Volkswagen Hızlı Şarj İçin 200 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Gravatar Image
  • Whatsapp
volkswagen hizli sarj icin 200 milyon dolar yatirim yapiyor 60ea16dfabe67 Volkswagen Hızlı Şarj İçin 200 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Volkswagen, Amerikalı batarya firması olan QuantumSpace’a ekstra 200 milyon dolar daha yatırım yapacağını açıkladı.
Son dönemde elektrikli otomobil yatırımlarına hız veren Alman otomotiv üreticisi, ABD’de yeni bir yatırıma imza attı ve batarya üreticisi QuantumSpace’e ekstra 200 milyon dolarlık bir yatırım daha yapacağını açıkladı. 2018 yılında ilk ortaklıklarını gerçekleştiren firmalar gelecek yıllar içerisinde yaşanılacak batarya tedariği konusunda çözüm üretecekler.
Volkswagen otomobiller daha uzun menzile sahip olacak
2.el Volkswagen ilanlarımızı hemen inceleyin
Solid-state yani katı batarya üretimi gerçekleştiren firma ürünlerinin kullanılacağı otomobillerin, daha uzun menzile sahip olmasını sağlıyor. Volkswagen Grubu Araç Bileşenleri Yönetim Kurulu Üyesi Thomas Schmall, “Partnerimiz QuantumSpace ile teknolojik gelişim adına bir anlaşma gerçekleştirdik. Ek olarak bu yatırım, birlikte geliştirdiğimiz ürünlerin daha efektif, daha çabuk ve daha güçlü olmasını sağlayacak.” dedi.
Alman üretici, ay başında Pittsburgh merkezli otonom araç girişimi Argo AI’ya da 2.6 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirmişti.

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir