Opel SUV Yeni Grandland Türkiye’de!

Yenilenen Crossland ile süregelen, geçtiğimiz yıl satışa sunulan Mokka ile devam eden yürekli ve yalın tasarım dili, yeni Grandland’de de kendine yer buluyor. Dışta Opel Vizör, içte ise dijital Pure Açık oturum kokpit ile donatılan yeni Grandland, sınıfında standartları belirliyor. Edition, Elegance ve Ultimate olmak suretiyle üç değişik donanım seçeneği, 130 HP gücündeki 1.2 litrelik turbo benzinli ve 1.5 litrelik dizel motor alternatifleriyle tercih edilebilen yeni Grandland, tüm motor seçeneklerinde AT8 tam otomatik şanzımanı standart olarak sunuyor. Yeni Opel Grandland SUV, 809.900 TL’den süregelen fiyatlarla Opel showroom’larında yeni sahiplerini bekliyor.
Yenilenen Opel SUV Ailesi, Artık Fazlaca Daha İddialı
Yeni Grandland’in Türkiye’de satışa sunulmasıyla Opel SUV Ailesi’nin tamamen yenilendiğini ve segmentinde oldukca daha iddialı hale geldiğini dile getiren Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, “Yenilenen Crossland ve Mokka ile SUV segmentinde süregelen yükselişimiz, yeni Grandland’in aileye katılmasıyla devam edecek. Markamızın SUV’daki Amiral Gemisi Grandland, Opel’in güncel tasarım dilini eklerken, sunmuş olduğu geniş yaşam alanı, güncel teknolojileri ve üstün güvenlik özellikleriyle ailelerin tüm gereksinimlerini karşılayabilen bir model. Verimli motor seçenekleri ve Opel’in genlerinden gelen sürüş keyfiyle yeni Grandland, SUV segmentindeki iddiamızı daha da güçlendirecek. 2022 yılının ilk 4 ayında Opel SUV modellerimizle SUV segmentinde %8.3’lük bir pazar oranı elde ederek ilk 4 marka içinde yer aldık. B-SUV’da ise %12.2 pazar oranı ile 4’üncü olduk. Yeni Grandland ile SUV segmentinde yakalamış olduğumuz pazar payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Bu yıl üç kuvvetli modelimizle Opel’i SUV pazarında ilk 5 içinde tutacağımıza inanıyor ve çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda gerçekleştiriyoruz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Kendinden Güvenilir Görünüm
Yeni Opel Grandland’in çağıl tasarımı, yürekli ve yalın çizgilerle ilk bakışta kendini gösteriyor. İlk etapta markanın yeni tasarım ögelerinden kabul edilen ‘Opel Vizör’ ön cephede dikkatleri çekiyor. Grandland adı ve şimşek logosu ise öteki SUV modellerinde olduğu şeklinde bagaj kapağının ortasında konumlanıyor. Beden renginde tamponlar, çamurluklar ve kapı korumaları, genel tasarımı tamamlayıcı özellikler olarak dikkatleri çekiyor. Alp Beyaz, Kuvars Gri, Elmas Siyah, Vertigo Mavi ve Yakut Kırmızı olarak 5 değişik beden rengi seçeneğine haiz yeni Grandland’de ek olarak, çift renkli tavan seçeneği de sunuluyor.
Verimli 130 HP’lik Benzinli Ve Dizel Motorlar
Yeni Grandland, hem turbo benzinli hem de dizel motor alternatifleriyle tüketicilere değişik alternatifler sunuyor. Yüksek verimliliğiyle sınıfında fark yaratan 1.2 litrelik turbo benzinli motor, ürettiği 130 HP güç ve alt devirlerden itibaren sunmuş olduğu 230 Nm tork ile hem performans hem de verimliliğiyle öne çıkıyor. Turbo benzinli birim Grandland’i, 0’dan 100 km/s hıza 10,3 saniyede çıkartırken; 100 kilometrede averaj 6,4 – 6,6 lt yakıt tüketip, 144 – 149 g/km CO2 emisyon değerine ulaşıyor (WLTP1).
Dizel tarafında ise verimliliği ve yüksek torkuyla ön plana çıkan 1.5 litrelik motor, tüketicilere sunuluyor. 130 HP güç ve 300 Nm tork değerlerine haiz motor, Grandland’i 0’dan 100 km/s hıza 11,5 saniyede ulaştırırken, 100 kilometrede averaj 5,1 – 5,2 lt yakıt tüketip, 133 – 138 g/km CO2 emisyon değerine ulaşıyor (WLTP1).
Yeni nesil motorlar, aracın hafifçe yapısı ile günlük kullanımda akıcı ve rahat bir sürüş sağlıyor. Bu motorlara, uyarlanabilir vites programları ve Quickshift teknolojisine haiz AT8 otomatik şanzıman birlikte rol alıyor. Sürücü isterse direksiyondaki vites değişiklik yapma kulakçıkları ile manuel olarak da vites değiştirebiliyor.

Net, Sezgisel Ve Vizyoner: Yeni Opel Pure Açık oturum Kokpit
Yeni Opel Grandland’in kokpiti yenilikçi olmasının yanında, temel ihtiyaçlara da odaklanıyor. İki geniş ekran bir ünitede toplanarak Opel Pure Açık oturum’i oluşturuyor. Tüm donanımlarda standart olan tamamen dijital, sürücü odaklı kokpit sezgisel bir kullanım sunarken, sürücüyü karmaşık bir deneyimden de uzaklaştırmış oluyor.  Edition donanımında her iki ekran da 7 inç olarak sunulurken, Elegance ve Ultimate donanımlarında yer edinen 12 inçlik sürücü informasyon ekranı, sınıfında referans noktasını oluşturuyor. 10 inçlik merkezi dokunmatik ekran ise sürücüye dönük tasarımıyla sürüşe odaklı, daha güvenli bir yolculuğa olanak sağlıyor.
Yeni model, bilgi-eğlence sistemi ve gelişmiş bağlanabilirlik özellikleriyle de dikkat çekiyor. Yolcular, hem Apple CarPlay hem de Android Auto uyumlu sistem ile muhteşem bağlantı ve eğlencenin keyfini çıkarabiliyor. Kablosuz şarj özelliği, uyumlu akıllı telefonlar için kablo karmaşası olmadan tertipli şarj imkanı sağlıyor.
Hem sürücü informasyon ekranı hem de merkezi renkli dokunmatik ekran, her zamankinden daha çok kişiselleştirme olanağı sunuyor. Sürücü informasyon ekranında; sürücü bitkinlik uyarısı, yağ sıcaklığı, multimedya bilgisi ve yol bilgisayarı verilerine ek olarak yeni gece görüş sistemi ve navigasyon da görüntülenebiliyor. Böylece sürücü dikkatini yoldan ayırmadan istediği tüm bilgilere güvenle erişebiliyor.
Yeni Grandland’in kabinindeki bir öteki mühim yenilik ise vites seçici olurken, yeni tasarımla artık oldukca daha ergonomik kullanım ve şık bir görünüm sağlanıyor.

Yeni Teknolojiler, Yeni Grandland İle Standart
Opel Grandland, SUV’un Amiral Gemisi tanımlamasını hak edecek şekilde oldukca sayıda yeni teknolojiyi kullanıcılarla bir araya getiriyor. Uyarlanabilir IntelliLux LED® Pixel Farlar, gece görüş sistemi ve yarı otonom sürüş özelliği de yeni Grandland’de ilk kez sunuluyor. Sınıfının referans noktası olan uyarlanabilir IntelliLux LED® Pixel Farlar, far başına 84 tane olmak suretiyle 168 LED hücre ile ışık huzmesini trafikteki öteki paydaşların gözlerinde parlama yapmadan sürüş koşullarına ve çevreye kusursuz bir halde uyarlıyor. Yeni Grandland’de ek olarak giriş seviyesi donanımdan itibaren full LED farlar standart olarak içeriyor.
Yeni Grandland, bilhassa geceleri karanlık kırsal yollarda seyir halindeki tüm kullananların ve öteki canlıların güvenliğini gece görüş sistemi teknolojisi ile sağlıyor. Sistemin kızılötesi kamerası, çevredeki ısı farkına bağlı olarak Grandland’in sürüş yönünde 100 metre ileriye kadar insanları ve hayvanları algılıyor. Gece görüş sistemi, sürücüyü sesli olarak uyarıyor ve yeni Pure Açık oturum’deki dijital sürücü informasyon ekranında konumlarını gösteriyor. Aracın önündeki yaya yada hayvan, çevreden net bir halde ayırt edilecek şekilde renkli olarak vurgulanıyor.
