Ferrari SP48 Unica Bir tek 1 Tane Üretilecek Model!

İtalyan otomobil devi olan Ferrari, yalnızca bir tane ürettiği kişiye hususi yeni otomobilini tanıttı. Marka, hususi projelere serisine son üye olarak SP48 Unica modelini ekledi. Bu hususi model, Ferrari F8 Tributo’dan esin alınarak üretilmiş. Ferrari SP48 Unica, her ne kadar Tributo baz alınarak üretilmiş olsa da Tributo’ya asla benzemeyen bir tasarıma haiz. Üstelik hiçbir Ferrari modeline de benzemiyor. Buna karşın hususi model, tasarımındaki bazı detaylarla daha şimdiden kalpleri çalmayı başardı.
Tamamen Kişiye Hususi
Ferrari SP48 Unica’ya haiz olacak alan kişi, modelin tasarımının her aşamasına dahil olmuş köklü bir Ferrari müşterisi. Bu hususi alan kişi için üretilecek model, yarış ruhu ve hız tutkusunu yepyeni bir boyuta taşıyor. Ferrari SP48 Unica, Ferrari’nin yenilikçi ve tutku dolu değerlerini koruyor. Bir öteki taraftan ise mevcud bir modeli büyük bir kabiliyetle dönüştürmesini de yansıtıyor.

Ferrari SP48 Unica Dış Tasarım
F8 Tributo temeli üstüne kurulmuş bu iki kişilik spor Berlinette Ferrari Tasarım Merkezi’nde hayata geçirilmiş. Önderliğini ise Flavio Manzoni yapmış. Bu hususi modeli baz alındığı orijinal modelden ayrıştıran özellikleri ise gerilmiş çizgileri ve agresif duruşu.
Bir öteki taraftan SP48 Unica’da farları tekrardan tasarlanmış. Bununla beraber fren havalandırma girişleri de tekrardan konumlandırılmış. Bu yenilikler modele, ön bölümünde “OK” yaklaşımını yansıtan yüzünü kazandırmış. Ferrari SP48 Unica’nın tekrardan tasarlanan ön ızgara ve motor hava girişleri için parametrik modelleme ve 3-Boyutlu prototipleme teknikleri kullanılmış. Üstelik SP48 Unica’nın muhteşem 3-Boyutlu ızgaraları da benzeri olmayan duruşuna destek oluyor. Aracın iç tasarımı ile ilgili ne yazık ki elimizde bir informasyon yok.

Yüksek Performans 
İtalyan otomobil devi Ferrari hususi üretim aracında yapmış olduğu teknik değişimleri hemen hemen paylaşmadı. Sadece aracın F8 Tributo motoruna haiz bulunduğunu varsayarsak 3,9 litrelik çift turbolu V8 motora haiz diyebiliriz. Bununla beraber bu kuvvetli motoru 710 beygir gücü ve 710 Nm tork üretiyor. Böylece vasıta, 100 kilometre hıza 2,9 saniyede ulaşabiliyor.
Ferrari SP48 Unica fiyatı hakkında hemen hemen bir informasyon paylaşmadı. Sadece aracın hususi üretim olduğu düşünülürse, dudak uçuklatacak bir fiyatı olacağını hayal edebiliriz. Hatırlarsak; bu hususi modelin temeli olan Ferrari F8 Tributo 280 bin dolarlık fiyat etiketine sahipti.
2.El Ferrari İlanları

Bir cevap yazın