Genel

Klasik Araçlar Hakkında Mühim Bilgiler

Son yıllarda artan ve meraklıları tarafınca sıkıca takip edilen klasik otomobil furyası herkesi etkilemiş durumda. Klasik vasıta pazarının oldukça büyümesinin peşinden klasikler için her insanın merak etmiş olduğu soruları sizler için cevaplıyoruz.
1- Bir Otomobilin Klasik Sınıfına Girmesi İçin Hangi Özelliklere Haiz Olması Gerekir ?
Ilk olarak bir otomobilin klasik sayılabilmesi için kesinlikle 30 yaşını devirmiş olması gerekiyor. Öteki taraftan ise vasıta, üretim zamanında sınırı olan sayıda üretimi olan bir vasıta olmalı. Ek olarak üretim tarihindeki satış fiyatı da büyük ehemmiyet taşıyor. Son olarak ise bir aracın klasik sayılabilmesi için değiştirilen parçaların orijinal ve meydana getirilen restorasyonların kesinlikle orijinaline uygun olması gerekmektedir.
2- Klasik Araçların Kıymeti Neye Nazaran Belirlenir ?
Bir klasik otomobilin kıymetini belirleyen birden fazla unsur bulunmaktadır. Bunlar içinde otomobilin coupe yada convertable olması, üstünün açık yada tenteli olması benzer biçimde faktörler bulunmaktadır. Ek olarak aracın kıymetini belirleyen bir öteki özellik de elbet fazla bitkin, yıpranmış bir otomobil olmamasıdır. Bunların haricinde aracın parçalarının durumu ve orijinaline uygun olup olmaması da klasik araçların kıymetini belirleyen faktörler içinde bulunmaktadır.

3- Klasikte En Popüler Markalar Hangileridir ?
Klasik otomobillerde popüler olan bir kaç marka mevcut. Bunlar, Cadillac başta olmak suretiyle, Chevrolet, Pontiac, Buick ve Oldsmobile benzer biçimde markalar. Ek olarak bu markaların model uzantıları da mevcut. Corvette, Camaro, Thunderbird benzer biçimde modellerin de popülaritesi oldukça yüksek.
4- Klasik Araçlarda Ekspertiz İşlemi {Nasıl} Yapılır ?
Ilk olarak klasik aracın ekspertize alınabilmesi için bazı koşulları karşılıyor olması gerekmektedir. Bunlar içinde aracın çalışır ve yürür vaziyette olması, ekspertiz sürecinin başlatılması için aranan en mühim koşul durumundadır. Ek olarak aracın motor ve şase numaralarının kesinlikle okunabilir durumda olmaları beklenen bir öteki kriterdir. Son olarak ise aracın ekspertize uygun temizlikte olması da aranan bir öteki koşuldur. Ekspertiz sürecinde araçlar, orijinal olduğu belirtilen ve yenilenmiş ya da tadilat görmüş araçlar olarak iki ayrı başlık altına ayrılarak denetim edilmekte. Araçlar; klasik otomobiller, klasik hafifçe ticari taşıtlar ve klasik arazi taşıtları olmak suretiyle üç ayrı sınıfa ayrılıyor.
Tüm Klasik Vasıta İlanlarına Göz Atın⇒

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün