Yeni Şarj Teknolojisi ile 5 Dakikada 300 Km Menzil Mümkün

Yeni şarj teknolojisi ile 5 dakikada 300 km menzil Geely‘den geldi. Yeni teknoloji 600 kW’lık güce haiz. Böylece kısa süreli şarj ile uzun mesafeleri kat etmesi mümkün oluyor.
Son zamanlarda elektrikli otomobillerin popülerliği giderek artıyor. Bu yüzden satışlar da devamlı olarak artış gösteriyor. Çinli otomobil üreticisi Geely de bu sayede elektrikli tahrik sistemine haiz araçlarının satışlarını büyük oranda artırmış durumda. O şekilde ki 2022’nin ilk yarısında şarj edilebilir hibrit ve tamamen elektrikli vasıta satışları ile büyük bir başarıya imza attı. Bu satış oranları önceye nazaran yüzde 398 oranında artarak 109 bin adete çıkmış durumda.
Geely’den Yeni Şarj Teknolojisi

Geely, yan kuruluşu Viridi E-mobility Technology (VREMT) ile yeni bir şarj aleti tanıttı. Bu yeni nesil aygıt 600 kilovatlık gücü sağlıyor. Ek olarak 5 dakikada 300 kilometreye kadar sürüş menzili de sağlıyor. Üstelik yeni aygıt seri üretim aşamasına geçmeye bile hazır. Sadece piyasa buna hazır değil. Bu kadar yüksek hızı destekleyip çalışabilecek yalnız bir elektrikli otomobil mevcut. Bu yüzden yeni şarj teknolojisinin yollarda boy göstermesi birazcık daha sürecek şeklinde görünüyor.
Tesla Supercharger’a Rakipler Geliyor

Çin her geçen gün elektrikli araçlar mevzusunda yeni adımlar atıyor. Son olarak XPeng Motors geçen ay yeni bir şarj şarj aleti tanıttı. 480 kilovat gücündeki bu aygıt ise 5 dakikada 200 kilometre menzil için enerji üretmeyi başarıyor. Böylece Tesla’nın şarj rakiplerinin çoğaldığını söylemek mümkün.
Elektrikli Bir Arabayı %100 Şarj Etmek Riskli mi?

Bir cevap yazın