Elektrikli ve Hibrit Araçlar Haftası Eylül’de İstanbul’da

Elektrikli ve Hibrit Araçlar Haftası 10-11 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak. Türkiye’de ilk kez 2019 senesinde düzenlenen etkinliklerinin üçüncüsü, 10-11 Eylül 2022 tarihleri içinde, İstanbul’da gerçekleştirilecek.  Etkinlik, Türkiye Elektrikli ve Hibrit Araçlar Derneği (TEHAD) tarafınca düzenleniyor. Etkinlik kapsamında ise ilgili kullanıcılar hafta sonu süresince elektrikli araçları pist üstünde deneyimleme fırsatı bulacaklar. Gerçekleşecek sürüş etkinliği halka açık ve parasız olacak. Katılmak isteyen kullanıcılar etkinlik günü alanda yada web sitesi üstünden kayıt yaptırabilecekler. Etkinlikler kapsamında 9 Eylül Dünya Elektrikli Araçlar Günü de kutlanacak.
Elektrikli ve Hibrit Araçlar Haftası Etkinliklerinde Türkiye Pazarında Bulunmayan Modeller de Bulunacak
Günümüzde dünyada otomotiv sektörü tamamen elektrikli ve çevreci araçlara doğru kaymaya başladı. Bu kapsamda otomotiv sektörü ve dünya mobiliteye ve otonom sürüşe geçiş yapıyor. Bu yüzden etkinlik, Türkiye’de bulunan kullanıcılarında elektrikli araçları deneyimlemesi ve yakından incelemesi kapsamında ehemmiyet taşıyor. Öteki taraftan Elektrikli ve Hibrit Araçlar Haftası etkinlikleri kapsamında devletimizde satışa sunulmayan modellerde kullanıcılarla buluşturulacak. Bununla beraber kutlamalarda drone yarışları, otonom vasıta parkuru ve solar destekli şarj üniteleri şeklinde bir fazlaca değişik etkinlik gerçekleştirilecek.
Elektrikli ve Hibrit Araçlar Haftası kapsamında gerçekleştirilecek kutlamaların sloganı ‘Duymak yetmez, tecrübe etmek gerek’ olarak açıklandı. Bu çarpıcı söz kapsamında kullanıcılar etkinlikte, elektrikli araçlar, otonom sürüş, hibrit motorlar vb. mevzularda profesyonellerden informasyon alacaklar. Öteki taraftan ise kullananların araçları deneyimleyerek, bu mevzuda informasyon ve edinim sahibi olmaları sağlanmak isteniyor.

Elektrikli Mobiliteyi Devletimizde Tanıtmak İstiyoruz
TEHAD Başkanı Berkan Bayram, Elektrikli ve Hibrit Araçlar Haftası kutlamaları kapsamında bazı açıklamalar yapmış oldu. Bayram, ”Sektör, elektrikli mobiliteye doğru evriliyor. Bu yüzden ikimiz de bu yönde olan farkındalığı çoğaltmak için her yıl elektrikli araçlar gününü hususi bir etkinlikle kutluyoruz. Bu yıl üçüncü kez düzenleyeceğimiz Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nın ilk iki etkinliğinde 5 binin üstünde katılımcı ile bu farkındalığı yarattık. Geçtiğimiz yıl ziyaretçiler pistte bulunan 23 elektrikli ve hibrit otomobille toplamda 4.200 tur attı. Bu yıl ise bu rakamı fazlaca daha yukarılara çekmeyi ve heyecanı yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.
Satılık Tüm Elektrikli Vasıta Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın