Yeni Chery Modelleri Kontrol Sürüşünde

yeni chery modelleri kontrol surusunde 63d29d0351557

Global vasıta pazarında mühim bir yere haiz olan Chery, geçtiğimiz yıl üç değişik SUV modeliyle Türkiye pazarına giriş yapacağını duyurmuştu. Ikimiz de arabamcom olarak Chery kontrol sürüşü etkinliğine katılarak ilerleyen günlerde ilgi odağı haline gelecek bu araçları tecrübe etme fırsatına haiz olduk. Chery Türkiye Edinim Günleri kapsamında gerçekleşen etkinlikte Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro modellerinin ön kontrol sürüşünü gerçekleştirdik. Ortadoğu ve Batı Asya pazarlarında başarıya ulaşmış satış performansı sergileyen marka, AB pazarına resmi girişi için hazırlanıyor. Türkiye ise eşi olmayan konumu sebebiyle Chery’nin Avrupa pazarına geçişinde adeta bir köprü görevi görüyor. Buradan yola çıkan marka, 4 senedir yapmış olduğu pazar araştırmalarıyla müşterilerin beklentilerini çözümleme ediyor. Fizibilite emekleri sonucunda kullanıcı gereksinimlerine yönelik olarak tasarlanan üç yeni SUV modelinin, 2023 ilkbaharında yollarda olması umut ediliyor. Markanın tasarım çizgisini incelemek ve birbirinden şık SUV modellerine daha yakından bakmak için Chery kontrol sürüşü videomuza göz atabilirsiniz.

İlkbahardan itibaren satışa çıkacak Chery modelleri; OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve markanın amiral gemisi TIGGO 8 PRO olacak. SUV kategorisinde yer edinen bu araçlar hem kent içi hem de şehirler arası kullanıma uyum sağlayacak özelliklere haiz. Serideki OMODA 5 ve TIGGO 7 PRO modelleri, kompakt SUV segmentinde içeriyor. Amiral gemisi olarak piyasaya çıkacak TIGGO 8 PRO ise D segmentinde içeriyor. Senenin ortalarına doğru satışı yapılması planlanan bu üç model de ilk etapta 1.6 litre benzinli motor alternatifleriyle müşterilere sunulacak. Sadece 2024 yılıyla beraber 7 ileri otomatik şanzımana haiz bu SUV’lar, hibrit ve elektrikli motorizasyonlu model versiyonlarıyla pazarda yer alacak.

Chery’nin Cross seçimi ile SUV modeli: OMODA 5
Küresel çapta kullanıcı gereksinimleri düşünülerek tasarlanan OMODA 5, güvenlik noktasında markanın öne çıkan araçlarından. Euro NCAP güvenlik çarpışma testinden 5 Yıldız alan bu SUV modeli, etkisi altına alan bir güvenlik performansına haiz. Kısa sürede Türkiye pazarında satışa sunulacak bu vasıta, internasyonal pazarda ilgi gören modellerden. OMODA 5’in özenle tasarlanan beden yapısı, yüksek dayanımlı çelikten üretiliyor. Böylece ana yapının %75’inde çelik kullanılıyor. Sürüş esnasında her türlü duruma hazırlıklı olabilmek için tasarlanan bu vasıta, 1800 Mpa’ya kadar olan basınçlara karşı koyabiliyor. Böylece yaşanmış olan kazalarda genel yapı büyük seviyede korunarak sürücü ve yolcuların güvenliği sağlanmaya çalışılıyor.
Küresel çapta değişik ortam ve yol koşullarındaki testlere doğal olarak tutulan OMODA 5, yalnızca kuvvetli beden tasarımıyla da kalmıyor. Bunun yanı sıra sürücü, yolcu, orta, yan ve yan perde hava yastıklarıyla 7 değişik noktadan donatılıyor. Böylece çarpışma anında tüm yolcular çepeçevre sarılmış oluyor. OMODA 5, Chery kontrol sürüşü ve lansman etkinliklerinde teknik özellikleriyle iştirakçilerin dikkatini çekmeyi başardı. Tatminkar bir performans sunan bu vasıta, 1.6 TGDI motorla 145 kW güç ve 290 Nm maksimum tork kullanımı sunuyor. Getrag 7DCT şanzıman ile beraber çalışan model, etkisi altına alan bir motor-şanzıman kombinasyonuna haiz. Böylece 0-100 km/s hızlanmasını bir tek 8 saniyede gerçekleştirebiliyor.

Premium İç Donanıma Haiz TIGGO 7 PRO
Küresel çapta genç ve şehirli kullananların tercihleri içinde yer edinen TIGGO 7 PRO, mühim satış adetlerine ulan bir Chery modeli. Türkiye’deki müşterilerle bir araya gelmeye hazırlanan bu aracı, ikimiz de Chery kontrol sürüşü etkinliğinde yakından araştırma fırsatına haiz olduk. Markanın piyasa sunmuş olacağı bu premium SUV modeli, günlük kullanıma gereksinim duydunuz pek fazlaca özelliğe haiz. Bunlar içinde yer edinen HD geri görüş kamerası, işlerinizi epey kolaylaştıran unsurlardan. Aracın çevresini görünür kılmak içinse 360 derecelik panoramik görünüm elde eden yüksek çözünürlüğünde olan kamera kullanılıyor. Modelde yer edinen üçlü ekran mimarisinde; 10,25 inçlik dokunmatik merkezi ekran, 12 inçlik LCD gösterge ekranı ve 8 inçlik dokunmatik LCD klima ekranı bulunuyor.
TIGGO 7 PRO’da bulunan kullanımı kolay arayüz 3 değişik tema alternatifine haiz. Bu sayede sürücüler, temalar içinde değişim yaparak kullanımlarını kişiselleştirebiliyor. Sizin için her ayrıntıyı düşünen Chery, bu modelinde evrensel bir kablosuz şarj alanına da yer veriyor. Böylece cep telefonunuzu şarjı bittiğinde, şarj kablonuzu unutmuş olsanız dahi telefonunuzu zahmetsizce şarj edebiliyorsunuz. Bu özelliklere ek olarak anahtarsız çalıştırma, katlanan yan aynalar ve tek tuşla giriş benzer biçimde avantajlı özellikler de mevcut. Teknik detaylara geldiğimizde ise aracın, elektronik şanzıman menzil seçme (ETRS) sistemi, elektronik park freni (EPB) ve AUTOHOLD işlevleriyle donatıldığını görüyoruz. Bu sayede hem kullanım hatalarını en aza indiriyor hem de premium vasıta hissini doyasıya yaşatıyor.

Amiral Gemisi TIGGO 8 PRO
Orta hacimli 7 koltuklu SUV kategorisinde yer edinen TIGGO 8 PRO, serinin en fazlaca ilgi gören modellerinden. Kent yaşamının isteklerine yanıt veren TIGGO 8 PRO, kaliteli bir iç mekan tasarımına haiz. Chery kontrol sürüşünde de deneyimlediğimiz aracın tasarım ayrıntıları hem yalın hem de zarif olması açısından dikkat çekiyor. Kavisli yüzeylerinde lazer işlemeli detaylara yer verilen kabin, siyah ve kahverengiden oluşan çift renkli yapısıyla etkisi altına alan bir atmosfer yaratıyor. Görselliği konforla bir araya getirmek içinse minderlerde çift dolgulu köpük işlemi ve konfor süngeri kullanılıyor. Tüm bunların yanı sıra sürücü koltuğunda, altı yönlü elektrikli ayar ve ısıtma-soğutma özelliklerine yer veriliyor. Böylece mevsimsel değişimlerden etkilenmeden sürüş keyfini doyasıya yaşayabiliyorsunuz.
TIGGO 7 PRO modelinde olduğu benzer biçimde bu araçta da 24,6 inçlik çift ekran ve 8 inçlik dokunmatik LCD klima ekranı ile üçlü ekran konsepti içeriyor. Yeni nesil 4.0 ADAS sisteminin bulunmuş olduğu vasıta, bu modeli bir amiral gemisi haline getiren pek fazlaca kullanışlı özelliğe haiz. Elektronik vites kolu, akıllı telefonlar için kablosuz şarj ve akıllı telefon unutma-hatırlatıcısı benzer biçimde teknolojik özellikler TIGGO 8 PRO’da karşımıza çıkıyor. Lüks tasarım ile üstün teknolojiyi harmanlayan yeni Chery modelleri, kontrol sürüşü sonrası kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Bizlere de ilkbahar itibarıyla satışa çıkacak olan modelleri beklemek kalıyor.
Kısa sürede büyük ses getireceğine inandığımız Chery modellerine ilişkin aktaracağımız detaylar bu kadardı. Eğer yazımızı beğendiyseniz vasıta piyasasında yaşanmış olan gelişmelerden haberdar olmak için haberler sayfamıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın