YENİ DS 4 TÜRKİYE’DE!

Benzersiz uzmanlığın yüksek teknolojiyle buluşmasından doğan rakipsiz ve karizmatik tasarımıyla farkını belli eden DS 4, Türkiye’ye ilk etapta TROCADERO donanım versiyonu ve BlueHDi 130 motorla 1.080.600 TL’den süregelen fiyatlarla satışa sunuldu. Kompakt premium segmentte stratejik olarak oldukça mühim bir yeri olan DS 4, markanın yeni sürecinin dördüncü modeli olarak avant-garde tasarımıyla öne çıkıyor.
Yeni DS 4
Fütüristik zarafet, kusursuz çizgi ve teknolojik mükemmeliyetin tanımı olan DS Automobiles, yepyeni modelleriyle premium otomobil dünyasındaki konumunu kuvvetlendirmeyi sürdürüyor. Dünya genelinde premium segmentteki pazar payını artırmaya devam eden DS Automobiles, yeni DS 4 ile gelişimine hız katıyor. Dünyaca tanınmış uzmanlığın verdiği güvenden güç alan yeni kompakt premium DS 4, Türkiye’de ilk etapta TROCADERO versiyonu ve BlueHDi 130 motoru ile 1.080.600 TL’den süregelen fiyatla satılmaya başlanıyor.

Selim Eskinazi: “Premium kompakt segmentin ana hatlarını tekrardan belirlemek için tasarlandı”
Hususi tasarımı ile ilk bakışta otomobil severleri kendisine fanatik bırakan kusursuz bir silüete haiz DS 4 ile ilgili olarak DS Automobiles Genel Müdürü Selim Eskinazi; “Festival Automobile International tarafınca en güzel otomobil ödülüne layık görülen yeni DS 4 için teknik platformumuz üstüne yapılabilecek en güzel tasarımlardan birine imza atılması hedeflendi. DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden esin alınarak oluşturulan yeni DS 4, ana hatlarıyla atletik, oldukça kaslı, kompakt ve büyük jantlarıyla da hem aerodinamik, hem etkili ve hem de karizmatik bir otomobil oldu. Premium kompakt segmentin ana hatlarını tekrardan belirlemek için; çağdaş ve çekici SUV Coupe ile geleneksel kompakt hatchback harmonisi yakalandı” dedi. Eskinazi ek olarak; “DS 9 ve DS 7’ye ek olarak Türkiye pazarına sunduğumuz DS 4 ile markamızın her alanda etkinliğini artırmayı hedefliyoruz” diye sözlerini tamamladı.
Çağdaş SUV Coupe ile Kompakt Hatchback Bir Arada
DS 4, kompakt hatchback sınıfında yepyeni bir tasarım anlayışını kullanıcılarıyla bir araya getiriyor. Boyutlarıyla da bunu kanıtlıyor; 1,83 metrelik genişliği ve 20 inçe kadar hafifçe alaşım jant seçeneklerine haiz 720 mm’lik büyük tekerlekleri ile, kompakt 4,40 metrelik uzunluğu ve 1,47 metrelik yüksekliği otomobile etkisinde bırakan bir görünüm katıyor.

Göz Dolduran Dış Tasarım
Profil, akıcılıkla keskin hatları bir araya getiriyor. Gizli saklı kapı kolları, yan tasarımdaki heykelsi yüzeyler ile uyum sağlıyor. Beden tasarımı ile aerodinamik tasarımlı ve 19 inçlik jantlara haiz büyük tekerleklerin oranı DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden geliyor. Otomobil bu sayede görkemli ve hususi bir görünüme haiz. Arka tarafta tavan, teknik informasyon birikiminin bir göstergesi niteliğindeki emaye yüzey baskılı arka camın dik kavisiyle oldukça aşağı uzanıyor. Karaltı, zarif olmasıyla birlikte aerodinamik açıdan etkili de. Arka çamurluklar, kıvrımları ve C sütununu vurgulayan, DS logosunu taşıyan siyah renkli keskin köşeleri ile fit ve kuvvetli bir tasarım ortaya koyuyor. Arkada, lazer kabartmalı pul efekti ile yeni nesil emsalsiz aydınlatma grubu bulunuyor. DS 4’ün hususi çamurluk tasarımları, ustalıkla verilen krom dokunuşları ve görkemli, atletik bir duruş elde eden kontrast siyah tavanı yardımıyla zarafet, en baskın kalite. Dış tasarımı tamamlayan bir unsur olarak DS 4, ikisi yeni olmak suretiyle tam 7 değişik renk seçeneğine de haiz olmasıyla öne çıkıyor.

Teknolojik Farlar Hem Görünüşü Hem Görüşü Kaliteli Hale Getiriyor
DS 4’ün ön yüzü yeni, kendine özgü farıyla karakterize edildi. Standart kapsamda tümüyle LED’lerden oluşan oldukça ince farlar sunuluyor. Farlar ek olarak; her iki tarafta iki LED hattından, toplam 98 LED’den oluşan, gündüz farlarını da içinde barındırıyor. DS Automobiles tasarım imzalarından DS WINGS, farlarla ızgarayı birbirine bağlıyor. Tercih edilen modele bağlı olarak bu detay, üç boyutlu ızgarada öne çıkan kademeli büyüklüklerde elmas ucu motifleri bulunan iki parçadan oluşuyor. Ek olarak, uzun kaput, hareket sağlayarak silüete dinamik bir görünüm katıyor. Daha dinamik olan DS 4 PERFORMANCE LINE ise siyah tasarım paketiyle siyah dış süslemelere (DS WINGS, arka aydınlatma grubu arasındaki şerit, ızgara ve yan cam çerçeveleri) ek olarak dikkat çeken siyah alaşım jantlar ve cömertçe Alcantara® kaplı hususi iç mekân tasarım konseptine haiz.

Mütevazı ve Akışkan İç Tasarım
DS 4 dışarıdan verdiği premium otomobil hissini, iç mekâna geçildiğinde daha da yukarıya çekecek hususi tasarımı ile dikkat çekiyor. Model, dijital, akıcı ve ergonomik bir iç mekâna haiz. İşlevleri kadar tasarımı da kabul edilen her bir parça bir tüm olarak birbiriyle bağlantılı. Gezi sanatı, deneyimi kolaylaştırmak için üç arayüz bölgesinde gruplanan yeni denetim düzeni kullanılarak gösteriliyor. Usta saat zanaatkarlarından esin alınan Clous de Paris işlemeleri ile DS AIR’in gizli saklı havalandırma çıkışları dikkat çekiyor. Bu, orta konsol tasarımının akıcı ve tertipli bir şekle haiz olmasını sağlıyor.
DS 4’ün içi, iki birleşik alandan meydana geliyor: Konfor için bir temas bölgesi ve değişik arayüzler için interaktif bölge. Cam kontrolleri için iki tonlu uygulama, bilişsel algılamayı tetiklemek için tasarlanmış. Malzemeleri içinde değişik deri türleri ve Alcantara®, yeni döşeme teknikleri kullanılarak DS 4’ün iç tasarımı zarafet ile teknolojiyi birbirine katıyor.

Kişiselleştirilebilen Ortam ile Farkı Hissettiriyor
İçerideki uyum hissi, kişiselleştirilebilir ambiyans aydınlatması ile vurgulanıyor. Bu şekilde dolaylı olarak, yan özelliklerin altını çizmek ve genel sakinlik hissine katkıda bulunmak amaçlanmış.
Verimlilik Ön Planda
Türkiye’ye ilk etapta DS 4 TROCADERO versiyonu ve BlueHDi 130 motor seçeneği ile giriş icra eden DS 4 modeli, 8 ileri tam otomatik şanzıman ile satışa sunuluyor. 130 beygir güç ve 300 Nm’lik tork değerine haiz olan bu motor ile DS 4, 0’dan saatte 100 kilometre hıza olan çıkışını yalnızca 10,3 saniyede tamamlayabiliyor. 203 km/sa’lik son sürate haiz olan modelin en dikkat çekici özelliklerinden bir tanesi ise yakıt tüketimi. Verimliliğin ön planda olduğu DS 4, bu performansı 100 kilometrede 3,8 litrelik karma yakıt tüketimi verisi ile sunuyor.

Güvenlik, Konfor ve Performansı Bir Arada Sunan Standart Donanımlar
Türkiye yollarına çıkacak olan DS 4 TROCADERO BlueHDi 130, yüksek düzey güvenlik donanımlarının yanı sıra, hem sürücüye hem de yolcululara yüksek konfor sunan standart donanım sıralaması ile de dikkat çekiyor. 10” Multimedya Ekranlı Müzik ve Eğlence Sistemi, Navigasyon, Kablosuz Mirror Screen (Apple CarPlay, Android Auto), Geri Görüş Kamerası, İki Bölgeli Otomatik Klima, Otomatik Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, toplam dört tane USB bağlantısı, DS AIR Gizli saklı Havalandırma Sistemi, Gizli saklı Kapı Kolları, DS SMART TOUCH dokunmatik kumanda ekranı, sekiz renkli PolyAmbient Ambiyans Aydınlatması, Elektrikli Bagaj Kapağı, Açılır Cam Tavan, 19″ FIRENZE  Hafifçe Alaşım Jantlar, Etken Güvenlik Freni, Etken Şerit Takip Yardımcısı, Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı benzer biçimde özellikler öne çıkanlardan yalnızca bazıları olarak dikkat çekiyor.
DS AUTOMOBILES Hakkında
Avant-garde ruhuyla 1955 DS’in muhteşem mirasına dayanan ve 2014 senesinde kurulan DS Automobiles, Fransız lüks informasyon birikimini otomotiv piyasasına uygulamayı hedefliyor. Kişiliğini dışa vurmayı amaçlayan ve son olarak teknolojiler mevzusunda istekli olan müşteriler için tasarlanan ikinci nesil DS modelleri, zarafet ve ileri teknolojiyi bir araya getiriyor. DS markası; DS 3 CROSSBACK, Yeni DS 7, DS 4 ve DS 9 ile küresel bir ürün yelpazesini piyasaya sürüyor. 2019 ve 2020’de çifte Formula E Şampiyonluğu başarılarına haiz olan DS Automobiles, tüm modellerini elektrikli versiyonda sunarak elektrifikasyonun en ileri noktasında yer ediniyor. E-TENSE etiketi altında DS Automobiles, hem %100 elektrikli hem de şarj edilebilir hibriti 360 beygir gücüne kadar 4×4 teknolojisiyle sunuyor. DS Automobiles, müşterileri için benzersiz marka deneyimine yönelik hususi hizmet programı olan “ONLY YOU, DS Deneyimi” programını yarattı. 40 ülkede bulunan DS markası, dünya genelinde 400 DS satış noktasından oluşan ve devamlı gelişen hususi bir dağıtım ağı oluşturdu.
Sıfır Km DS 4

Bir cevap yazın