Yeni Ford Tourneo Connect Türkiye Fiyatı 697.300 TL’den Başlıyor!

Ticari araçlarıyla oldukça dikkat çeken Ford, vasıta skalasına yeni bir vasıta daha kattı. Yeni aracının Türkiye fiyatını duyurdu. Vasıta için ilk olarak Volkswagen ve Ford’un ticari vasıta üretiminin ortaklığı olduğu söylenebilir. Ek olarak 2022 Yeni Ford Tourneo Connect için 3 ayrı seçenek ile sunuluyor.
İşte, Ford Tourneo Connect!
2022 Yeni Ford Tourneo Connect, Ford ve Volkswagen ortaklığı sonucu ortaya çıkmış bir ticari araçtır. Yıl sonuna gelinmesiyle beraber iki değişik versiyonun fiyatı da duyuruldu. Başlangıç fiyatı 697.300 TL‘dir. Bununla birlikte dış tasarımı itibariyle de oldukça çağıl bir görünüm sunuyor. Volkswagen’ın satışta olan Caddy aracını çağrıştıran detaylarda mevcut. Bilhassa aracın arka kısmı bunu daha oldukca gözler önüne seriyor. Ek olarak aracın ön bölümün de ise; tampon, ızgara ve ışıklandırmalarda değişimler mevcut. Son olarak genel görünüme dair birkaç hususi durumunu saymak gerekirse;

17 inç alaşımlı jantlar,
1838 mm yükseklik,
1855 mm genişlik,
4500 mm uzunluk,
2755 mm aks mesafesi,
Yük bölümünde 1185 mm genişlik,
Krom ile çevrili ön ızgara,
Karartılmış arka cam
Boş ağırlığı ise (versiyona göre farklılık gösterir); 1719 kilo’a kadar yükseliyor.

Motor seçenekleri bakımından bir değişiklik yoktur. Fakat versiyonlara bağlı olarak teknik donanımlarda değişimler mevcut. Bu yüzden de fiyat farklılıkları var. Yurt haricinde dizel ve benzinli motor seçeneği olmasına rağmen; Türkiye’de 2.0 litrelik EcoBlue dizel motor standart olarak sunuluyor. Motor gücü ise 122 beygirdir. Ek olarak 320 Nm tork kıymeti mevcut. Genel olarak bakıldığında ticari bir vasıta için oldukça kafi olduğu söylenebilir. Versiyonlara bağlı olarak 6 kademeli manuel ya da 7 kademeli otomatik şanzımanla kombine edilebilir. Yakıt tüketimi ise; 5,1-5,7 lt/100 km‘dir.
Motor seçeneği durağan(durgun) olsa da iki değişik donanım paketi mevcut. İlk olarak Titanium paketi arkasından da Active paketi var. Active paketi içinde 6 İleri Manuel ve 7 İleri Otomatik şanzıman seçenekleri mevcut. Ek olarak Active paketinde yerden yükseklik değeriyle de Cross niteliğini de taşıyor.

Teknik Özellikleri
2022 Ford Tourneo Connect‘in sürücüye rahatlık ve konfor sağlayacak pek oldukca teknolojik özelliği mevcut. Bu sayede sürücü daha rahat bir sürüş deneyimi yaşayabiliyor. Mesela, 10 inç dijital gösterge paneli yardımıyla çeşitli vasıta verileriyle özelleştirilebiliyor. Ek olarak 8.25 inç ya da 10 inç renkli ve dokunmatik data eğlence sistemine akıllı telefonla bağlanılıyor. Bununla birlikte Ford Tourneo Connect‘in 7 kişilik koltuk dizilimi olduğu söyleniyor. Bunlara ek olarak;

2 tane USB,
6 tane hoparlör,
Yağmur sensörü,
Elektrikli park freni,
Otomatik uzun far,
Isıtmalı yan aynalar,
Anahtarsız çalıştırma,
Yokuş kalkış desteği,
Panoramik cam tavan,
Geri görüş kamerası,
Follow me home özelliği,
Çift bölmeli otomatik klima,
Çarpışma önleme yardımcısı,
Ön koltukları ısıtmalı ve bel desteklidir.

Ford Pro Avrupa Genel Müdürü Hans Schep, mevzuyla ilgili olarak “Yeni Tourneo Connect, Ford’un Tourneo modellerinin coşku verici yeni jenerasyonun ilk modeli. Güncellenen yeni tasarımı, oldukca yönlülüğü ve yeni dört tekerlekten çekiş teknolojisi tüm müşterilerimiz için cazip bir kombinasyon sunuyor. Müşterilerin kıymet verdiği özellikleri geliştirerek daha da üst düzeye taşıdık ve ister iş olsun isterse eğlence, her türlü meydan okumaya hazır yeni Ford Tourneo Connect’i yarattık” sözlerini dedi.

2022 Yeni Ford Tourneo Connect Fiyatı

Model Yılı
Donanım Seviyesi
Şanzıman
Fiyatı

2022
Titanium
7 İleri Otomatik
697.300 TL

2022
Active
6 İleri Manuel
737.700 TL

2022
Active
7 İleri Otomatik
748.300 TL

 
Marka Tarihçesi Serisi: “Ford Motor Company”

Bir cevap yazın