2022 Mercedes C-Serisi kullanıcı yorumu nasıl bir arabadır? alınır mı ?

mercedes c

2022 Mercedes C-Serisi teknolojisi yenilenerek ilgi çekici ve döneme uygun bir tasarım ile buluştu. Yeni W206 nesil C300 sedan, daha çok alan, daha agresif bir görünüm ve son olarak MBUX bilgi-eğlence teknolojisine haizdir.
2022 Mercedes-Benz C sınıfı içinde ve haricinde tekrardan tasarlanıp daha verimli dört silindirli turbo motora haizdir. Dış tasarım daha agresifken, iç kısım, MBUX yazılımının son olarak sürümünü barındıran 11,9 inçlik bir dokunmatik ekran lehine birçok fizyolojik düğmeyi değiştiriyor. 2022 C300 ve C300 4Matic’in 2022’nin başlarında galerilere gelmesi planlanıyor sadece Mercedes hemen hemen fiyatlandırma ayrıntılarını paylaşmadı.
2022 Mercedes C-Serisi Teknolojisi ve Tasarımı Yenilendi
Mercedes, tekrardan tasarlanan 2022 C sınıfı sedanın kaplamalarını kaldırdı. Otomobil üreticisinin serisindeki en çok satan vasıta artık, daha sportif bir dış tasarım ve artırılmış iç alana haizdir. 2022 C sınıfı sedanlar, başlangıçta 2021 S-sınıfında tanıtılan bir takım güncellenmiş teknoloji hususi durumunu içeren büyük bir makyaj aldı.

Yeni sedan’ın dingil mesafesi önceki modelden 2,54 santimetre daha uzundur. Beden ise 6,35 santimetre daha uzun, 1,02 santimetre daha geniş ve 1,02 santimetre daha kısa bir yüksekliğe haizdir. Yeni modelin daha atletik bir duruşa haiz bulunduğunu düşünüyoruz. Kargo alanı değişmedi, sadece arka baş mesafesi ve bacak mesafesi sırasıyla ortalama 1,27 santimetre ve 2,03 santimetre arttı.
Performans
2022 C300 ve C300 4Matic, 255 beygir gücü ve 400 Nm tork üreten turboşarjlı 2.0 litrelik sıralı dört motor ile donatılmıştır. Bu rakamlar, Audi A4, BMW 3 serisi ve Genesis G70 dahil olmak suretiyle rakiplerine karşı segmentinde rekabetçi olmasını sağlıyor. Yeni C sınıfı otomobiller, 20 beygir gücü ve 200 Nm tork ekleyebilen Mercedes 48 volt elektrikli marş / üreteç EQ Boost sistemine haizdir. Mercedes, motorun hibrit desteği olmayan önceki dört silindirli motordan yüzde 10 ila 15 daha verimli bulunduğunu iddia ediyor. Dokuz ileri otomatik vites tek şanzıman seçeneğidir. Coupe ve cabriolet varyantlarının yanı sıra daha kuvvetli AMG modelleri ise gelecekte planlanıyor.

Dış Tasarım
2022 C-sınıfının tasarımı, daha ufak A-sınıfından büyük seviyede örnek alıyor ve yeni görünüm, önceki nesil sedanın birazcık daha şişkin görünümlü arka kısmı ortadan kalkıyor. Daha keskin, daha köşeli görünümlü ön kısım ve daha temiz profil, C-sınıfına BMW ve Audi’nin sunmuş olduğu ürünlerle görsel olarak rekabet edebilmesi için gereksinim duyduğu görünümü verir.

İç Tasarım
En büyük değişimler, 2021 S-sınıfında görülen daha minimalist tasarım estetiğini yansıtan içeride görülüyor. 11.9 inçlik bir dokunmatik ekran, gösterge panelinin ortasını ele geçirerek üç havalandırma deliğini ekranın yukarısına doğru iter. Ayrıca, önceki C-sınıfında bulunan orta konsol dokunmatik yüzeyi ve denetim düğmesi tamamen ortadan kayboldu. Sonuçta, birkaç fizyolojik düğmeyle daha azca dağınık bir orta konsol elde edildi. Ekran, Mercedes’in önceki nesilden daha çok işlem gücüne haiz bulunduğunu söylediği firmanın MBUX yazılımının son olarak sürümünü kullanıyor.

Kalan dokunsal kontroller içinde sürüş modu, kamera görünümü, vasıta ayarları, çekince ışıkları ve ses seviyesi için düğmeler. Ayrı sürücü profillerinde oturum açmak için kullanılan bir parmak izi tarayıcısı da var. Deri direksiyon simidinin arkasında 12,3 inçlik bir dijital gösterge paneli bulunur.
Standart donanım
18 inç jantlar, ısıtmalı ön koltuklar, açılır tavan ve kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto işlevlerini ihtiva eder. Mevcut seçenekler içinde bir baş üstü ekranı, ek sürücü destek sistemleri, 19 inç jantlar, nappa deri döşeme, ısıtmalı direksiyon simidi, kablosuz telefon şarjı ve AMG beden stili ve iç kaplama yer ediniyor.
İkinci El Mercedes-Benz İlanları
Sıfır Km Mercedes-Benz Fiyat Sıralaması

Bir cevap yazın