Haberler

Maserati Project24; Yeni Canavar Tanıtıldı

Maserati Project24 tanıtıldı. Maserati’nin yeni canavarı görenleri heyecanlandırdı. Şirket, iki yıl ilkin pist odaklı ve MC20 modelini temel alacak hiper otomobil çıkaracağını duyurmuştu. Bugün ise iki yıl ilkin duyurulan o hiper otomobilin dış tasarımını gösteren resimler paylaşıldı. Bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Piyasanın Yeni Canavarı, Maserati Project24
Maserati yeni hiper otomobili Project24’ün dış tasarımını paylaştı.  Paylaşılan yeni canavarın beden panellerinde yoğun olarak karbon fiber kullanılırken bazı bileşenleri ise organik fiberden yapılmış. Project24 üretiminde, MC20 modeli temel alınsa da tasarım mevzusunda iki modelin pek ortak noktası bulunmuyor. Öteki taraftan aracın tam bir hiper olabilmesi için ağırlık mevzusuna oldukça dikkat edilmiş. Bu sebeple camlarında bile hususi malzemeler kullanılarak ağırlık minimum seviyede tutulmuş.
Model, ön bölümde ince LED aydınlatmaları, büyük ön kanadı ve hava kanallarına haiz ön kaputuyla dikkat çekiyor. Ek olarak modelde büyük arka kanada doğru uzanan bir yüzgeç, çift egzoz çıkışı, ince LED stoplar ve büyük bir difüzör göze çarpıyor. Öteki taraftan ise şirket, araçta yüksek seviyede yere basma kuvveti uygulayabilmek için aracın ön ve arka kısmında bulunan etken aerodinamik parçalar kullanmış. Project 24’ün müthiş tasarımını tamamlayan bir öteki detay ise aerodinamik kapaklara haiz 18 inç dövme alaşım jantları.
Maserati Project24’ün MC20 ile ortak noktalarından birisi ise kullanılan karbon fiber monokok şasi. Fakat vasıta bir fazlaca pist odaklı güncellemeye haiz durumda. Modelde 3.0 litre çift turbo V6 kuru karterli Maserati Nettuno motor bulunuyor. Bulunan motor toplamda 740 hp güç üretiyor. Bu mevzuda da Project24, temel almış olduğu MC20 modelinin 621 hp’lik gücüne nazaran ciddi ilerleme kaydediyor. Bu yüksek güç 1250 kilogramın altındaki hafifçe gövdeyle birleşiyor. Bunun sonucunda ise ortaya 1.69 kilogram/hp şeklinde bir ağırlık-güç oranı çıkıyor. Ek olarak bu görkemli güç 6 vitesli sıralı şanzıman vasıtasıyla arka tekerleklere iletiliyor.
Öteki taraftan otomobilde yarış odaklı debriyaj ve mekanik sınırı olan kaydırmalı diferansiyel ile pist kurulumu tamamlanıyor. Maserati Project24’te çift salıncaklı süspansiyon, ayarlanabilir amortisörler ve dönemeç denge çubuklarıyla beraber piste hususi ayarlanıyor. Ek olarak araçta yarış kaliperlerine haiz Brembo CCMR soğutmalı fren diskleri ve hususi bir fren soğutma sistemi bulunuyor.

Project24’ün Fiyatı Ne Olacak?
Bu görkemli özelliklere haiz Maserati Project 24’ten yalnız 62 tane üretileceği açıklandı. Fiyatı hemen hemen açıklanmayan modelin sınırı olan üretim olması sonucunda oldukça yüksek bir fiyata haiz olması umut ediliyor.
Tüm Satılık Maserati Modellerini İnceleyin⇒

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün