Efsanevi SL, Mercedes-AMG SL 43 – SL 63 4MATIC Olarak Artık Türkiye’de!

Mercedes-AMG SL 43 & Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+, Formula 1™’den aktarılan elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi özelliğiyle dünyada ilk niteliği taşıyor. Direkt Formula 1™’den aktarılan bu teknoloji, Mercedes-AMG Petronas F1 Ekibi tarafınca uzun senelerdir kullanılıyor. Yeni nesil turbo, tüm devir bandı süresince ani gaz tepkisi sunarak, verimliliği artırırken daha da dinamik bir sürüş deneyimi sunuyor. AMG ailesinin yeni üyeleri Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ varlıklı standart donanımıyla da öne çıkıyor.
Yıldız Mercedes-AMG SL Tekrardan Dünyaya geldi!
Yeni Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+, Formula 1™’den aktarılan elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi özellikleri ile dünyada ilke imza atıyor. Yeni otomobillerde SL ruhu ve sportifliği Mercedes-AMG lüks ve teknolojisiyle birleşirken ıslak kavramalı ve arkadan itişli AMG SPEEDSHIFT MCT 9G şanzıman yardımıyla hızlanma esnasında gaz emirlerine daha süratli tepki veriliyor. Üstün AMG Sürüş Performansı için geliştirilen alüminyum kompozit roadster mimarisi ile seride 1989’dan bu yana ilk kez 2+2 oturma düzeni tasarlandı.
Zarif dış tasarım detaylarına haiz, AMG ailesinin yeni üyeleri bununla beraber varlıklı standart donanımlarıyla da öne çıkıyor. Hem dinamikleri hem de verimliliği artıran AMG Aerodinamik Paketi yardımıyla de hava akışı öğrenci gore yönlendirilip aerodinamik performans geliştiriliyor. Elektrikli tente tavan ise yeni SL’lerde ağırlığı 21 kilogram azaltıyor ve daha düşük bir ağırlık merkezi sunuyor. İç mekânda ise analog ve dijital dünyayı buluşturan hiperanalog kokpit ile lüks koltuklar bulunuyor.
AMG yüksek performanslı kompozit fren sistemi yardımıyla de fren mesafesi kısalırken kontrollü yavaşlama olanağı sağlanıyor. İki otomobilde de standart olarak sunulan arka aks yönlendirmesi de daha dengeli ve çevik bir sürüş deneyimi yaratıyor. Mercedes-AMG ailesinin yeni üyeleri AMG DYNAMIC SELECT ve AMG DYNAMIC PLUS sürüş modlarıyla tüm beklentilere cevap veriyor. Ek olarak MBUX ve sürüş destek sistemiyle seyahat kolaylaşırken akıllı cihazlarla bağlantılı oldukca sayıda hizmet seçeneği de bulunuyor.

Mercedes-AMG SL 43 & Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+
Mercedes-AMG ailesinin yeni üyeleri Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+, ilk kez seri üretim bir otomobilde direkt Formula 1™’den aktarılan elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi özelliğiyle dünyada ilk olma özelliğine haiz. Bu teknoloji direkt Formula 1™’den aktarılıyor ve Mercedes-AMG Petronas F1 Ekibi tarafınca uzun senelerdir kullanılıyor. Yeni nesil turbo ise tüm devir bandı süresince ani gaz tepkisi sunarak, verimliliği artırırken daha dinamik sürüş deneyimi sunuyor. Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ ek olarak varlıklı standart donanımıyla da öne çıkıyor.
Mercedes-AMG Yeni SL’i, V8 motorlu Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ motoru (averaj yakıt tüketimi 13.4 – 13.0 l/100 km averaj CO2 emisyonu 294-283 gr/km) ve yenilikçi bir başlangıç olan Mercedes-AMG SL 43 motoru (averaj yakıt tüketimi 9,4-8,9 lt/100 km, averaj CO2 emisyonu 214-201 gr/km) sunuyor. Tente tavanlı 2+2 koltuklu üstü açık modelin motor kaputunun altında 4,0 litre sekiz silindirli ve 2,0 litre dört silindirli yüksek performanslı benzinli motorlar yer ediniyor.
Mercedes-AMG SL 43 Turbo besleme, kayış tahrikli marş jeneratörünü (RSG) de besleyen 48 voltluk elektrik sistemi ile çalışıyor. Netice olarak, Mercedes-AMG SL 43, 381 hp (280 kW) güç ve 480 Nm tork kullanıma sunuyor. Ek olarak belirli sürüş durumlarında RSG anlık olarak 14 hp (10 kW) ek güç sağlıyor. Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ ise 585 hp (430 kW) güç ve 800 Nm tork kullanıma sunuyor.

SL Ruhu ve Sportifliği Mercedes-AMG Lüks ve Teknolojisiyle Birleşiyor
SL, 70 senelik köklü geçmişiyle safkan bir yarış otomobilinden üstü açık lüks bir spor otomobile dönüştü ve bir efsaneleşmiş olarak otomobil evveliyatına adını yazdırmış durumda. Yeni Mercedes-AMG SL bu köklü tarihe bir başka kilometre taşıyla damgasını vuruyor. Orijinal SL ruhu ve sportifliği çağıl Mercedes-AMG lüks ve teknolojisiyle birleşiyor. 2+2 koltuklu roadster yeni motor seçenekleri ile teknoloji meraklısı alıcıları hedefliyor. Ön aksta nispeten hafifçe dört silindirli motor ve arkadan itiş kombinasyonu ile Mercedes-AMG SL 43 ek olarak üstün sürüş dinamikleri sunuyor.
Islak Kavramalı ve Arkadan İtişli AMG SPEEDSHIFT MCT 9G Şanzıman
Elektrikli egzoz gazı turbo beslemesi olmadan kompakt Mercedes AMG modellerinde uzun süredir enine kullanılan M139 koldu dört silindirli motor, Mercedes-AMG SL 43 ‘te uzunlamasına konumlandırılıyor. Arkadan itişli üretilen Mercedes-AMG SL 43 ve dört çeker olan Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ AMG SPEEDSHIFT MCT 9G şanzıman (MCT = Oldukca Plakalı Kavrama) ile donatılıyor. Bu örnekte ıslak kavrama tork konvertörünün yerini alıyor. Bu çözüm, ağırlığı azaltıyor ve daha düşük ataleti yardımıyla bilhassa hızlanma ve yük değişikliklerinde gaz emirlerine daha süratli tepki veriyor. Özenle kalibre edilen yazılım kısa vites değişiklik yapma süreleri haricinde gerektiğinde birden oldukca vites küçültme olanağı da sağlıyor. Bunun haricinde, “Sport” ve “Sport+” sürüş modlarındaki ara gazı işlevi sürüş keyfine katkı sağlıyor. Ek olarak, süratli kalkış için RACE START işlevi de bulunuyor.
Üstün performans ise standart. Mercedes-AMG SL 43 , 0-100 km/s hızlanmasını 4,9 saniyede tamamlıyor ve 275 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ için ise bu değerler 0-100 km/s hızlanma 3,6 saniye ve 315 km/s maksimum hız.

Üstün AMG Sürüş Performansı İçin Alüminyum Kompozit Roadster Mimarisi
R232 kasa kodlu SL, Mercedes AMG tarafınca geliştirilen tamamen yeni bir vasıta mimarisine dayanıyor. Yeni boyut konsepti, 1989 yılından (Mercedes SL model serisi R129) bu yana ilk kez 2+2 oturma düzenine izin veriyor. Bu, yeni SL’i daha kullanışlı kılıyor. Arka koltuklar günlük işlevselliği arttırıyor ve 1,50 metreye kadar (çocuk oto koltuğu ile 1,35 metreye kadar) yolcular için alan sunuyor. Ek oturma alanına gerek olmadığında koltukların arkasına takılan hava perdesi, ön koltuk yolcuların boyun bölgesini hava akımından koruyabiliyor. Yada ikinci koltuk sırası, mesela bir golf çantası benzer biçimde, ek gizleme alanı olarak kullanılabiliyor.
Hafifçe alüminyum kompozit şasi, kendini destekleyen alüminyum space-frame iskeletten oluşuyor. Tasarım maksimum rijitlik sağlarken üstün sürüş dinamikleri, yüksek konfor sportif beden oranları için muhteşem bir temel oluşturuyor. Beden mimarisinin amacı, yanal ve dikey dinamiklere odaklanarak AMG Sürüş Performansını sunarken üstün konfor ve güvenlik mevzusunda yüksek standartları karşılamak.
Kullanılan gelişmiş malzemelerle düşük ağırlık ile yüksek rijitlik seviyesi elde ediliyor. Mesela ön cam çerçevesinde alüminyum, magnezyum, fiber benzer biçimde kompozit malzemeler kullanılıyor. Bu yüksek rijitlik seviyesi ile beraber ışık hızında oluşturulan arka takla barları gelişmiş bir koruma sunuyor.

Zarif Dış Tasarım Detaylarıyla Yeni Giriş Seviyesi Versiyon
Varlıklı standart donanımıyla öne çıkan AMG ailesinin yeni üyeleri Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ ek olarak konfor ve güvenliği artıran oldukca sayıda opsiyon ve oldukca sayıda kişiselleştirme olanağı da bulunuyor.
Mercedes-AMG SL 43’ün dış tasarımı, sekiz silindirli Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ versiyonundan minik farklılıklara haiz. Mesela değişik ön ve arka tamponlara haiz. Ek olarak köşeli yerine yuvarlak çift egzoz çıkışına haiz. SL; uzun dingil mesafesi, kısa ön ve arka çıkıntılar, uzun motor kaputu, eğimli ön cam, geride konumlandırılmış kabin ve kuvvetli arka kısım benzer biçimde karakteristik tasarım unsurları ile dikkat çekiyor. Tüm bu tasarım unsurları karakteristik SL siluetini oluşturuyor. Hacimli çamurluklar ve yan panellerle aynı hizada büyük çaplı hafifçe alaşım jantlar kuvvetli ve dinamik bir görünüm kazandırıyor. Mercedes-AMG SL 43, standart olarak 20 inç hafifçe alaşım jantlarla donatılıyor. Ek olarak sekiz silindirli Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ modelinde aerodinamik olarak optimize edilen ve hava direncini azaltan 21 inçlik hafifçe alaşım jantlar da sunuluyor.
Dinamikleri ve Verimliliği Çoğaltmak İçin AMG Aerodinamik Paketi
Etken hava denetim sistemi, en mühim aerodinamik iyileştirme teknolojilerinden biri. Üst hava girişinin arkasındaki yatay panjurlar elektronik olarak denetim ediliyor ve aktüatör motorlarla açılıp kapatılabiliyor. Böylece hava akışı öğrenci gore yönlendirilerek aerodinamik performansı iyileştiriliyor.
Normalde panjurlar kapalı. En yüksek hızda bile. Bu konum hava direncini azaltıyor. Yalnız belirli koşullarda ve soğutma havası gereksinimi yüksek olduğunda, panjurlar açılıyor ve soğutma havasının ısı eşanjörüne akması sağlanıyor. Sistem, son aşama zekice ve süratli denetim ediliyor.
Aynı özellik vasıta gövdesine kusursuz bir halde entegre edilen açılır arka spoyler de ilgilendiriyor. Spoyler sürüş koşullarına gore konumunu ayarlıyor. Bunu yaparken; Sürüş hızını, dikey ve yanal ivme haricinde direksiyon hızını dahil denetim yazılımı oldukca sayıda parametreyi dikkate alıyor. Spoyler, yol tutuş özelliklerini optimize etmek yada sürtünmeyi azaltmak için 80 km/s’den itibaren beş değişik açı uyguluyor.
Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ için opsiyonel olarak sunulan Aerodinamik Paketi, ön ve arka tamponlarda daha büyük kanatçıklar ve daha büyük bir arka difüzör içeriyor. Bu, yere basma kuvvetini ve aerodinamik sürtünmeyi daha da iyileştiriyor. Arka spoylerin değiştirilen hız eşikleri ve en dinamik konumda 26,5 derecelik (22 aşama yerine) daha dik açısı da buna katkıda bulunuyor.

