Yeni Peugeot 308 Eylül Ayında Türkiye’de Satışa Sunuluyor!

PEUGEOT tarihinin en kapsamlı ürün serisi olan 300 Serisi’nin son olarak üyesi yeni PEUGEOT 308, çağdaş ve şık tasarımıyla eylül ayında ülkemiz yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Yeni PEUGEOT logosuna yer veren ilk model olmasıyla da dikkatleri üstüne çeken yeni 308, gene sınıfının referans noktası olma geleneğini sürdürüyor.
Dünyanın en köklü otomobil markalarından önde gelen PEUGEOT’nun C hatchback sınıfında standartları belirleyen modeli yeni 308, çekici, teknolojik ve aerodinamik yapısıyla hemen hemen devletimizde satışa sunulmadan coşku uyandırmayı başarmıştı. Eylül ayında devletimizde satışa sunulmaya hazırlanan yeni PEUGEOT modeli, kişiselleştirilebilen dijital PEUGEOT i-Cockpit® 3D ile ve yeni PEUGEOT logolu dış tasarımıyla öne çıkıyor.
Sınıfının Referans Noktası

Baştan aşağı yenilenen 308’in etkisi altına alan tasarımı ilk görüşte otomobil severleri kendisine fanatik bırakmayı başarıyor. Bunun yanı sıra yeni PEUGEOT 308, geniş iç mekân tasarımıyla da arka koltuk kullanıcılarına daha çok alan sunuyor. Yeni PEUGEOT 308, imza “Aslan Dişi” LED gündüz sürüş farları ve “Aslan Pençesi” yeni arka stop tasarımı ile PEUGEOT’nun DNA’sını en iyi şekilde yansıtıyor. En güncel PEUGEOT i-Cockpit 3D (kompakt direksiyon simidi, yükseltilmiş ön gösterge paneli ve kişiselleştirilebilen i-Toggles’a haiz dokunmatik multimedya ekranı) ve sürüş destek sistemleriyle ileri değişen teknolojinin gelmiş olduğu son olarak noktayı temsil ediyor.
Ödüle Doymadı
Yeni 308, tanıtılmış olduğu günden bu yana sayısız ödüle layık görüldü. 1955 senesinde Almanya’da kurulan ve o tarihten günümüze kadar dünya genelinde en iyi tasarımların markası haline gelen Red Dot Tasarım ödülü kazanma başarısını gösterdi. Yeni PEUGEOT 308, 2021’in sonundaki tanıtımından bu yana Red Dot Tasarım Ödülü ile beraber, 2022 Senenin Bayanlar Dünyasında Senenin Otomobili, Almanya’da Senenin Otomobili, Senenin En İyi Şehirli Otomobili, En İyi Şehirli ve Kompakt Otomobil olmak suretiyle 11 internasyonal ödül kazanmış oldu. Bunun yanında yeni nesil PEUGEOT 308, 2022 Senenin Otomobili yarışmasında finale kalma başarısını da gösterdi.
İKİNCİ EL PEUGEOT MODELLERİ

Bir cevap yazın