2020 Man Tge nasıl bir arabadır ? alınır mı ? kullanıcı yorumu

man tge

Büyük panelvan sektöründe pek oldukca rakip var ve kim bilir duymamış olabileceğiniz biri MAN TGE ‘dir. Artık Volkswagen Grubu’nun bir parçası olan Alman kamyon üreticisi MAN Truck & Bus’un ürünüdür. MAN’ın hafifçe ticari vasıta pazarına ilk ve kopyacı girişimidir. Bunun sebebi, aslına bakarsak Volkswagen Crafter’ın tekrardan yapılandırılmış bir versiyonu olmasıdır . İki kamyonet Polonya’daki aynı fabrikada üretiliyor ve ikisi arasındaki farklar büyük seviyede azdır. Crafter’ın büyük VW yuvarlak çerçeveli iki çubuklu ızgarasının yerini, üstünde firmanın aslan rozeti bulunan MAN logosunu içeren piyano siyahı süs parçası aldı.
TGE , Crafter’a oldukca benziyor

Tge, Crafter benzer biçimde satışta çeşitli beden, şasi ve tahrik seçenekleri bulunmaktadır. Açık oturum van versiyonu üç tavan yüksekliğinde; Düzgüsel, Yüksek ve Süper yüksek ve üç beden uzunluğuna; Standart, Uzun ve Extra uzun sahipken, son ikisi uzun bir dingil mesafesine haizdir. MAN ek olarak TGE Şasi Kabini ve Sürücü Kabini beden stilleri sunar. Şasi Kabini, açık oturum van ile aynı üç uzunlukta gelirken, Sürücü Kabini Standart ve Uzun formlarda gelir.

TGE serisini Crafter ve öteki kamyonet rakiplerinden ayıran tek şey, MAN Truck bayilerinden ve servis merkezlerinden temin edilebilecek servis yedeklemesidir. Ford, Renault ve VW benzer biçimde rakipler ülke çapında hususi minibüs servis merkezlerine sahipken, TGE, iş araçlarının kısa bir süre için yol haricinde kalmasını sağlamak için halihazırda süratli dönüş sürelerine odaklanmış bir kamyon servis ağından yararlanacak. 24 saat hizmet veren servis merkezleri ise minibüsünüzü bir gecede yeniden yola çıkarabilir.
MAN’ı seçmenin bir başka yararı da, mümkün olan en kısa sürede başlamanıza destek olmak için size hususi bir MAN servis ve onarım teknisyeni gönderecek olan MAN Mobile24 acil durum servisidir.
Yakıt tüketimi

İşletme maliyetleri bir minibüse haiz olmanın mühim bir parçasıdır, bu yüzden performans ve verimlilik içinde iyi bir denge gereklidir. Her neyse ki MAN TGE, VW Crafter ile aynı 2.0 TDI dizelleri kullanıyor, bu yüzden serinin en üstünde üç tane tek turbo motor ve ikiz turbo dizel bulunuyor, bunların tümü rekabetçi yakıt ekonomisi sunuyor ve standart olarak stop-start özelliğine haiz.

Güç çıkışları, standart dizel için 101bhp, 120bhp ve 138bhp ve ikiz turbo dizel için 175bhp içinde değişiyor. Crafter’daki bu motorlar, herhangi bir büyük minibüsün en iyi ekonomisini sağlar. Bu, kısmen minibüse giren hafifçe yapı yardımıyla, motor verimliliği çoğaltmak için direkt enjeksiyon özelliğine haiz. Bu üniteler ek olarak emisyonları azaltmaya destek olmak için SCR katalitik teknolojisini kullanır, bu yüzden standart 75 litrelik yakıt deposuyla beraber 18 litrelik bir AdBlue deposu da vardır.

Yükleme Alanı ve Pratiklik

Crafter’a dayandığı için, TGE, VW dengi ile aynı tür yük hacimlerine haizdir ve benzer beden stilleri ve kargo ağırlıkları yelpazesine haizdir. Standart panelvan, 3.640 mm’lik bir dingil mesafesine ve standart tavanla beraber 9.9 metreküp yük hacmine ve yüksek tavan görünümünde toplam 10.7 metreküplük bir yük hacmine haizdir. Tüm Tekerleklerden Çekişli TGE, deri altındaki fazladan tahrik parçalarına yer açmak için birazcık daha azca hacme haizdir, sadece standart dingil mesafesindeki arkadan çekişli yüksek tavan (standart tavan versiyonu yoktur) önden çekişli modelle aynı kargo hacmine haizdir. TGE’deki en büyük yük hacmi 18,4 metreküptür.
Standart TGE’de, içine beş Euro Paleti sığdırmak için kafi taban alanı varken, daha uzun modellerde altı paletlik yer vardır. Euro 3 Paletleri taşıyorsanız, standart TGE’de üç yada daha büyük kamyonetlerde dört paletlik yer vardır. TGE’deki yükleme alanı uzunluğu 3.450 mm ile 4.855 mm içinde değişirken, TGE Süper Yüksek’te yükleme alanı yüksekliği 1.726 mm ile 2.196 mm içinde değişmiş olur.

TGE Kabin ve İç Mekan

Dış tasarım benzer biçimde, TGE de VW Crafter’dan toptan kaldırılan bir kabine haiz. Tek fark, kontağı açtığınızda direksiyon simidi ve bilgi-eğlence ekranındaki MAN logosu. Fakat gene de, bu fena bir şey olmaktan oldukca uzak, şundan dolayı Crafter / TGE, öteki büyük kamyonetleri geride bırakan türden bir iç kaliteye haizdir
Koltuklar dayanıklı kumaşla süslenmiştir, sadece gene de kaliteli malzemeye haizdir. Tüm TGE’ler, standart olarak USB ve şarj için 12v soketlere haiz beş inçlik bir TFT bilgi-eğlence ekranına haizdir. MAN, sekiz inçlik dokunmatik ekrana haiz VW kaynaklı bir uydu navigasyon sistemi sunuyor. DAB dijital radyo da bir seçenektir, sadece Bluetooth oldukca işlevli bir direksiyon simidi benzer biçimde ürün yelpazesinde standarttır.
2.el Minivan-Panelvan İlanları

Bir cevap yazın