2023 Toyota RAV4 Yepyeni Güncellemeler ile Geldi

2023 Toyota RAV4 yepyeni teknolojik donanımlarla sahnede yerini alıyor. Japon otomobil üreticisi 2023 model otomobil için multimedya ve güvenlik sistemleri öncelikli olmak suretiyle birçok güncelleme yapmış oldu.
2023 Toyota RAV4 Teknolojik İç Mekan
Artık beşinci nesline geçiş icra eden modelin bilhassa kokpit kısmında birçok değişim mevcut.  Yeni modele 12.3 inç boyutunda bir gösterge paneli ve 10.5 inç boyutunda bir dokunmatik multimedya ekranı içeriyor. Bu ekranlar güncel Toyota Safety Sense teknolojisiyle uyumlu bir halde çalışıyor. Ek olarak  bulut tabanlı navigasyon sistemine haiz olan modelde gerçek zamanlı konum rota desteği içeriyor. Böylece güzergah seçenekleri detaylı bir halde sürücünün önünde içeriyor. Öyleki ki sürücü gitmek istediği hedefteki park alanı durumunu ve yol üstündeki trafiği net bir halde görebiliyor.

Ek olarak uzaktan kablosuz güncellemeler ile çalışan otomobil ile vasıta sahibinin telefonunu her seferinde telefonunun eşleştirmesine gerek bile kalmayacak. Şundan dolayı Toyota kendisi minimum telefonlar kadar gelişmiş bir navigasyon ve multimedya sistemine haiz olacak. Sadece gene de telefonlarına bağlanmak isteyen müşteriler için hem Android Auto hem de Apple CarPlay ile uyumu üst seviyede tutulmuş. Ek olarak kullananların aracın sürüş analizine ve yakıt seviyesine istedikleri süre ulaşmaları mümkün olacak. Bununla beraber tüm bu sistemler aracın sesli asistanı ile de uyumlu çalışacak. Böylece araçla sesli kontakt kurma kolaylığı müşterilere sağlanacak. Bu sesli asistan ile klima, cam, telefon araması, mesajlaşma benzer biçimde birçok fonksiyonu gerçekleştirmek mümkün olacak.
Gelişmiş Güvenlik Sistemleri

2023 Toyota RAV4 birçok gelişmiş güvenlik sistemini bünyesinde barındırıyor. Öyleki ki web bağlantısı yokken bile dahili navigasyon sistemi devreye girerek hizmet verme özelliğine haiz. Ek olarak trafik işareti idrak etme ve mahalli hava durumu koşulları da araçta devamlı olarak güncellenen öteki özellikler. Toyota Safety Sense güvenlik sistemi yardımıyla yeni model çarpışma önleme sistemine haiz. Ek olarak acil durumlarda devreye giren direksiyon asistanı da devamlı sürücünün yanında. Bununla birlikte hem yayalara hem de bisikletlilere karşı duyarlı olan vasıta ihtimaller içinde tüm durumlara hazırlıklı olmaya çalışıyor. Öyleki ki park halindeki araçları bile kolayca algılayıp ona gore aksiyon almayı sağlıyor. Ek olarak önden gelen araçları da tespit eden model, kafa kafaya çarpışma ihtimalini de en aza indirgiyor.
2023 Toyota RAV4 Dış Tasarım

Japon otomobil devi modelin dış tasarımında ciddi değişikliklere gitmemiş. Şu demek oluyor ki yeni RAV4 temel anlamda önceki modellerden tasarım olarak değişik değil. Sadece yeni dış renk seçeneğine haiz. “Platin Beyaz İnci” adlı renk ile markanın renk seçenekleri genişlemiş. Son olarak modelin üretim süreci hemen hemen başlamadı. Eylül 2022 itibariyle üretimine geçilecek. Bundan dolayı hemen hemen fiyatı da net değil.
İkinci El Toyota RAV4 Modelleri

Bir cevap yazın