Yeni Ford SUV Modeli için Teaser Zamanı

Yeni Ford SUV modeli için teaser geldi. Bildiğimiz suretiyle Ford, geçen aylarda Fiesta’nın üretimini 2023’te sonlandıracağını açıklamıştı. Bu şekilde de yetinmeyerek Focus modelinin üretimini de 2025 senesinde sonlandıracağını belirtmişti. Tüm bu hayal kırıklıklarının arkasından ise şirket, tamamen yeni bir SUV üstünde çalışmalarına başladı. Bu yeni SUV modelinin tamamen elektrikli olacağı ve 2023 senesinde Avrupa’da lansmanının yapılacağı detayları de paylaşıldı. Bunun arkasından ise Ford Model E Avrupa ekibinin Genel Müdürü Martin Sander, bu yeni SUV için bir teaser paylaştı. Ek olarak markanın Avrupa Pazarlama Müdürü Peter Zillig de bu akıma dahil oldu ve bir teaser da ondan geldi. Mevzu hakkında tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Yeni Ford SUV Modeli Teaseri Fazlasıyla İpucu Veriyor
Firmanın mühim adları tarafınca yeni Ford SUV modeli için teaserler arka arkaya geldi. Bu tarz şeyleri incelediğimizde ise ilk olarak yeni SUV modelinin, firmanın Romanya’da üretmeyi ve 2024’te satışa sunmayı organize ettiği elektrikli Puma yarı kompakt crossover modelinin üstünde konumlanacağını anlıyoruz. Öteki taraftan ise Ford, bir tane daha “Sport Crossover” modelinin çıkacağının sözünü verdi. Bahsi geçen bu model de 2024 senesinde Puma ile aynı fabrikadan çıkış meydana getirecek. Ek olarak bu model, MEB platformunda ortaya çıkacak. Tüm bunlara nazaran ise iddialar içinde bu modelin VW ID.5 ile eşdeğer olacağı söylentisi de mevcut durumda.

Şimdi ise yazımızın ana kahramanı olan yeni Ford SUV modeline gelelim. Model, WLTP verilerine nazaran tek bir şarjla 500 kilometre menzile haiz olacak. Ek olarak bahsettiğimiz öteki vasıta olan Sport Crossover modeli ise ortalama olarak 300 beygirden fazla güce haiz olacak. Buna nazaran ise modelin ID.5 GTX’in çift motorlu kurulumunu alabilme ihtimali de mevcut durumda.
Satılık Tüm Ford Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın