Hyundai i30 yorumları fiyatı

2011 HYUNDAI i30

Hyundai’nin şehir ikonu diye tabir ettiği 5 kapılı hatchback modeli i30’u inceleyeceğiz yazımızda. Bu tip modellere artan talep karşısında Hyundai’de boş durmadı ve i30 modelini yarattı. 2010’dan beri yollarda bulunan bu model ayrıca Stationwagon olarakta piyasada bulunmakta. Orta sınıfa hitap eden bu araç motor seçenekleriyle de göz doldurmakta.

Hyundai i30 Özellikleri

Hyundai i30’un üç ayrı donanım paketi bulunmakta. Bunlar Team, Mode ve Prime olarak adlandırılmış. Stationwagon versiyonunda da Team ve Mode seçeneği bulunuyor. Standat özellikler olarak ise şunlar mevcut.

-SÜRÜCÜ, ÖN YOLCU VE YAN HAVA YASTIKLARI

-ÖN VE ARKA PERDE HAVA YASTIKLARI

-ESP (ELEKTRONIK DENGE KONTROL PROGRAMI)

-PARK MESAFE KONTROL SİSTEMİ

-USB+AUX+IPOD BAĞLANTISI

-ÖN BARDAK TUTACAKLARI

-DİJİTAL BİLGİ EKRANI

-IMMOBILIZER

Hyundai i30 Teknik Özellikleri

Üç ayrı motor seçeneğine sahip i30 ikisi benzinli biri dizel olarak ikiye ayrılıyor. İlk benzinli modeli 1.4 CVVT 109HP motora sahip diğeri ise 1.6 DOHC CVVT 126HP 4 silindirlik motora sahip. Dizel versiyonda ise 1.6 CRDi VGT 115HP motor kullanılmış. Stationwagon modelindede 1.6lık aynı benzinli ve aynı dizel motor bulunmakta. 1.4 motorlu modelin haricinde tüm modellerin otomatik vites seçeneği mevcut.

Hyundai i30 Yakıt Tüketimi

İ30 benzinli modellerinde ortalama şehiriçi 7.5, şehirdışı 5.3 genel ortalamada 6.1 yakarken dizel modeli ise şehiriçi 5.3 şehirdışı 4.1 ve genelde 4.5lt yakıt tüketimine sahip. Co2 emisyonlarıda ortalama seviyesinde.

Hyundai i30 Fiyat Listesi

İ30’un normal modeli’nin en düşük benzinli versiyonu 34.000TL’den alıcı bumakta. 1.6 prime modeli 40.900 dizel modelleri ise 49.400TL’ye varan fiyatlarla satılmakta. Stationwagon modelinde ise en düşük 36.850, mode versiyonu 43.850 ve dizel versiyonuda 47.850TL’den satılmakta. Haziran satış desteği ise bu modelde bulunmamakta.

Hyundai i30 Yorumları

Hyundai bir ailenin rahatlıkla sıgabileceği normal olarak düzeylendirebileceğimiz bir otomobil. Hyundai’nin çok fazla üst düzey araç üretediğini biliyoruz bu modelinde de aynı fikirleri edinebilirsiniz. Motor seçeneklerinin çok olması güzel bir opsiyon olmakla beraber bu sınıftaki araçlar içinde stationwagon opsiyonunu barındıran tek araç olarak belirtmemizde fayda var. Hyundai burada farklılık yaratmak istemiş hiç şüphesiz. İkinci el pazarı pek bulunmayan i30 önümüzdeki senelerde ikinci el pazarında yerini sağlamlaştıracak.  yakıt tüketimi açısından sınıfı geçen otomobil dış görünüm itibariyle hoş görünmekte.

GÜNCELLEME!!!: Mart 2012 itibariyle Hyundai Yeni İ30 Türkiye piyasasına sunuldu Yeni hyundai i30 hakkında detaylı bilgi almak için şu linki kullanabilirsiniz. Yeni hyundai i30

Güncel Araba Kampanyaları için Ferrariye tıklayınız Güncel Kampanyalar

Hyundai i30 Resimleri

 

Bu yazı Genel, Hyundai kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir