Yerli Otomobil TOGG, Galataport’da Ziyaretçilerini Bekliyor!

Yerli otomobil TOGG‘un pazara sunulmasında artık son düzlüğe girdik. 2023 yılının ilk çeyreğinde doğuştan elektrikli C-SUV aracı piyasaya sürülecek. Gemlik’teki tesiste beden, montaj ve boya işlemleri devam ederken vasıta güvenlik testlerinden geçmeye devam ediyor. Bu süreçte Yerli vasıta TOGG tanıtılmaya devam ediyor. Bununla beraber markanın vizyonunu ortaya koyan konsept vasıta Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yerli ve yabancı ziyaretçilerini bekliyor. Son olarak olarak yerli vasıta TOGG Galataport‘ta ziyaretçileri ile buluşacak.

Konsept Otomobil 15 Eylül’den İtibaren Galataport İstanbul’da Sergilenecek!
 

TOGG yetkililerinin yaptıkları açıklamalara bakılırsa Ocak ayında gerçekleşecek dünyanın en büyüğü olan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de tanıtımı yapılacak olan konsept aygıt, 15 Eylül’den itibaren Galataport İstanbul Doğuş Meydanı’nda ziyaretçilerini bekliyor. Ek olarak tanıtılan konsept akıllı aygıt, markanın gelecekte kullanacağı bazı teknolojiler hakkında bizlere ipucu veriyor. Aracın Galataport İstanbul’da sergilenmesinin sebebi ise yapı, Avrupa’nın ikinci en büyük LEED Platin sertifikalı projesi unvanına haiz olması. Bu sayede doğuştan yeşil TOGG ile beraber kuvvetli bir uyum sağlıyorlar.
Tasarımında Doğu ve Batı Sentezinden İlham Alındı!

Konsept aracın vizyonunu yansıtan stilistik özelliklerinin korunduğu dinamik fastback,

Togg’un vizyonunu yansıtan aygıt, Togg DNA’sında bulunan stilistik özelliklerin korunduğu, kaslı arka tasarım ve ön farklarından başlayıp ön profilini güçlendirerek arkaya doğru devam ediyor. Ek olarak otomobilin üstünde bulunan logo ise Doğu ve Batı sentezini belirtiyor. TOGG’un tasarım lideri olan Murat Günak’ın liderliğinde Pininfarina stüdyolarında üretilen aygıt, elektrikli mimarisiyle uyumlu olarak oldukca kollu tasarlanmış ve lale tasarımını taşımaya devam ediyor. Ek olarak rengini ise menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri olarak dikkat çekiyor. İç mekan tasarımında ise SUV araçta şaşırtmayacak şekilde geniş ve konforlu.
Yerli Otomobil TOGG, Ekim Ayında Seri Üretime Hazır!
Homogolasyon testlerinin tamamlanması ile beraber Ekim ayında TOGG C-SUV için seri üretime başlanacak. Seri üretimin tamamlanmasıyla beraber 2023 yılının ilk çeyreğinde vasıta pazara sunulmuş olacak. İlk otomobilin pazara sunulmasının peşinden 2030 yılının sonuna kadar sırasıyla; C segmentindeki Sedan ve Hatchback, B-SUV ve C-MPV araçlardan oluşan 5 modelin üretilmesi planlanıyor. Bu sayede aynı DNA’yı taşıyan 5 model ürün gamına katılacak. Ek olarak 5 modelden oluşan ürün gamıyla beraber toplamda 1 milyon vasıta üretilmesi planlanıyor.
kaynak-1
TOGG’un Teknik Özellikleri Açıklandı!

Bir cevap yazın