondan fazla şahıs izlemiştir.
İzlemek için: Togg Gemlik Tesisi Canlı Gösterim
ARABAM GARAJ
TRİNK SAT

Bir cevap yazın