Elektrikli Rolls- Royce Spectre Yollarda

Yüzde yüz elektrikli Rolls-Royce Spectre yollara çıktı. Aracın kontrol aşaması devam ediyor. Bu kapsamda ise Spectre’ye 2,5 milyon km’lik kontrol programı uygulanıyor. Model şu anda kontrol için mesafeleri kat etmekte. Ek olarak tam elektrikli Spectre’nin ilk satın alan teslimatları da 2023’ün dördüncü çeyreğinde başlamış olacak. Bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Elektrikli Rolls-Royce Spectre Kontrol Programının %40’ını Tamamladı
Rolls-Royce markasının ilk tam elektrikli otomobili olacak olan Spectre için 2,5 milyon km’lik kontrol programı açıklanmıştı. Bu kontrol programı ise hala devam ediyor. Cenup Fransa’nın Provence ve Cote D’Azur bölgelerinde 625.000 km’lik kontrol aşaması devam eden modelde, sürüşte yeni standart için emsalsiz işlem hızlarından yararlanıldı.
Üretim için onaylanan akıllı süspansiyon sistemi, pil paketinin yapıya entegre edilmesiyle sağlamlıkta %30 artış sağlamış oldu. Bu artışın, pilin kendisinin son aşama sağlam yapısının Spectre’nin alüminyum uzay çerçeve mimarisine entegre edilmesiyle elde edilmiş olduğu belirtiliyor. Öteki taraftan ise Spectre elektronik stabilizasyon sistemine yeni bir perspektif getirecek. Pek oldukca otomobilde etken dönemeç kayma engelleme teknolojisi bulunmakta. Sadece Spectre’yi öbürlerinden ayıran şey, sistemin yol durumuna bakılırsa kendini otomatikman açıp kapatabilmesi olacak. Elektrikli Rolls- Royce Spectre, uydu navigasyonunu ve firmanın yol tarama kameralarını kullanarak, bir dönüş algıladığında, otomobilin direksiyonu, frenlemesi, güç dağıtımı ve amortisörlerini, coupe’nin durağan(durgun) kalması için otomatikman düzenleyecek. Yol yine düzleştiğinde, sistem dönem dışı duracak. Bu benzer biçimde müthiş yeniliklerin yanında modelin sürtünme katsayısı ise 0.25. Bununla beraber Spectre, Rolls-Royce’un şimdiye kadarki en aerodinamik otomobili olacak benzer biçimde durmakta.

Şirket Tarihinin En Uzun Kapılara Haiz Modeli
Tam elektrikli Rolls-Royce Spectre, markanın 118 senelik tarihinin en sağlam ifadesini sunmaya hazırlanıyor. Modelin tek parça yan panelinin uzunluğu ortalama dört metre. Bunun yanında ise modelde 1,5 metre uzunluğundaki direksiz vasıta kapıları mevcut. Bununla beraber model, Rolls-Royce tarihinin en uzun kapılara haiz aracı olma hususi durumunu taşıyacak.
 
Satılık Tüm Rolls-Royce İlanlarını İnceleyin⇒

Bir cevap yazın