Migros Elektrikli Vasıta Şarj İstasyonu İçin Hazırlıklara Başladı

Migros elektrikli vasıta şarj istasyonu için hazırlıklara başladı. Süpermarket zinciri olan şirket artık elektrikli araçları şarj edecek. Firmanın açıklaması Migros mağazalarına şarj istasyonları ekleneceği yönünde. Ek olarak bu hizmeti sağlaması için Migros bünyesinde yeni bir şirket daha piyasadaki yerini alacak.
Yeni bir etkinlik alanına giriş hayata geçirmeye hazırlanan şirket dijital dönüşümlerine devam ediyor. Şimdiye kadar bir süpermarket olmanın ötesinde online market hizmeti veriyordu. Ek olarak online yiyecek siparişi ve dijital cüzdan da öteki hizmetleri arasındaydı. Bundan sonrasında hizmetleri içinde elektrikli araçlar için şarj hizmeti de yer alacak.
Migros Elektrikli Vasıta Şarj İstasyonu İçin Lisans Alacak

Migros, Kamuyu Aydınlatma Platformu‘na (KAP) bir izahat yapmış oldu. Bu açıklamada elektrikli araçlar için şarj istasyonları ve şarj ağı kurma sonucu verildiği açıklandı. Buna gore yeni bir şirket kurulacak. Bu şirket yeni hizmetten görevli olacak. Bu yenilik için firmanın belirlediği ana para ise 4 milyon 500 bin TL. Migros, yeni kurulacak şirket için EPDK’ya müracaat meydana getirecek. Böylece elektrikli vasıta şarj hizmeti için lisans alacak. Açıklamada bu yeni hizmetin Migros’un etkinlik gösterdiği lokasyonlarda olacağı yer ediniyor.

İşte Migros’un KAP’a Yapmış olduğu Izahat
“Şirketimizin etkinlik gösterdiği lokasyonlarda elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj istasyonlarının işletilmesi ve şarj hizmetinin sunulması amacıyla, yeni bir anonim şirket kurulmasına karar verilmiştir. Söz mevzusu hizmetlerin verilebilmesi için alınması ihtiyaç duyulan yasal izinler için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu dahil lüzumlu başvurular yapılacaktır. Yeni şirket Migros Tecim A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olacak olup, nakden ödenecek olan müessese sermayesi ise 4.500.000 TL olacaktır.”
Türkiye’de Kaç Tane Elektrikli Şarj İstasyonu Var?

Bir cevap yazın