Daha Azca Ağırlık ve Daha Düşük Ağırlık Merkezi İçin Tente Tavan
Yeni Mercedes-AMG SL’nin daha sportif konumlandırması metal açılabilir tavan yerine elektrikli tente tavan tercihini bununla beraber getirdi. 21 kilogramlık ağırlık pozitif yanları ve daha düşük ağırlık merkezi, sürüş dinamikleri haricinde yol tutuşu özelliklerini de iyileştiriyor. Z-katlama mekanizması alandan ve ağırlıktan tutum sağlarken, ek olarak bir tente örtüsüne de gerek kalmıyor. Tentenin tasarımı, tente açıldığında tamamen düz bir konum oluşturuyor. Mühendisler bununla beraber günlük kullanım konforu ve etkin ses yalıtımı mevzularına da itina gösterdi. Üç katmanlı tasarım; gerilmiş dış kabuk, tavan kaplaması ve aralarına yerleştirilen kaliteli 450 gr/m² PES keçe olmak suretiyle gelişmiş bir akustik mattan oluşuyor. Tente, 60 km/s hıza kadar sürüşlerde bir tek 15 saniyede açılıyor yada kapanıyor.
“Hiperanalog” Kokpitli ve Standart Lüks Koltuklu İç Mekân
Mercedes-AMG SL’in iç tasarımı, analog geometri ile dijital dünyanın “hiperanalog” bir kombinasyonunu içeriyor. Üç boyutlu çerçeveye entegre tamamen dijital gösterge paneli ve MBUX bilgi-eğlence sistemi çağıl bir görünüm sunarken, değişik kişiselleştirme seçenekleri de sunuyor. Bakışımlı tasarımlı kokpit dijital ekranlar haricinde dört tane türbin tasarımlı havalandırma çıkışıyla da dikkat çekiyor.
Genel olarak bakışımlı bir tasarıma haiz konsola rağmen kokpit sürücü odaklı bir yapı sunuyor. Gösterge panelinin yüksek çözünürlüğünde olan 12,3 inç ekranı, güneş ışığından meydana gelen yansımaları önleyen yüksek teknoloji ürünü bir vizörle destekleniyor. Tente açıkken güneş ışınlarının rahatsız edici yansımalarını önlemek için orta konsoldaki dokunmatik ekranın eğimi de 12 ile 32 aşama içinde ayarlanabiliyor.
Yeni nesil MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) sezgisel bir kullanım sunuyor ve öğrenme kabiliyetine haiz. Yeni Mercedes-Benz S-Serisi ile tanıtılan ikinci nesil MBUX’un bazı işlevlerini ve işletim yapısını kullanıma sunuyor. SL’de beş ekran stili üstünden AMG’ye hususi içerikler ekleniyor. Ek olarak “AMG Performance” yada “AMG TRACK PACE” benzer biçimde hususi menü öğeleri de sportif karakterin altını çiziyor.
SL standart olarak elektrikli ve lüks koltuk ve döşeme seçenekleri ile donatılıyor. İsteğe bağlı olarak deri, napa deri ve napa AMG deri döşemelerle AMG spor ve AMG Performance koltuklar sunuluyor. Opsiyonel olarak sunulan manüfaktür macchiato bej/titanyum grisi yada manüfaktür trüf kahvesi/siyah döşemeler hususi bir dokunuş sağlıyor. AMG Performance koltuklar, sarı yada kırmızı dekoratif dikişli napa deri ve DINAMICA mikrofiber kombinasyonuyla tercih edilebiliyor.
Parlak siyah haricinde, dekoratif süslemelerde ve orta konsol da alüminyum, karbon ve manüfaktür krom siyah seçenekleri de bulunuyor. Standart ısıtmalı AMG Performance direksiyon, napa deri ve napa deri/MICROCUT mikrofiber olarak sunuluyor.

Kısa Fren Mesafesi İçin AMG Yüksek Performanslı Kompozit Fren Sistemi
Yeni geliştirilen AMG yüksek performanslı kompozit fren sistemi, kontrollü ve muhteşem yavaşlama değerleri sağlıyor. Kısa fren mesafesi, kırılgan tepki, yüksek stabilite ve yüksek dayanıklılık seviyesiyle en sıkıntılı kullanımları destekliyor. Yokuşta kalkış desteği haricinde ıslak zeminde ön hazırlık ve kuru fren benzer biçimde işlevler sürüş konforunu arttırıyor.
Hafifçe kompozit fren diskleri sürüş dinamiklerine ve dönemeç performansına katkı sağlıyor. Fren diski (dökme çelikten) ve fren diski kabı (alüminyumdan) hususi pimlerle birbirine bağlanıyor. Bu tasarım, daha da iyi fren soğutması için alan kazanımı sağlıyor.

