Motor Arıza Lambası Yanıyor yada yanıp sönüyor sebebi Ne olabilir?

  • Whatsapp
Motor Ariza Lambasi Yaniyor Yada Yanip Sonuyor Sebebi Ne Olabilir 5Fde77C5775A5
motor ariza lambasi yaniyor yada yanip sonuyor sebebi ne olabilir 5fde77c5775a5


Motor Arıza Lambası Yanıyor yada yanıp sönüyor sebebi Ne olabilir?


Motor Arıza Lambası Yanıyor Yada Yanıp Sönüyor Sebebi Ne Olabilir?

Araç arıza lambaları ve anlamları, Motor arıza lambası nede yanar, Motor arızalambası yanıp sönmesi nede olur?

Motor Arıza Lambası Neden Yanar

Motor ve motora bağlı bulunan tüm sistemler elektronik devreler tarafından sürekli kontrol altında tutulurlar. Bu sistemlerin herhangi birinde arıza meydana geldiğinde ilgili arıza lambası yanar ve sizi uyarır.

Ancak motor arıza lambası diye bildiğimiz sarı arıza göstergesini yakan en önemli arıza oksijen yani lambda sensörüdür. İkinci bir olasılıkta vuruntu sensörüdür.Ef1023Ca9F1Fba32Ab89E7C37De279Bba413B05E Motor Arıza Lambası Yanıyor Yada Yanıp Sönüyor Sebebi Ne Olabilir?

Oksijen sensörü yakıt-enjeksiyon ve hava-yakıt karışımı problemleri ve yanma verimi ile ilgili sorunlarda arıza lambasını yakar. Vuruntu sensörüyse daha çok ateşleme arızasıyla ilgilenir. Bu sensörlerin arıza lambasını yakması, sensörlerin kendisinin direkt arızalı olduğu anlamına gelmez, arızaya bir çok etken sebep olabilir.

Arıza lambaları Nasıl söndürülür?

Aracınızda herhangi bir arıza oluştuğunda aracın beynine buna dair bir kodlama gönderilir ve arıza kodu beyne işlenir. Aracınızın beynine arıza tespit cihazı takıldığında bu arızanın neyden kaynakladığı anlaşılır. Sorun giderildikten sonra aynı program ile arıza kaydı silinir.8A69287D74Ae7Ccb6C08881435819Bc03E756E29 Motor Arıza Lambası Yanıyor Yada Yanıp Sönüyor Sebebi Ne Olabilir?

Geçiçi yanıp sönen lambalarda ne yapmalı?

Bazı arızaları sensörler anlık tespit eder ve beyne kodu gönderir arıza lambası yanar ancak geri söner. Bu durumda araç stop edilip tekrar çalıştığında yada sorun ortadan kalkar bu arıza beyinde bazen kalır bazende kendiliğinden silinir. Arıza tekrar etmediği sürecelamba tekrar yanmaz bu durumda herhangi bir sorun yoktur.

Ör: Kötü yakıt alındığında motor arıza lambası anlık yanıp söner ancak yakıt bittiğinde yada ek yakıt alındığında lamba bir daha yanmaz.

OBD ne demek? OBD ucu her arabada bulunur mu nerede bulunur Arıza tespit cihazı nereye bağlanır?
Related posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir