Haberler

Bugatti Centodieci İlk Sahibine Ulaştı!

Bildiğimiz suretiyle Bugatti Centodieci’nin tanıtımı ortalama 3 yıl ilkin yapılmıştı. Model sonunda üretim bandından indi. Oldukça hususi diyebileceğimiz bu otomobilin ilki sahibine ulaştı. Üstelik üretim bandından inen Bugatti Centodieci’nin yeni sahibi modelin atası olarak da adlandırabileceğimiz Bugatti EB110 GT modeline de haiz.
Centodieci’ler Birbirinden Değişik Olacak!
Banttan ilk inen Centodieci’nin ilki, otomobil sahibinin gene aynı markaya ilişkin olan EB110 GT modeline uyumlu olarak mavi rengi ile sahibine ulaştı. Mavi renk bununla beraber Bugatti’nin imzası niteliğine de haiz. Bugatti Centodieci, EB110 GT ile uyumlu olması için gümüş renkte jantlara da ev sahipliği yapıyor.
Vasıta sahibi, aracın haricinde olduğu benzer biçimde içinde de mavi rengini tercih etmiş. Mavi tonlarına ev sahipliği icra eden iç mekanında gene EB110 Gt modeline gönderme icra eden detaylar dikkat çekiyor. Bu detaylardan biri de kapitone döşemeler. Üstelik Bugatti Centodieci’nin iç mekanının üretimi ortalama olarak 16 hafta sürmüş.

8 Milyon Dolar Fiyata Haiz!
Bugatti Centodieci, markanın Chiron modeli temeli üstünde terfi etti. Sadece birçok noktada Chiron’dan ayrılıyor. Aslen vasıta tamamen yeni bir otomobil değil. Buna karşın 50 bin kilometrelik teste doğal olarak tutulmuş. Bu da Bugatti’nin bu modeline ne kadar büyük bir ehemmiyet verdiğini kanıtlıyor.
İtalyan marka Bugatti Centodieci modelini 10 tane ile sınırlamıştı. Centodieci’nin üretiminin bu yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Bir öteki taraftan Centodieci’nin fiyatı tam tamına 8 milyon dolar (ortalama 140 milyon TL). Üstelik üretimi 10 tane ile sınırı olan olan bu araçların her biri sahibine hususi olan detaylar ve renkler ile süsleniyor. Şu demek oluyor ki Bugatti, müşterisinin isteğine gore aracın rengini ve döşemelerini değiştiyor. Karbon fiber parçalar ile donatıyor.

Bugatti Zamanı
İtalyan asıllı lüks spor otomobil üreticisi olan Bugatti, 1909 senesinde Volkswagen AG yan kuruluşu olarak kuruldu. Amacı ise yüksek performanslı otomobiller üretmekti. 1998 senesinde ise Volkswagen grubu isim haklarını satın aldı. Böylece Bugatti markası ile tekrardan üretime başladı. Marka, VW kontrolü altında Bugatti Veyron adı ile ilk modelini üretti. Üstelik bu model 407 km/s son hıza ulaşabiliyor ve 1001 beygir gücüne haiz.

2. El Otomobil İlanları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün