Fiat 500: La Prima by Bocelli

Fiat otomobil üreticisi Fiat 500’ün yeni versiyonunu tanıttı. Bu model tamamen elektrikli bir halde geldi. Bu model sınırı olan sayıda üretilecek olan “La Prima by Bocelli” modelidir. Bugün sizlerle beraber bu yeni modeli inceleyeceğiz.
Elektrikli Bir Kent Otomobili
La Prima by Bocelli kent otomobili segmentinde yer ediniyor. Üstelik Stellantis’in en oldukca satılan elektrikli modeli. Bununla birlikte Avrupa’nın en oldukca tercih edilen otomobilleri içinde yer ediniyor. Bu elektrikli Fiat 500 konumunu korumuş olan tamamen elektrikli Fiat 500’e yeni bir versiyon daha eklendi. Tamamen emisyonu sıfıra indiren ulaşımın da ikonik modeli olmaya oldukça hazır olan Fiat 500, dünyaca meşhur tenor, Maestro Andrea Bocelli, müzisyen Matteo Bocelli ve JBL ile iş birliği ile hayata geçti. Üstelik “La Prima by Bocelli” versiyonu ile benzersiz bir ses deneyimiyle sizi şaşkınlığa uğratıyor. Bununla birlikte JBL “Sanal Mekanlar” teknolojisiyle donatılan dünyanın ilk kent otomobili olarak da otomotiv dünyasında oldukça büyük bir fark yaratıyor.
La Prima by Bocelli Teknik Özellikleri

Bu model Fiat’ın ikonik ürün gamının tepe noktasını oluşturuyor. Bununla birlikte modelde standart olarak sunulan ve Bocelli tarafınca tamamen destekli, yaşama alanı bulunuyor. Bununla birlikte bagajın kullanım kapasitesini hiçbir şekilde kısıtlamayacak araca entegre edilen JBL Premium Audio bulunuyor. Bu ses sistemi 320 W ses gücüyle oldukça performanslı bir tecrübe sunuyor. Performanslı olmasıyla birlikte da sezgisel bir kullanım sunuyor. Bununla birlikte da üst seviyede bir ses deneyimi sunuyor. Yeni 500 “La Prima by Bocelli”; kabin içinde kullanılan üst düzey yumuşak dokuya haiz döşemesi vardır. Hatta yayaların aracın hareket halinde bulunduğunu algılayabilmeleri amacıyla çalan bu sistem; besteci Nino Rota tarafınca İtalyan yönetmen Federico Fellini’nin “Amarcord” filmimizde kullandığı müzikler kullanılmaktadır. Bununla birlikte cabrio versiyonundaki Fiat Monogram açılır tavan dokuması da dahil olmak suretiyle ilk nesildeki başarıya ulaşmış özellikleri ise standart olarak sunuyor. Fiat markası, 500 “La Prima by Bocelli”nin kontakt kampanyasında Maestro Andrea Bocelli’nin oğlu olan, müzisyen Matteo Bocelli’nin yeni single’ını kullanmayı tercih etmiştir.
Daha Temiz ve Daha Hijyenik!

Bocelli’nin 500 La Prima’sı, dünya sahnesine ilk çıkışını operadaki açılış gecelerine yakışan siyah ve zarif bir görünümle yapmayı hedefledi. Üstelik Covid-19 sonrasındaki hayata uyum sağlayabilmek adına standart olarak yenilikçi bir teknoloji vardır. Bu teknoloji “Hijyenik Eldiven Gözü” adı verilmiştir. Bu donanım ile “La Prima by Bocelli”ye akıllı telefon ve öteki minik kişisel eşya yüzeylerinin hijyenini arttırılması amaçlanıyor. Hatta ön konsoldaki torpido gözlerine bir UV-C ışık teknoloji monte ediliyor. Aracın kullanıcısı, torpido gözüne minik kişisel eşyaları yerleştirip, çekmeceyi kapatıp orta konsolda bulunan düğmeye basıyor. Böylece temizlik süreci etkinleştirmiş bulunuyor. Toplamda 3 dakika devam eden hijyen işlemi tamamlandığında ise; kullanıcıya mavi renkli bir gösterge ve sesli sinyal ile uyarıyor.
Sıfır Km Fiat 500 Tutarları

Bir cevap yazın