Citroen e-C4 Ekim’de Türkiye’de! İşte Detaylar;

Yeni Citroen e-c4, çevreci sürüş ve üstün konfor özelliklerini birleştiriyor. Kompakt hatchback sınıfında kendine özgü tasarımıyla fark yaratan yeni modelin %100 elektrikli versiyonu ë-C4, Ekim ayında Türkiye’de satışta olacak. Fransız marka ë-C4 ile elektrikli mobilite hamlesini devam ettirmeyi planlıyor. Bu sebeple mobilite dünyasının her alanına değen ve hepimiz için erişilebilir mobilite çözümü sunmak en büyük hedeflerinden birisi. Yeni elektrikli model, 350 km (WLTP döngüsü) menziliyle günlük kullanım haricinde uzun yolculukları destekliyor. Ek olarak 50 kWsa bataryayı 100 kW DC süratli şarj gücüyle birleştiriyor. Böylece rakiplerinin çoğundan daha iyi şarj süreleri sunuyor.
Fransız üretici, mobilite dünyasının her alanına değen ve hepimiz için erişilebilir mobilite sunmak hedefinde. Şimdi de C4 modelinin tamamen elektrikli versiyonu ë-C4’ü Ekim ayında Türkiye’de yollara çıkarma hazırlığı içinde. Hem erişilebilir olma hem de alan kişi gereksinimlerini karşılayan şarj özelliğine haiz. Böylece ideal bir teknoloji çözümü olarak piyasadaki yerini alıyor.

Yeni Citroen e-C4 Yüksek Menzil ve Konfor Vaat Ediyor 
ë-C4, günlük kullanım için ideal çözümü sunuyor. ë-C4’ün kullanım kolaylığı bir çok kullanıcının günlük kullanımını; sessiz, sarsıntısız, dinamik ve CO2 içermeyen bir sürüşle karşılıyor. 50 kWsa kapasitesindeki batarya, günlük kullanımda ofiste ve evde geleneksel bir priz yada Wall Box vasıtasıyla şarj edilebiliyor. Onaylı 350 km (WLTP döngüsü) menzili yardımıyla bataryayı her gün şarj etmeye gerek kalmıyor. Ek olarak, hem dikkat çekici iç hacmi hem de optimize olan ağırlığı yardımıyla günlük kullanımda maksimum konfor ve menzil vaat ediyor.
100 kW Süratli Şarj (DC) ile 30 Dakikada Şarj Mümkün
ë-C4, günlük mobilite ihtiyacınız olan şeyi daha ergonomik hale getirirken, bununla beraber uzun mesafe yolculuklarınızı kolaylaştıran özelliklere haiz. 100 kW süratli şarjı destekleyen bataryası yardımıyla, uzun yolculuklar artık daha stressiz. Uzun yolculuklarınız esnasında bir kahve ya da yiyecek molası verdiğinizde aracınızı şarja takmanız kafi. Yalnız 30 dakika şeklinde kısa bir sürede batarya 80%’e kadar şarj edilebiliyor. Elektrikli araçlarda lityum-iyon piller kullanıldığı için, süratli şarj (DC) ile dolum hızı, şarjın başlangıcında, sonuna bakılırsa daha süratli gerçekleşiyor. Bu yüzden, bataryanın tamamen dolmasını beklemek yerine bataryayı 80%’e kadar şarj ederek yola çıkmak daha avantajlı olmakta.

Yüksek Verimli Isı Pompası
İçten yanmalı motorlu araçlarda, kabin içi ısıtma motordan çıkan egzoz gazının sıcaklığı yardımıyla mevcut. Elektrikli araçlarda içten yanmalı bir motor olmadığı için kabin iç sıcaklığının ayarlanması amacıyla kullanılabilecek bir egzoz gazı oluşmuyor. Bu sebeple kabin iklimlendirmesi için direkt olarak bataryada depolanan elektrik kullanıldığında ise menzil negatif etkilere sebep oluyor. Elektrikli araçlardaki bu durumu engellemek amacıyla ısı pompası kullanılıyor. Isı pompası yardımıyla, kabin içi iklimlendirme amacıyla bataryada depolanan elektrik kullanılmıyor. Bunun yerine dış havanın tazyik kıymeti değiştirilerek sıcaklığı arttırılıyor yada azaltılıyor. Sıcaklığı değiştirilen dış hava, kabin içindeki havayı ısıtmak yada soğutmak amacıyla da kullanılabiliyor. Kullanıcılarına maksimum menzil sunmayı hedefleyen ë–C4’te yüksek verimli ısı pompası standart olarak yer ediniyor.
Teknik Özellikleri ile Citroen e-C4
136 beygir gücünde olan yeni model, 260 Nm değerinde tork üretiyor. Bu performansını lityum iyon pillerden oluşan bataryasına borçlu. Üstelik 350 km süresince tek şarjla menzil kat edebiliyor. Ek olarak 100 kW süratli şarj (DC) istasyonunda 30 dakikada %80 şarj olabiliyor.  Süratli şarj gerektiğinde ise 10 dakikada 100 km menzil gidecek kadar şarj dolumu da gerçekleşiyor. Eğer duvar kutusu ile şarj edilecekse 7 saat 30 dakikada tamamen şarj oluyor. Son olarak ev tipi kuvvetli priz ile 15 saatte şarj oluyor. Standart priz ise bu süre 24 saati buluyor.
Geniş Model Yelpazesiyle Citroën

Citroën, 1919 yılından bu yana toplumdaki gelişimlere cevap vermek için otomobiller, teknolojiler ve ulaşım çözümleri geliştiriyor. İddialı ve yenilikçi bir marka olan Citroën, alan kişi deneyiminin merkezine dinginlik ve huzuru yerleştiriyor. Bunların en başlangıcında kent için tasarlanmış bir elektrikli vasıta olan Ami yer ediniyor. Ek olarak bir çok elektrikli yada şarjlı hibrit güç-aktarma sistemlerine haiz birçok değişik modeli var. Bunların içinde sedan, SUV ve ticari araçlar mevcut. Bu kadar geniş bir model yelpazesi sunan Citroën, hizmetleriyle de öncü bir marka. Bu sebeple bireysel ve ustalaşmış müşterilerine itina gösteriyor. Citroën, dünya genelinde 6200 yetkili satıcı ve yetkili servis noktası ile 101 ülkede etkinlik gösteriyor.
İkinci El Citroen C4 Modelleri

Bir cevap yazın