2022 Bayramda Hangi Köprüler ve Otoyollar Parasız Olacak?

Kurban bayramının gelmesiyle birlikte hangi köprüler ve otoyollar parasız olacağına çevrildi. Bayramda yollar ve köprüler parasız mi olacak sorusu, birçok tatilci tarafınca sorulmaya başlandı. Kurban bayramı bu hafta sonu başlıyor. Kurban bayramında parasız olacak olan otoyol ve köprüler Bakan Karaismailoğlu tarafınca açıklandı. İşte bayramda hangi köprüler ve otoyollar parasız olacak? Detaylar…
Her yıl olduğu benzer biçimde bu bayram tatilinde bazı otoyollar ve köprüler parasız olacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, hangi köprüler ve otoyollar parasız olacak sorusunun yanıtını verdi. 9 günlük tatile parasız olacak olan otoyollar ve köprüler açıklandı.
Bayramda Hangi Köprüler ve Otoyollar Parasız Olacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, devletin işlettiği köprüler ve otoyolların bu bayramda da parasız olacağını söylemiş oldu. Böylece geçen bayramdaki benzer biçimde devletin işlettiği yollar parasız olacak. Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altındaki köprü ve otoyollar 9-12 Temmuz içinde parasız olacak. Ek olarak bayram süresince devletin işlettiği toplu taşıma hizmetleri de parasız olacak. KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler, 9 Temmuz Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00’dan başlayarak, 12 Temmuz Salı saat 00.00’ye kadar parasız olacak. Ücretiz olarak belirlenen yollarda hız sınırları etken olarak geçerli olacak. Bir tek giriş ve çıkışlarda ücret ödenmeyecek.
2022 Kurban Bayramında Parasız Olacak Olan Yollar

İzmir – Çeşme Otoyolu
İzmir – Aydın Otoyolu
15 Temmuz Şehitler Köprüsü
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü
Çukurova Otoyolları (Adana Doğu Alın – Şanlıurfa kesimi)
Çukurova Otoyolları (Niğde – Mersin – Adana Batı Kesimi)
Avrupa Otoyolu (Mahmutbey – Edirne Kesimi)
Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu – Akıncı Kesimi)
Gebze – Orhangazi – İzmir (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yolları dahil)

Yap-İşlet-Devret Projeleri Bayramda Parasız Olmayacak!
Bildiğiniz suretiyle en oldukca kullanılan ücretli yollar yap-işlet ve devret projeleriyle hayata geçirildi. Bu projeler kapsamında inşa edilen bazı otoyollar ve köprüler parasız olmayacak.
2022 Kurban Bayramında Ücretli Olacak Olan Yollar

Yavuz Sultan Selim Köprüsü (3. Köprü)
Şimal Marmara Otoyolu
 Avrasya Tüneli
Osmangazi Köprüsü
Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu
 Ankara – Niğde Otoyolu

İkinci El Vasıta İlanları 

Bir cevap yazın