Arka Aks Yönlendirmesi, Kıvraklığı ve Dengeyi İyileştiriyor
Mercedes-AMG SL 43 ve Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ için etken arka aks yönlendirmesi standart olarak sunuluyor. Hıza bağlı olarak arka tekerlekler ya ön tekerleklerle ters yönde ya da aynı yönde dönüyor. Sistem böylece hem çevik hem de dengeli sürüş özellikleri sunuyor. Ön tekerlek direksiyon oranı daha direkt, bu da limitlerde aracı daha azca direksiyon yönlendirmeyi pozitif yanları sağlıyor.
Konfordan Dinamiğe Altı Değişik Sürüş Modu ve AMG DYNAMICS
“Islak”, “Konfor”, “Spor”, “Spor+” ve “Kişisel” olmak suretiyle beş AMG DYNAMIC SELECT sürüş modu haricinde isteğe bağlı AMG DYNAMIC PLUS Paketinde bulunan “Yarış” sürüş modu konforludan dinamiğe değişik kullanım gereksinimlerine yanıt veriyor. AMG DYNAMIC SELECT sürüş modları haricinde SL modellerinde ek olarak AMG DYNAMICS özelliği de bulunuyor. Bu entegre vasıta dinamiği kontrolü, direksiyon karakteristiği ve ek ESP® işlevlerinde kıvraklığı artıran müdahalelerle ESP®’nin işlevini genişletiyor.

Emsalsiz Bir Görünüm İçin Varlıklı Çeşitlilik ile Mercedes-AMG SL Donanım Programı
Mercedes-AMG SL kapsamlı standart donanım haricinde değişik opsiyonel eklemelerle, sportif ve dinamikten lüks bir şıklığa kadar oldukca değişik alan kişi beklentilerini karşılayan bir çeşitlilik sunuyor. Metalik hiper mavi ve AMG mat monza grisi olmak suretiyle iki hususi SL rengi dahil on iki beden rengi, üç tavan rengi ve birkaç yeni jant tasarımı sunuluyor.
Daha keskin, zarif yada dinamik bir görünüm için üç dış tasarım paketi bulunuyor;

AMG Dış Krom Paketi, ön spoylerde, yan marşpiye kaplamasında ve arkada zarif, parlak krom vurgular içeriyor.
AMG Gece Paketi’nde, ön lip, yan marşpiye kaplamaları, ayna kapakları ve arka difüzördeki kaplama benzer biçimde dış tasarım öğeleri parlak siyah uygulanıyor. Karartılmış egzoz çıkışı ile beraber bu detaylar seçilen beden rengine bağlı olarak kontrast yada akıcı geçiş oluşturuyor.
AMG Gece Paketi II, radyatör ızgarası, model yazısı ve arkada Mercedes yıldızı benzer biçimde noktalarda parlak siyah öğeler içeriyor.
AMG Dış Karbon Paketi ile gelen karbon fiber eklentiler SL’in motorsporları tarihini çağrıştırıyor. Karbon parçalar, ön tampondaki lip ve kanatçıklar haricinde yan beden süslemelerini içeriyor. Ek olarak, parlak siyah egzoz çıkışları ve difüzör karbon yada parlak siyah uygulanıyor.

Maksimum Sürüş Hazzı İçin AMG DYNAMIC PLUS Paketi
Oldukca sayıda yüksek performanslı bileşeni bir araya getiren AMG DYNAMIC PLUS Paketi, Mercedes-AMG SL 43 ‘te isteğe bağlı, Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+’da ise standart olarak sunuluyor:

Dinamik AMG motor takozları, sürüş koşullarına bağlı olarak motoru gövdeye daha sıkı yada daha esnek bir halde bağlıyor. Bu, tüm sürüş koşulunda sürüş dinamikleri ve konfor içinde mümkün olan en iyi dengeyi sağlıyor.
Elektronik kontrollü AMG sınırı olan kaymalı arka diferansiyel, dinamik virajlarda ve anlık hızlanma esnasında çekiş enerjisini tekerleklere daha süratli ve kırılgan bir halde iletiyor.
“YARIŞ” sürüş modu, daha süratli gaz pedalı tepkisi ve daha anlık motor tepkisi pist performansı sunuyor. AMG direksiyon düğmeleri üstünden ek sürüş modu olarak seçilebiliyor.
On milimetre alçak yapı ağırlık merkezini düşürüyor ve sürüş dengesini iyileştiriyor.
Sarı AMG fren kaliperleri, artan sürüş dinamikleri potansiyelini vurguluyor.

