Yerli Otomobil TOGG’un Satış Zamanı Belli Oldu!

TOGG’un seri üretimine fazlaca azca kaldı. Son üç aydır yeni gelişmeler peş peşe gelirken, bu sefer hepimizin beklediği soruya yanıt geldi. Son olarak Gemlik’teki fabrikanın 29 Ekim’de açılacağı açıklanmıştı. Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, C Segment otomobil için satışa sunulacak zamanı deklare etti.
TOGG, 23 Mart’ta Satışa Çıkıyor!

Açıklaması esnasında TOGG’un 23 Mart’ta satışa çıkacağını söylemiş oldu. Ek olarak vatandaşların beğeni oranının %95’in üstünde bulunduğunu ve Gemlik’teki tesisin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılacağını müjdeledi.
Yerli Otomobil TOGG’un Fiyatı Hakkında Data Verildi

29 Ekim’de üretimin başlaması ve ilk aracın banttan inmesiyle beraber sertifikasyon sürecinin tamamlanacağını belirten Bakan Varank, aracın fiyatı hakkında da informasyon verdi. C segment SUV aracın aynı segment geleneksel motorlu arançlarla aynı fiyat bandında piyasaya çıkacağını belirtti. Hepimizin bilmiş olduğu benzer biçimde TOGG, doğuştan elektrikli ve benzinli muadilleri daha uygun fiyatlı. Bu bağlamda aracın 700-800 bin TL fiyat bandında olacağı düşünülüyor. Fakat ÖTV indirimine gore daha fazlası da olabilir.
Mevzuyla ilgili TOGG CEO’su Gürcan Karakaş,  “Hiçbir ustalaşmış şirket trafiğe Nisan’da, Mart’ta ya da Şubat’ta çıkacak bir vasıta için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli. Şu ana kadar gelen geri bildirimlere baktığımızda ilgi yüksek. O noktaya geldiğimizde bunların ne kadarı satışa dönüşür, zamanı ulaştığında göreceğiz. Hiçbir ustalaşmış şirket trafiğe nisanda, martta ya da şubatta çıkacak bir vasıta için şimdiden fiyat veremez, vermez, vermemeli. Fiyatı pazar belirler. Dolayısıyla zamanı ulaştığında ikimiz de kendimizi o pazarda konumlandıracağız. Bizim söylemimiz ve iddiamız şu, kimlerden pazar oranı alacağımızı biliyoruz. Pazarda aracımızın hangi segmentte konumlandırılacağını biliyoruz ve onların içinde rekabetçi olacağız diyoruz.” açıklamasında bulunmuş oldu.
Gemlik Tesisinin Yüzde 89’u Tamamlandı

Beden tesisinin yüzde 92’sinin tamamlandığı fabrikada, üretim hattı kuruldu ve robotların yerleşimi tamamlandı. Toplamda 24.157 metre elektrik kablolama yapılmış oldu ve 48.684 metre boru hattı döşendi. Bu sayede tesisin yüzde 89’u tamamlanmış oldu. 2023 senesinde ilk senesinde satışa sunulan C-SUV’nin peşinden ilerleyen yıllarda sedan, hatchback, B-SUV ve C-MPV modelleri aileye katılacak. Arkasından 5 modelden oluşan ürün yelpazesi tamamlanacak.
İkinci El Otomobil İlanları

Bir cevap yazın