Hyundai STARIA: Tüm Hayaller Ona Sığar!

Hyundai STARIA, dikkat çeken tasarımı ve donanım özellikleriyle Türkiye’de satışa sunuldu.
Cenup Koreli otomobil üreticisi Hyundai, hafta içi meydana getirilen lansmanda Türkiye ticari vasıta portföyüne yeni bir oyuncu kazandırdığını duyurdu. İlk bakışta uzay mekiği hisi uyandıran Hyundai STARIA, Türkiye pazarında yenilikçi tasarımı ve yüksek teknolojisiyle segmentinin en mühim oyuncularından biri haline gelecek benzer biçimde duruyor. Hyundai STARIA, görüntüsü ile paralel olarak üst düzey teknoloji ile donatılmış. MPV sınıfına iddialı bir giriş meydana getiren Hyundai STARIA, Türkiye’de şimdiden fazlaca yankı uyandırdı. Hyundai STARIA yollarda boy göstermek suretiyle şimdi Türkiye’de!
Hyunda STARIA: Fark Yaratmak İçin Tasarlandı.

İlk bakışta uzay mekiğini andırmasının sebebi modelin dış tasarımında uzay konseptinden etkilenmiş olmasından kaynaklanıyor. Hyundai’nin yeni hafifçe ticari aracı, 5,253 MM uzunluğunda, 1,997 MM genişliğinde ve 1,990 MM yüksekliğinde. Uzakdoğu araçlarında görmeye fazlaca alışık olduğumuz geniş cam alanı oldukça mütevazi olmasının yanı sıra o kadar da dikkat çekici görünüyor. Aracın yıldız 18″ inçlik jantları ise uzay konseptini devam ettiriyor.
Hyundai STARIA, oldukça çağıl ve şık bir tasarıma haiz. Sürücü görüş standardını arttırmak için ön farlar LED olarak tasarlandı. Şerit LED’leri destekleyen bal peteği formundaki ızgaranın altında ise ikincil aydınlatmalar devam ediyor.
Kaliteli ve Bütünleşik İç Mekan

Hyundai STARIA’nın iç mekânı da şaşırtmayacak şekilde çağıl ve teknolojik detaylar dikkat çekiyor. Geniş hacimli iç mekân yolcu ve yük için daha çok alan ve esneklik sağlıyor. Segmentinde çağ atlayan otomobilin arka koltukları raylar üstünde kaydırılabiliyor. Bu yüzden tam bagaj modunda doğrusu 2. ve 3. sıra koltuklar öne öne kaydırıldığı vakit 1.303 lt bagaj hacmi sunarak ticari vasıta müşterilerinin isteklerine yanıt veriyor.
Son Teknoloji İç Donanım

9 koltuklu Hyundai STARIA’nın arka tarafında ise ilave klima denetim paneli  mevcut. 8” dokunmatik ekranlı multimedya eğlence sistemi, akıllı telefon kablosuz şarj, Bluetooth ve 6 hoparlör ile iç donanım olarak da beklentileri fazlasıyla karşılıyor.
Hyundai STARIA Teknik ve Donanım: 2,2 Litrelik Dizel Motor

Vatanımızda satışa sunulan modelin donanımı da Prime isminde tek bir paketten oluşuyor. STARIA 2.2 litre CRDI dizel ve 174 PS güç üretebilen motor ile performans beklentilerini karşılıyor. Ek olarak motor 8 ileri otomatik şanzıman ile sürüş deneyimi sunuyor. Ek olarak 0-100’e 12,4 saniyede hızlanan aracın Birleşik veri olarak karma tüketimde vasıta, 8,5 litrelik tüketim kıymeti sunuyor.

Motor Tipi
2,2 CRDİ Turbo Beslemeli Dizel Motor Ünitesi

Motor Hacmi (cc)
2199

Maksimum Hız (km/sa)
185

Maksimum Güç (PS)
177 / 3,800

Maksimum Tork (Nm)
430 / 1.500~2,500

Hızlanma (0-100 km/s)
12,4

Silindir Sayısı
4

Valf Sayısı
16

 
Hyundai STARIA Sürüş Modu Seçimi
Sürüş tercihleri mevzusunda da iddialı olan vasıta çıkmak istediğiniz uzun yolculuklarda size uyum sağlıyor. Tercihlerinize nazaran çeşitli sürüş modlarını seçerek çıkacağınız yolculuklarda size eşlik etmeye hazır.
Hyundai İçeriklerini İnceleyin

Bir cevap yazın