BMW’den Türkiye’ye Yeni Antak kalma Teklifi

Günümüzde elektrikli otomobillere olan talep her geçen gün artıyor. Bununla birlikte içten yanmalı motorları geride bıraktıran elektrikli otomobiller, karbon emisyonu ve yakıt tüketimi şeklinde birçok açıdan oldukça avantajlı. Söz mevzusu elektrikli otomobiller üstüne meydana getirilen emek harcamalar gün gün artıyor. Üstelik bu mevzuda meydana getirilen teknolojik gelişmeler de sürüyor. İşte bu kapsamda bir gelişme daha söz mevzusu. Elektrikli otomobil sahibi BMW sevdalıları için müjde bir gelişme gerçekleşti. Alman otomotiv devlerinden önde gelen BMW, Türkiye’de bulunan elektrikli otomobil sahipleri için yeni bir antak kalma yapmış oldu. Borusan Otomotiv ve Solarçatı İş Birliği. Söz mevzusu antak kalma doğrultusunda; şarj gereksinim duyan elektrikli modeller için Türkiye’de yeni bir iş birliği gerçekleşti.
Borusan Otomotiv ve Solarçatı İş Birliği
Borusan Otomotiv, elektrikli otomobil sahibi BMW sevdalılarına hususi olarak ‘BMW Elektriğin Öncüleri’ topluluğunu kurmuştu. Şimdi ise bu topluluk için bir gelişme söz mevzusu. ‘BMW Elektriğin Öncüleri’ topluluk üyeleri hem evsel tüketimlerinde hem de otomobillerinde kullanacağı elektriği güneş çatı sistemlerinden üretecek. Üstelik üyeler, Solarçatı paketlerine oldukça avantajlı fiyatlar ile haiz olacak.  Elektrikli otomobillerin sıfır karbon hedefine haiz bulunduğunu biliyoruz. Kısacası bu elektrikli otomobiller artık yenilebilir enerji kullanacak.

“Müşterilerimizin Sürdürülebilir Enerji Kullanımını Teşvik Ediyoruz”
Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, mevzuyla ilgili izahat yapmış oldu. “Türkiye Otomotiv Sektörünün Elektrifikasyon Dönüşümüne Öncü Olmak’ misyonumuzla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sürdürülebilir adımlar atarak yenilikçi emek harcamalar hazırlıyoruz. İlk elektrikli BMW modelini 2013 senesinde pazara sunarak elektrikli mobilite yolcuğuna başladık. Borusan Otomotiv Grubu olarak temsilcisi olduğumuz tüm markalarımızın elektrikli yeni modellerini tüm dünya ile hem de müşterilerimizle buluşturuyoruz. Müşterilerimizin evlerinde de sürdürülebilir enerji kullanabilmeleri için hususi iş birlikleri yapıyoruz.”

Bununla birlikte sözlerine şunları da ekledi. “2021 yılı sonunda Borusan EnBW Enerji ile yaptığımız iş birliği ile elektrikli otomobil kullanıcılarımıza I-REC (Internasyonal Yenilenebilir Enerji) sertifikalı rüzgâr enerjisinden üretilen elektrik kullanımı sunmuştuk. Şimdi ise bu hizmetimizi güneş enerjisi ile genişletiyoruz. Borusan Otomotiv ve Solarçatı iş birliği ile elektrikli BMW kullanıcıları gerekseme duydukları temiz enerjiyi evlerinde de üretebilecek. Kuracakları güneş enerji sistemleri ile elektriğini güneş enerjisinden sağlayacak. Ek olarak evlerinde ürettikleri elektriğin tüketim fazlasını da satabilecek” dedi.
İkinci El Elektrikli BMW İlanları

Bir cevap yazın