Zoom Uygulaması ve Tesla İş Birliği!

Covid-19‘la birlikte insanoğlu uzaktan yazışma kurmanın çeşitli yollarını aradı. Bu yüzden insanoğlu uzaktan yazışma kurabileceği çeşitli uygulamalar kullanılmaya başlandı. Bu süreçte popüler olmaya başlamış olan Zoom Uygulamasının ise kullanıcı sayısı giderek arttı. Zoom, kullanım ağını da genişletmeye başladı. Uygulama alanlarından biri ise Tesla araçları olduğu konuşuluyor. Tesla vasıta sahipleri araçlarında artık görüntülü görüşme gerçekleştirebilecek. Zoom Uygulaması ile anlaşan Tesla araçlarında lüzumlu donanımı kullanarak vasıta sahiplerine bu deneyimi yaşatacak.
Zoom Uygulaması Nedir?
Dünyayı tesiri altına alan Covid-19 ile beraber insanoğlu online görüntülü görüşme uygulamalarına yönelim gösterdi. Bu uygulamalardan biri ise kullanımı rahat ve rahat olan Zoom uygulamasıydı. Zoom Uygulaması özetlemek gerekirse; bilgisayar, akıllı telefon, tablet vb. cihazlar kullanılarak sesli ve görüntülü konuşma hizmetleri sunan yazışma teknolojisi olarak tanımlanıyor.
Tesla’dan İşbirliği!
Zoom ve Tesla bir ortaklaşa iş gerçekleştiriyor. Tesla araçlarına Zoom uygulaması entegre edileceği konuşuluyor. Zoom Meeting; Grup Ürün Müdürü Nitasha Walia mevzuyla ilgili detayları Zoomtopia konferansında paylaştı. Ek olarak 45 saniye devam eden kısa bir videoda mevcuttu.  Zoomtopia konferansında verilen bilgilere gore; Tesla vasıta modellerinde, kabin içinde yer edinen kamera ile vasıta sahipleri Zoom uygulamasından görüntülü konuşmalar gerçekleştirebileceği söyleniyor. Oluşabilecek güvenlik açığına dair ise hala belirsizlikler devam ediyor. Fakat öne sürülenlere gore aracın durağan(durgun) konumda olduğu zamanlarda uygulamanın kullanılabileceği söyleniyor.

Tesla Araçları için Oyun Destekli Data Sistemi

Bir cevap yazın