Yeni Opel Astra, 2022 Altın Direksiyon Ödülünü Kazanmıştır!

Alman otomobil devi Opel’in ödüllere doymayan başarıya ulaşmış kompakt modeli Astra, yeni nesliyle 2022 Altın Direksiyon Ödülü’ne layık görüldü. Yeni Astra, AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının ve alanında uzman üyelerden oluşan jürinin takdirini kazanmıştır. Opel’in kompakt sınıftaki en oldukça satan modelinin yeni nesli, kuvvetli rakiplerini geride bırakarak otomotiv endüstrisindeki en prestijli ödüllerden birini daha müzesine götürmeyi başardı.

Dünyanın en köklü otomobil markalarından önde gelen Opel, ürettiği her yeni modelle prestijli ödüller almaya devam ediyor. Yeni nesil Astra da bu geleneği aynı şekilde sürdürüyor. Alman üretici, yeni Astra ile 2022 Altın Direksiyon Ödülü’nü kazanarak bu ödülü üst üste üç kez kazanan ilk marka oldu. 2020’de Opel Corsa-e bu ödüle layık görülürken geçen yıl ise Opel Mokka-e ödülü alma başarısını göstermişti. Bu yıl alınan son ödül ise Opel’in 20. “Altın Direksiyon” ödülü olarak ayrı bir öneme de haiz.
“Yeni Opel Astra Coşku Veriyor”

“Yeni Opel Astra ile hedefi hakkaten on ikiden vurduk” sözleriyle 2022 Altın Direksiyon ödül törenindeki değerlendirmesine başlamış olan Opel CEO’su Florian Huettl sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Yeni kompakt modelimiz, yalnız ikna edici olmakla kalmıyor, bununla beraber karşı tarafta coşku uyandırıyor. AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının, uzman jürinin ve editör arkadaşların da aynı şekilde yorumlamasından dolayı oldukça mutluyuz”. BILD Grubu Otomotiv Genel Gösterim Yönetmeni ve Genel Müdürü Tom Drechsler ise, “Yeni Astra, bu segmentte başarıya ulaşmış olmak için ihtiyaç duyulan birçok özelliğe haiz oluşuyla kompakt sınıftaki dengeleri değiştirdi. Geniş bir ekran, kullanışlı bir bagaj ve değişik sürüş seçenekleri… Tamamı tek bir platformda. Eğer bunlar yeterince ikna edici eğer olmazsa, ergonomik koltukları tecrübe etmek kafi olacaktır” şeklinde konuştu.
Astra, Üstün Tasarımını İleri Teknolojilerle Birleştiriyor

“Fazla Söze Gerek Yok” sloganına sadık kalan yeni nesil Astra, her zamankinden daha dinamik. Yeni marka yüzü Opel Vizör ile tamamen dijital ve sezgisel Pure Açık oturum kokpit özelliğiyle kompakt sınıfta standartları belirliyor. Yeni Astra’daki toplam 168 LED hücreli uyarlanabilir, parlamayan Intelli-Lux LED® Pixel farlar en ileri teknolojileri içerirken, AGR sertifikalı ergonomik koltuklar ise muhteşem bir konfor sağlıyor.
Opel’e ‘Altın Direksiyon’: Rüsselsheim’a 20 Ödül

Opel Astra, Opel’in gururlu “Altın Direksiyon” zaferler serisinin en yeni üyesi olmayı başardı. 1976’dan beri Axel Springer yayınevi BILD am SONNTAG tarafınca (2009 itibariyle AUTO BILD ile iş birliği ile) verilen ödülü Alman otomobil üreticisi bu yıl 20. kez kazanmıştır. Altın Direksiyon zaferine giden yolda, AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının oyları daima için değerlendirmede ilk sırada içeriyor. Yeni otomobillere oy veriyorlar ve böylece final için her kategoride üç favori belirliyorlar. Peşinden Almanya’daki DEKRA Lausitzring yarış pistinde gazeteciler, yarış pilotları ve otomobil uzmanlarından oluşan bir jüri, finalistleri AUTO BILD kontrol kriterlerine bakılırsa inceliyor.

Yıllara bakılırsa “Altın Direksiyon”
Model

1978
Opel Senator A

1979
Opel Kadett D

1981
Opel Ascona C

1982
Opel Corsa A

1984
Opel Kadett E

1987
Opel Senator B

1990
Opel Calibra

1994
Opel Omega B

1995
Opel Vectra B

1999
Opel Zafira A

2002
Opel Vectra C

2005
Opel Zafira B

2009
Opel Astra J

2010
Opel Meriva B

2012
Opel Zafira Tourer

2015
Opel Astra K

2017
Opel Ampera-e

2020
Opel Corsa-e

2021
Opel Mokka-e

2022
Opel Astra L

 

Bir cevap yazın