Sürüş Destek Sistemleri ve MBUX ile Yaşam Kolaylaşıyor
Kimi opsiyon olan sürüş destek sistemleri, oldukca sayıda sensör, kamera ve radar yardımıyla yeni SL’in çevresini izliyor. Akıllı yardımcılar yıldırım hızıyla müdahale edebiliyor. Güncel Mercedes C-Serisi ve S-Serisi’nde olduğu benzer biçimde, sürücü mesela hız uyarlama, mesafe takip edeni, yön ve şerit değişikliklerine destek olan birkaç yeni ve gelişmiş sistem tarafınca destekleniyor. Bu, ihtimaller içinde çarpışmalara tepki vermeyi kolaylaştırıyor. Sistemlerin işleyişi, gösterge panelindeki yeni bir ekran konsepti ile görselleştiriliyor.
Gösterge panelindeki yeni yardım ekranı, tam ekran görünümünde sürüş destek sistemlerinin {nasıl} çalıştığını anlaşılır ve saydam bir halde gösteriyor. Sürücü, kendi otomobilini, şeritleri, şerit çizgilerini ve otomobilleri, kamyonları ve iki tekerlekli taşıtları benzer biçimde öteki yol kullanıcılarını burada 3-Boyutlu olarak görebiliyor. Yeni, animasyonlu yardım ekranı, gerçek zamanlı olarak 3-Boyutlu bir sahneye dayanıyor.
Oldukca Sayıda Bağlantılı Hizmet Sunuluyor
MBUX (Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi) bilgi-eğlence sistemi birçok dijital hizmete olanak tanıyor. Dokunmatik ekran yada direksiyondaki dokunmatik kumanda düğmeleri vesilesiyle sezgisel kullanım konsepti, Apple CarPlay ve Android Auto ile akıllı telefon entegrasyonu, Bluetooth bağlantısı ile eller özgür kullanım ve bunlardan bazıları.
Mercedes-AMG SL 43 Teknik Özellikler

Motor

Silindir adedi/düzeni

4/Sıralı

Hacim
cc
1991

Güç,
Hp/ kW, d/d
381/280, 6750

Ek güç (Boost)
hp /kW
14/10

Tork
Nm, d/d
480, 3250-5000

Güç aktarımı

Sistem kurulumu

Arkadan itiş

Şanzıman

AMG SPEEDSHIFT MCT 9G (Oldukca plakalı kavramaya haiz otomatik şanzıman)

Ebatlar ve ağırlıklar

Dingil mesafesi
mm
2700

Uzunluk/genişlik/yükseklik
mm
4705/1359/1915

Dönüş çapı
m
13

Bagaj hacmi
lt
213-240

Boş ağırlık (EC)
kilo
1810

Yükleme kapasitesi
kilo
335

Depo kapasitesi/yedek
lt
70/10

Performans, tüketim, emisyon

Hızlanma 0-100 km/s
sn
4.9

Maksimum hız
km/s
275 (elektronik sınırlandırma)

Karma yakıt tüketimi, WLTP
lt/100 km
 
9.5 – 8.9 l/100 km

Karma CO2 emisyonu, WLTP
gr/km
214-201

 
Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ Teknik Özellikler

Motor

Silindir adedi/düzeni

V8

Hacim
cc
3982

Güç,
Hp/ kW, d/d
585/430, 5500-6500

Tork
Nm, d/d
800, 2500-5000

Güç aktarımı

Sistem kurulumu

Dört Çeker

Şanzıman

AMG SPEEDSHIFT MCT 9G (Oldukca plakalı kavramaya haiz otomatik şanzıman)

Ebatlar ve ağırlıklar

Dingil mesafesi
mm
2700

Uzunluk/genişlik/yükseklik
mm
4705/1354/1915

Dönüş çapı
m
12.40

Bagaj hacmi
lt
213-240

Boş ağırlık (EC)
kilo
1970

Yükleme kapasitesi
kilo
320

Depo kapasitesi/yedek
lt
70/10

Performans, tüketim, emisyon

Hızlanma 0-100 km/s
sn
3.6

Maksimum hız
km/s
315 (elektronik sınırlandırma)

Karma yakıt tüketimi, WLTP
lt/100 km
13.4 – 13.0 l/100 km

Karma CO2 emisyonu, WLTP
gr/km
294-283

 
Sıfır Km Mercedes Benz AMG SL

Bir cevap yazın