Yeni EQB, Ulusal Voleybolcu Zehra Güneş’le Yarışıyor

Mercedes-EQ’nun tamamen elektrikli yeni modeli EQB için hazırladığı reklam filmi gösterildi. Mercedes’in elektrikli marka yüzü olarak konumlanan başarıya ulaşmış ulusal voleybolcu Zehra Güneş’in rol almış olduğu reklam filmimizde, yeni EQB’nin özellikleri ile Güneş’in sporcu özellikleri birbirleriyle karşılaştırılarak yarış ortamı hazırlandı.
Ortalama 1 dakika devam eden reklam filmi, bir voleybol sahasında EQB ile Zehra Güneş’in karşı karşıya gelmesiyle başlıyor. “Bu turun kazanını kim” başlığıyla toplamda 3 tur üstünden meydana gelen mecazi bir karşılaşmada ‘hız’, ‘şarj süresi’ ve ‘mesafe’ mevzuları ele alınıyor.

İlk olarak hız turunda Zehra Güneş’in 90 km/saat’lik servis hızına yer verilirken, EQB’nin 0-100 km/saat hızına bir tek 6,2 saniyede ulaştığına vurgu yapılıyor. İkinci turda, Güneş’in antrenman molasının 30 dakika olmasına değinilirken, yeni EQB’nin süratli şarj ile 32 dakika benzer biçimde kısa bir sürede yüzde 80 şarj doluluğuna ulaşmış olduğu belirtiliyor. Son olarak mesafe turunda ise ulusal voleybolcunun bloka yükselirken 3.10 metreye ulaşmış olduğu ifade edilirken, yeni EQB’nin 407 kilometre menzil ile uzun mesafeleri aştığına dikkat çekiliyor. Bunların yanı sıra geniş bagaj hacmi sunan EQB ve Zehra Güneş’in yakaladığı başarılar sonucu almış olduğu kupaların bagajda kapladığı alanının büyüklüğü benzer biçimde öğeler de gene reklam filmimizde kullanılıyor.
Mercedes-EQ markasının yüzü ulusal voleybolcu Zehra Güneş ve Yeni EQB’nin enerjisinin birleştiği proje, 23 Aralık itibarıyla Mercedes-Benz Otomotiv toplumsal medya hesapları ve Youtube kanalında yayınlanmaya başladı. İlgili videoya buradan ulaşabilirsiniz.
Mercedes-EQ’dan Yeni EQB Hakkında:
İster büyük bir çekirdek aile, isterse ufak bir geniş aile için olsun; Mercedes-EQ’dan tamamen elektrikli yeni kompakt SUV EQB, elektrikli sürüşü fonksiyonel hale getiriyor. 7 koltuklu seçenek benzer biçimde geniş alan gereksinimlerine da çözüm sunarak elektrikli modeller içinde hususi bir konumda bulunan EQB’nin üçüncü sıradaki iki koltuğu, 1,65 metreye kadar olan yolcular tarafınca kolaylıkla kullanılabiliyor. Ek olarak bu koltuklara çocuk koltuğu da takılabiliyor.
İlk olarak geçtiğimiz yıl Avrupa ve Çin’de tanıtılan EQB, 2022 itibarıyla ABD’de pazara sunulmasının peşinden Türkiye’de de yollara çıktı. Kuvvetli ve verimli elektrikli güç-aktarma sistemi, akıllı enerji geri-kazanım özelliği ve elektrikli zekâ ile tahmine dayalı navigasyon benzer biçimde özellikler, kardeşi EQA ile olan ortak noktalardan bir tek birkaçı. EQB ek olarak EQA’dan sonrasında Mercedes-EQ ürün gamının tamamen elektrikli ikinci kompakt otomobili unvanını da taşıyor.

Bir cevap yazın