Tesla Model 3: Her Şeyiyle Muhteşem

  • Whatsapp
Tesla Model 3 Her Seyiyle Muhtesem 607F2511D1036 Tesla Model 3: Her Şeyiyle Muhteşem

Tesla Model 3 2021 versiyonunu tanıyalım.
Elektrikli bir otomobil denince akla ilk gelen marka kesinlikle Tesla’dır. Elon Musk tarafınca yaratılan Amerikan EV, ilk çıkışından bu yana bu tip otomobile inanıyor. 2017’de ilgi çekici bir tasarıma haiz dört kapılı bir sedan olan Tesla Model 3’ü tanıttı. Yollara çıkmış olduğu günden beri, bu kuvvetli Kaliforniya markasının amiral gemilerinden biri olmaya devam ediyor.
Model 3 veri sayfası :
 Veri Sayfası

koltukların sayısı
5
Beden
542 litre
Güç kaynakları
Elektrik
Emisyon

Cv / kW (itibaren)
306/225
 
2021 Değişimi
Tesla, 2021 versiyonuna meydana getirilen güncelleme ile araçta herhangi bir kozmetik değişim yapmamış, sadece Model 3’te maliyetler ve bununla beraber tutarları düşürdü.
Tesla Model 3: Boyutlar
Model 3, Avrupa pazarının taleplerini karşılamak için ideal boyutları yardımıyla sedan pazarına emin bir halde giriyor. 4,69 metrelik uzunluk, 2,87 metre dingil mesafesi yardımıyla beş yolcu için iyi bir iç alan sunarken, genişlik ve yükseklik sırasıyla 193 ve 144 santimetre. Ek olarak 542 litrelik bagaj hacmine haiz.
Boyutlar

Uzunluk
4.690 mm
Genişlik
1.930 mm
Yükseklik
1.440 mm
Adım
2.870 mm
 
Tesla Model 3: Görünüm
Model 3 tasarımı fazlaca hoş, doğrusal, akıcı ve temiz. Ön kısım, burun üstünde ızgara olmaması ile karakterize edilirken, tam LED farlar tekerlek kemerlerinden başlayıp arkasından keskin ve yürekli bir tasarımla merkeze doğru akıyor. Ön tamponun alt kısmında, mekanik parçaları soğutmak için hava girişlerine ayrılmış minik bir yatay yuva bulunurken, yanlarında yön göstergeleri var.
Yan kısım yüksek bel çizgisine haiz ve Tesla Model 3’e coupé görünümü veren kemerli bir çatı özelliğine haiz. Tekerlek kemerleri iyi vurgulanmış ve yanlar otomobile fazladan karakter kazandıracak şekilde şekillendirilmiş. Arabanın arkası da eşit derecede başarıya ulaşmış. Farlar muhteşem orantılara haiz ve arka kapağa oturana kadar yatay olarak gelişiyor, üst kısmı plakaya ayrılmış bölgeden ayıran bir çizgi yardımıyla iki net bölüme ayırıyor. Son olarak, kuyruktaki eklentiler araca sportif bir hava katıyor.
Tesla Model 3: İç Mekan

Geleneksel olarak, Tesla Model 3’ün iç mekanları, aracın tüm işlevlerini denetim etmenin mümkün olduğu gösterge panelinin ortasına yerleştirilmiş büyük bir 15 inçlik dokunmatik ekranın varlığı ile karakterize ediliyor.
İç tasarım, düğmelerin olmaması yardımıyla tamamen minimalist.
Motorlar
Model 3, üç versiyonda sunulmaktadır: Standart Plus, Uzun Menzilli ve Performans.
Önden çekişli Standart Plus, maksimum 306 hp (225 kW) güç elde eden 50 kWh bataryaya haiz, bu da 225 km/s azami hız ve 5 saniyede 0-100 km/s sprint vaat ediyor.
476 hp (350 kW) Uzun Menzilli versiyon ve 490 hp (360 kW) Performans versiyonu 75 kWh pil ile donatılmıştır. Her iki modelde de dört tekerlekten çekişli Çift Motorlu bir güç aktarım sistemi var, sadece adından da anlaşılacağı benzer biçimde Performans birazcık daha iyi bir güç sağlıyor. Performan aracın 0-100 km/s’e erişmesi bir tek 3.5 saniye alıyor.
2. El Otomobil İlanları

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir