TEMSA’dan Avrupa’nın İlk Elektrikli Şehirler Arası Otobüsü

temsadan avrupanin ilk elektrikli sehirler arasi otobusu 6346ddc0d0790

Temsa‘dan Avrupa’nın ilk elektrikli şehirler arası otobüsü geldi. Halihazırda Temsa Türkiye pazarının öncü ticari vasıta üreticilerinden bir tanesi. Son olarak Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen fuara katıldı. Burada “LD SB E” adlı şehirler arası otobüsünü tanıttı. Böylece elektrikli model sayısını da beşe çıkarmış oldu.
TEMSA Sabancı Tüm ortaklık ve PPF Group ortaklığı ile hizmet veren bir marka. Bugünlerde Hannover’de düzenlenen  IAA Transportation’da boy gösteriyor. Bu fuar, dünyanın en mühim ticari vasıta fuarlarından birisi olma hususi durumunu taşıyor. TEMSA da yeni elektrikli otobüs modelinin tanıtımı için bu fuarı bekliyordu.
TEMSA’dan Avrupa’nın İlk Elektrikli Şehirler Arası Otobüsü

Lansmanda TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, sürdürülebilirlik ve dijitalizasyon vurgusu yapmış oldu. Otomotiv sektörü için bu iki ana trendin oldukça belirleyici bulunduğunu beyan etti. Ek olarak Doğancıoğlu, “LD SB E aracımızla beraber ulaştığımız elektrikli vasıta gamımız, TEMSA’nın bu yoldaki kararlılığın en mühim göstergesi. Bugün değişik segmentlerde, 5 değişik elektrikli aracın lansmanını yapmış olan dünyadaki nadir şirketlerden biriyiz. Ek olarak LD SB E aracımızla, Avrupalı bir şirket olarak kıtanın ilk şehirlerarası elektrikli otobüsünü üretmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Eğer kuzeye gitmek istiyorsanız bunun en kolay yolu kutup yıldızını takip etmektir. Bizim kuzeyimiz daha yaşanabilir, daha temiz, daha güvenli bir dünya. Kutup yıldızımız ise sürdürülebilirlik. Bu yolculukta emin şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu kapsamda 2025 senesinde da üretim tesisimizden çıkan her iki araçtan bir tanesinin elektrikli olmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
TEMSA LD SB E 350 Kilometre Menzile Ulaşabiliyor

TEMSA’dan Avrupa’nın ilk şehirlerarası otobüsü hamlesi Hannover IAA Transportation’da ortaya çıktı. Lansmanı meydana getirilen LD SB E, 12 ya da 13 metrelik iki seçenek ile piyasaya giriyor. Tam 63 kişilik yolcu kapasitesi bulunan vasıta, şehirlerarası bir otobüs için oldukça ideal. Ek olarak 250 kW gücündeki elektrikli motoru ile her türlü koşulda üst düzey performansı gösteriyor. Ek olarak 210, 280 ve 350 kWh olmak suretiyle 3 tane batarya seçeneği sunuyor. Böylece uygun koşullar sağlandığında menzili de 350 kilometreyi buluyor. Üstelik vasıta 2 saate yakın bir sürede tamamen şarj oluyor. Hepsi ise aracın dijital gösterge panelinde kolaylıkla takip ediliyor. Son olarak araçta elektrikli aksamlarının birçoğu aynı bölgede içeriyor. Böylece aracın servis ve bakım hizmetleri de büyük oranda kolay oluyor.
İkinci El Temsa Otobüs Modelleri

Bir cevap yazın