Yeni Grandland, sürüş güvenliğini ve sürüş konforunu arttıran yeni nesil sürüş destek sistemiyle donatılıyor. Bu sistemlerin birçoğu yeni Grandland’de standart olarak içeriyor. Standart olarak sunulan teknolojiler içinde; yaya idrak etme özellikli etken acil frenleme sistemi, gelişmiş ön çarpışma ikazı, 360 aşama çevre görüş kamerası ve gelişmiş trafik işareti tespit sistemi bulunuyor. Dur-kalk özellikli adaptif hız sabitleme sistemi ve şerit averaj özellikli etken şerit takip sistemi ile yarı otonom sürüş fonksiyonu da yeni Grandland’de sürücülere sunuluyor.
Yeni Opel Grandland ek olarak oldukca sayıda sürüş destek sistemini de kullanıcısına sunuyor. Ön ve arka kamera manevra yapmayı kolaylaştırıyor. Data-eğlence ekranında aracın çevresindeki alan kuş bakışı olarak gösteriliyor. Vasıta manevra yaparken öne doğru hareket ettiğinde, ön kamera görüntüsü de otomatikman etkinleştiriliyor.
AGR Onaylı Ergonomik Koltuklar
Yeni Opel Grandland, bir tek destek sistemleriyle değil, ergonomik özellikleriyle de en yüksek standartları karşılıyor. AGR sertifikalı (Alman Sıhhatli Sırtlar Kampanyası) ergonomik etken sürücü ve ön yolcu koltukları, sürüş konforunu destekliyor. Ödüllü koltuklar Grandland’in sınıfında benzersiz olup, elektrikli eğim ayarından elektro-pnömatik bel desteğine kadar birçok ayar seçeneği sunuyor. Koltuk ısıtma özelliği haricinde deri döşeme seçeneği ile beraber havalandırma işlevi de içeriyor. Ek olarak isteğe bağlı olarak deri koltuklar da sunuluyor.
Her Grandland versiyonunda standart olarak yer edinen çift bölgeli otomatik klima, iç mekan konforuna katkı sağlıyor. AC Max işlevi ile yazları güneş altında park edilen araçta iç mekan oldukca sıcaksa, bilgi-eğlence ekranında yer edinen klima menüsündeki düğmeye dokunularak maksimum soğutma kapasitesi ayarlanabiliyor. Isıtmalı ön cam da soğuk kış aylarında konforu artıran bir öteki özellik olarak dikkat çekiyor.
Konfor, anahtarsız giriş ve çalıştırma ile arka tamponun altında ayak hareketi yapılarak otomatik açılıp-kapanabilen sensörlü, elektrikli bagaj kapağı ile daha da artıyor.
Ultimate donanımında yer edinen özelliklerle beraber opsiyonel Premium Pack paketinde ise deri koltuk, AGR onaylı 8 yönlü sürücü ile 6 yönlü ön yolcu koltuğu, havalandırmalı ön koltuklar, ısıtmalı arka koltuklar ve gece görüş sistemi sunuluyor.
1 Yakıt tüketimine ve CO2 emisyonuna ilişkin olarak belirtilen değerler, Küresel Uyumlu Binek Araçlar Kontrol Prosedürü (WLTP) ile belirlenmiştir. Hesaplanan bu değerler, sürüş seçimi ve teknik olmayan koşullara (yol, trafik ve çevre faktörleri) bağlı olarak değişebilmektedir.
Opel Hakkında
Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden kabul edilen Opel, kapsamlı elektrikliye geçiş hamlesiyle CO2 emisyonlarının azaltılmasında öncü bir rol üstüne alıyor. Şirket 1862 senesinde Almanya’nın Rüsselsheim kentinde Adam Opel tarafınca kuruldu ve 1899 senesinde otomobil üretimine başladı. Opel, Ocak 2021’de Groupe PSA ve FCA Group arasındaki birleşmeyle yeni sürdürülebilir ulaşım sürecinin küresel lideri olarak kurulan Stellantis NV’nin bir parçası. Şirket, İngiliz kardeş marka Vauxhall ile beraber dünya genelinde 60’ın üstünde ülkede temsil ediliyor. Opel, sürdürülebilir bir başarı tesis etmek suretiyle müşterilerin gelecekteki ulaşım taleplerinin karşılanmasını sağlamak için elektrikliye geçiş stratejisini uyguluyor. 2024 yılına kadar, her bir Opel modelinin bir elektrikli versiyonu satışa sunulacak. Bu strateji, Opel’in sürdürülebilir kârlı, küresel ve elektrikli bir gelecek oluşturmak için uyguladığı PACE planının bir parçası.
Sıfır Km Opel Modelleri

Bir cevap yazın