Yeni BMW X3 M Yalnız Elektrikli Olabilir

Yeni BMW X3 M modeli, yalnız elektrikli olarak mı karşımıza çıkacak? Son zamanlarda bu sual oldukça kafamızı kurcalamaya başladı. Aslına bakarsak markanın lüks crossover modeli, önümüzdeki 10 yıl süresince herhangi bir yenilenme almayacak. Fakat bu durum doğal olarak ki de firmanın yeni nesil X3 üstünde çalışmasına engel değil. Geçtiğimiz günlerde ise G45 kasa koduna haiz yeni nesil X3’e ilişkin bazı prototipler paylaşıldı. Buna bakılırsa bu modelin, firmanın CLAR platformunda üretilmesi düşünülüyor. Ek olarak yeni BMW X3 M modelinin tam elektrikli olması planlanıyor. BMW X3 M ise X3’ün daha yüksek performanslı bir varyantı. Ek olarak model, BMW’nin sıralı altı silindirli ünitesini barındırıyor. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Yeni BMW X3 M, 2025 Senesinde Lansmana Çıkabilir
BMW X3 modelinin yeni neslinin tamamen elektrikli olması planlanıyor. Öteki taraftan ise modelin, tahminen 2025 senesinde lansmana çıkması düşünülmekte. Buna bakılırsa ise yeni nesil X3, Neue Klasse mimarisini kullanan iki yeni model ile karşımıza çıkacak. Bunlar ise i3 ve yeni nesil İx3 modelleri olacak.
Yüksek Performanslı İX3: İX3 M
BMW’nin sayfasında yeni nesil BMW X3 M ile ilgili bazı detaylar paylaşıldı. Bunlardan ilkine bakılırsa yeni nesil İx3’ün performanslı versiyonu İX3 M olarak adlandırılmayabilir. Bunun yerine X3 M isminin tercih edilmesi söz mevzusu. Ek olarak modelin sportif ve elektrikli varyantının ise tahminen 2026 yada 2027 yıllarında lansman yapması planlanıyor. Fakat standart İX3 modeli, yüksek ihtimalle 2025 senesinde karşımızda olacak.

Öteki bir detay ise İX3 M modelinin teknik detayları hakkında. Buna bakılırsa modelin, 503 BG ve 600 Nm tork benzer biçimde verilere haiz olacağı söylenmekte. Eğer bu veriler gerçek olursa yeni BMW X3 M modeli, elektrikli ve sportif X3 M modelinin mevcutta bulunan versiyonundan oldukça daha çok kuvvetli olacak. Son olarak ise firmanın Neue Klasse mimarisinde gelecek 10 yıl içinde birden fazla elektrikli model üretmeyi planladığını da belirtelim.
Satılık Tüm BMW X3 Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın