Yeni Nesil Honda Breeze Çin’de Tanıtıldı!

Honda, Çin’de CR-V’ye alternatif olarak sunmuş olduğu ikinci nesil Honda Breeze‘in ilk resmi fotoğraflarını yayınladı. GAC Honda tarafınca gösterilen beş ve yedi koltuklu otomobil Honda CR-V’ye benzerliğiyle dikkat çekiyor. Senenin son ayında Çin’de satışa çıkarılan Honda Breeze, 185.900 Yuan (497.761 TL)’den satışa çıkarılıyor.
Honda’nın SUV’leri Honda Breeze ve CR-V neredeyse ikiz kadar benzer. Fakat kendini CR-V’den ayıran farklılıklara haiz. Daha ufak ızgarası, daha büyük tampon girişi ve LED farlarıyla fark yaratıyor. Ek olarak bagaj kapağı da tekrardan tasarlanarak farklılıklar içinde yer ediniyor. Aracın dış mekanı ayırt edici olsa da iç mekanda neredeyse CR-V ile nerede ise aynı. Honda CR-V’de olduğu şeklinde kablosuz şarj pedi, bardak tutucular ve bilgi-eğlence ekranına kadar bir oldukca şey gene Honda Breeze’de mevcut.
CR-V’den Daha Büyük Boyutlar

Boyutlar ilk nesliyle kıyaslandığında 80 mm daha uzun ve dingil mesafesi 40 mm daha uzun. Bu değerlerle beraber; 4.716 mm uzunluğa, 2.700 mm dingil mesafesine, 1.866 mm genişliğe ve 1.691 mm yüksekliğe haiz.
Donanım

Aracın mevcut donanımları içinde; dijital gösterge paneli ekranı, çift bölgeli klima kontrolü, Honda Connect 3.0, 12 hoparlörlü Bose ses sistemi ve Honda Sensing gelişmiş sürücü yardımı paketi mevcut. Sürüş sistemi donanımlarında ise; trafik sıkışıklığı asistanı, şeritte kalma yardımı, kör nokta seyretme, otonom acil frenleme ve uyarlanabilir hız sabitleyici bulunuyor.
Motor ve Performans

Motor tarafında 1.5 litrelik turboşarjlı motor 193 HP güç ve 243 Nm tork üretiyor. Ek olarak motor, CVT şanzıman ile kombin edilmiş. Dört tekerlekten çekişli olup 5 ve 7 kişilik iç mekana haiz. Gelecek yıl ise aracın plug-in hibrit versiyonu satışa çıkacak.

Sıfır KM Honda Tutarları ve Paketleri
İkinci El Honda Tutarları

Bir cevap yazın