Citroen Logo Değişimi Gerçekleştirmiş oldu!

Citroen logo değişimini gerçekleştirmiş oldu. Son yıllarda bir fazlaca otomobil üreticisi, markalarını yenileme süreçlerini başlattı. Bu kapsamda firmalar, marka kültürü ve logoları da dahil olmak suretiyle bir fazlaca değişikliğe gitmişlerdi. Bu durumun son olarak örneği ise Dacia olarak verilebilir. Dacia’nın peşinden Citroen’de bu sürece girdi. Buna nazaran şirket, logosunu ve sloganını değiştirdiğini deklare etti. Citroen yeni logo tasarımı, 1919 senesinde firmanın ilk çift şeritli tasarımının üstüne yapılmış oldu. Meydana gelen bir kaç küçük yenilik ile zamanı logonun yeni hali piyasaya çıktı. Citroen’in girmiş olduğu yenilenme süreci hakkında tüm bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Citroen Logo Değişimi 2023’ten İtibaren Çıkacak Modellerde Kullanılacak
Citroen logo değişiminin peşinden yeni logosunu, gelecek yıl kullanmaya başlayacağını deklare etti. Firmanın yeni logosu 2023’ün ortalarından itibaren yeni modellerde kullanılacak. Citroen yeni logo tasarımında geleneksel şeritler bulunmaya devam ediyor. Fakat bu şeritler uzun bir sürenin peşinden tekrardan bir yuvarlak içine yerleştirilmiş olarak karşımıza çıkacak. Yeni logonun kullanılacağı ilk model ise gelecek günlerde tanıtılacak. Ek olarak firmanın logosunla beraber sloganı da değişecek. Citroen’in senelerdir kullandığı “Creative Technology” sloganı artık bizlere veda edecek. Firmanın yeni sloganı ise ‘Nothing Moves Us Like Citroen’ (Hiçbir Şey Bizi Citroen Benzer biçimde Hareket Ettiremez) olarak açıklandı.

Şirket Konsept Değişikliğine de Gidiyor
Öteki taraftan Fransız şirket, logo değişimi ile beraber bir konsept değişikliği de meydana getirecek. Konsept değişikliğinin peşinden Citroen’in yeni tasarım dili, şirketi oldukça göz önüne çıkartacak şeklinde duruyor. Markanın yeni kimliğinin temsilcisi ise Monte Carlo Blue rengi olacak. Buna ek olarak ise bu renk, seneler sonrasında tekrardan bir fazlaca modelin renk paletine de eklenecek. Dijital baskı ve fizyolojik mecralarda ise Citroen’in yeni logosunu Infra-Red rengi süsleyecek.
Satılık Tüm Citroen Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın