ford fusion 2011 Fiyatı

2011 Ford Fusion

Küçük otomobil sınıfında sayılan fakat iç hacmi bir hayli büyük ve kasası da HB araçları aratmayan Ford Fusion’ı incelememize aldık. 2005’ten beri kasası değişmeyen sadece yeni özellik ve donanımlarla güncelleştirilen Ford Fusion orta sınıfa hitap eden bir araç olmakla beraber kendisini motor yönüyle de ekonomik sınıfa da dahil edebiliriz.

Ford Fusion Özellikleri

Ford aslında pekte Fusion modeline hem motor hem de donanıma istinaden pek önem vermemiş. 2 ayrı donanım seçeneği bulunan Fusion’ın sadece tek motor seçeneği bulunmakta. Comfort ve Collection olarak ikiye ayrılan bu modeller arasında sadece ‘otomatik yanan farlar,yağmur sensörü ve ön sis farları’ farkı bulunmakta. İki pakettede ortak olarak bulunan özellikler ise şöyle:

Ford Fusion Donanım

– Manuel klima
– Yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon
– Sürücü tarafı tek tuşla açılan elektrikli ön camlar
– Deri kaplı direksiyon simidi
– Gövde rengi elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar
– ABS + EBD
– Sürücü ve ön yolcu hava yastıklarını içeren Akıllı Güvenlik Sistemi
– Immobilizer
– Uzaktan kumandalı merkezi kilit

Ford Fusion Teknik Özellikler

Fusion’da demin de belirttiğimiz gibi tek motor seçeneği bulunmakta. 4 silindir 1.4lt duratorq TDCi 68HP dizel motora sahip. Ford bu modelinde de her zamanki dizel motorundan kullanmış. Sadece manuel vites seçeneğiyle sunulan Fusion’da tercih yapabilmeniz pek mümkün değil.

Ford Fusion Yakıt Tüketimi

Fusion TDCi motor ile şehiriçi 5.7, şehirdışı 3.9 ve genel ortalamada 4.5lt yakmakta ve maksimum hızı 158km/s

Ford Fusion Fiyatları

Fusion’ın ülkemizde 2 model arasında yaklaşık bin liralık fiyat farkı bulunmakta. Comfort modeli 33.610TL, Collection modeli 34.410TL olarak belirlenmiş.

Ford Fusion Yorumları

Fusion değişmeyen yapısıyla gün gectikçe kullanıcıların gözünden düşmekte. Diğer modellere apırlık veren Ford Fusion modelini unutmuş durumda. Kasa değişikliği olmadığından da ikinci el piyasasında ki fiyatlarıda bir o kadar değişmeyen Ford fusion’ın alanın elinde kaldığı söylenmekte. Motor ve iç donanım açısından pekte şikayeti bulunmayan kullanıcılar bu arabayı ‘gündelik’ tabir edilen araç olarak tanımlıyorlar.

2011 Ford Fusion Resimleri


Bu yazı Ford kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir