Elektrikli Otomobiller Hakkında 5 Yaygın Yanılgı

  • Whatsapp
Elektrikli Otomobiller Hakkinda 5 Yaygin Yanilgi 607F22D26De74 Elektrikli Otomobiller Hakkında 5 Yaygın Yanılgı

Bir elektrikli otomobil satın almayı düşünüyorsanız, etrafta dolaşan bazı efsaneler ve yanlış anlamalar sizi fikrinizi etkilemiş olabilir. İşte elektrikli otomobiller hakkında bilmenizde fayda olacak bazı yanılgılar.
Elektrikli Otomobiller Hakkında Yanlış Malum 5 Yanılgı
Elektrikli Otomobiller Daha Pahalı 
Hibritler ve EV’ler hakkında yaygın bir yanılgı, düzgüsel araçlardan daha pahalı olduklarıdır. Öncesinden durum bu şekilde olsa da, raporlar pil maliyetlerinin önümüzdeki birkaç yıl içinde oldukça düşmesinin beklendiğini ortaya koydu. Bunun yanı sıra, ABD benzer biçimde belirli yerlerde yaşıyorsanız, vergi kredisi benzer biçimde şeylerden yararlanabilirsiniz.
Elektrikli Otomobiller Hakkında En Yaygın Yanılgı: Uzak Mesafeye Gidemiyorlar 
Gene, bu artık geçmişte kalan bir sorundur. Doğru olsa da, bilhassa EV’ler düşük menzile sahipti, bu araçlar artık bu alandaki en iyi benzinli ve dizel otomobillere rakip olabilir. Nitekim, yeni Tesla Roadster tek bir şarjla 997.79 km’yi kolayca gidebilir. Bu kuramsal olarak, bir haftalık işe gidip gelme ve seyahatleri asla aksatmadan halledebileceği anlamına gelebilir. Bu, bunların geleceğin otomobilleri olduğuna ve şimdi kesinlikle öteki araçları geride bıraktığına dair bir işaret.

Onarımı ve Bakımı Daha Pahalıdır 
EV’lerin onarımının daha zor ve pahalı bulunduğunu duymuş olabilirsiniz. Durumun bu şekilde olmadığını söylemekten mutluluk duyuyoruz. Bunun yerine, gerçek şu ki, bu araçlar tipik ICE ile çalışan araçlardan oldukça daha uzun süre çalışacak. Bu araçlar için lüzumlu olacak bazı bakım çalışmalarını da gerektirmezler. Bu, yağ değişimlerini ve ayarlamaları ihtiva eder. Bu otomobiller arızalanabilirken, herhangi bir aşınma yada yıpranma emaresi göstermeden senelerce dayanabilirler.
Sürmek Daha Zor 
Aksine, EV ve hibrit otomobilleri sürmek düzgüsel araçları sürmek kadar kolaydır. Aslına bakarsak, sürüş dersleri alırsanız, eğitmeninizin sağladıkları faydalardan yararlanmak için bir EV kullandığını fark edebilirsiniz. Bazı insanların ilk başta haiz olduğu tek mesele yakıt ikmali. Bununla beraber, bir çok EV, bu sürecin mümkün olduğunca kullanıcı dostu olmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bundan dolayı, burada kaybolma mevzusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve birkaç kez şarj ettikten sonrasında bisiklet sürmek kadar kolay olacak. Bazı insanoğlu bir elektrikli vasıta satın aldıklarında bir şarj noktası bulmanın zor olacağından endişeleniyorlar. Sadece bunlar oldukça daha yaygın hale geliyor.

Read More

Güç Şebekesi Bu Araçları Sürdüremez
Son olarak, bazı insanoğlu, hükümetlerin istediği kadar popüler hale gelirlerse, santrallerin bu arabaların kullanımını sürdürmek için ihtiyaç duyulan gücü sağlayamayacağından korkuyor. Sadece bu bir yanılgıdır ve araştırmalar mevcut güç sisteminin bu araçları sürdüreceğini göstermektedir.
İkinci El Elektrikli Otomobil İlanları

Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir