Yeni BMW i3s Testi

Şubat 12, 2021 by Yorum yapılmamış

Murat Tosun, yeni BMW i3s’ti kontrol etti. BMW i3s testi ile aracı daha yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. Murat Tosun, yeni BMW i3s’in tasarımı, motor özellikleri, fiyatı ve güvenlik odaklı detaylarını inceledi. Yeni BMW i3s hakkında detaylı data için yazının devamını ne olursa olsun okuyun!
Murat Tosun’un Yeni BMW i3s Kontrol İzlenimi
Menzilini artırdı, bu kadar yeter mi?
2018 model BMW i3’ün menzili arttı ve isminin sonuna da S eklendi. Menzili arttı, peki, elektrikli bir otomobil satın alsak bu menzil yeter mi?
Yeni BMW i3s’in Tasarımı Iyi mi?
Biliyoruz; BMW i3’ün tasarımını sevmeyen fazlaca fakat biz seviyoruz. Sevmeyenlerin düşüncelerini de anlayabiliyoruz. Bir BMW modelinden bekledikleri keskin hatlar yerine daire formlu bir yapısı var. Bu mevzuda biz de kararsızız. Bu tasarım yerine değişik detaylara haiz olsaydı daha fazlaca iş yapar mıydı güvenli değiliz! Fakat netice olarak biz bu tasarıma bir BMW modeli olarak değil, bir elektrikli otomobil olarak bakıyoruz ve tasarım detaylarını, bu açıdan bakınca, seviyoruz.
BMW Ruhu Olan Fakat Klasik BMW Tasarımından Ayrılan Bir Tasarım
Böbrek ızgaranın bu araçta da kullanılması iyi bir gelişme. Farların genel yapısı da fazlaca daha küçükler fakat gene de bildik BMW modellerini andırıyorlar. Büyük tamponuysa yüz görünümünün neredeyse tamamını kaplıyor ve iyi görünüyor. Profilden değişik görünen yeni BMW i3s arkadaki yolcu için ferah bir kabin sunabilmek için inişli çıkışlı bir tasarım grafiğini benimsemiş. Burada tasarımcılar daha iyi bir iş ortaya koyabilirdi. Arka tasarım mevzusunda da mütevazi detaylar belirlenmiş.
2018 BMW i3s’in İçi Iyi mi?
Yeni BMW i3s yaşam alanı, boyundan büyük işler yapıyor. Tasarımına daha ilk baktığımız anda sanki daha büyük bir araçmış şeklinde düşündürüyor. Koltuğuna oturduğumuzda bunun bir tek görünüm değil genişlik açısından da aynı şekilde bulunduğunu ispatlıyor.

BMW i3s’te Yaşam Alanı Genişliği Iyi mi?
Baş mesafesi ve omuz mesafesi mevzusunda beklediğimizden daha iyi çıktı. Kullanışlılık açısından neredeyse asla sorun yaşanmıyor.
BMW i3s’te Kokpit Iyi mi?
Elektrikli otomobilin tüm detayları orta konsol üstüne konumlandırılan ekrandan takip ediliyor. Bu ekranın birazcık daha iyi görünmesi ve aracın gövdesine monte edilmesi daha iyi olurdu. Vites kolunun direksiyon simidinin arkasına alınmış olması orta bölümde daha kullanışlı bir alanın ortaya çıkmasını da elde etmiş.
Elektrikli BMW i3s’te Bagaj Hacmi ve Öteki Detaylar
Eşya gözlerinin sayısı ve bagaj kullanımı açısından da bir sorun yaşamadık. Geniş camların kullanılmasıyla beraber ferahlık hissi de oldukça iyi. Gürültü açısından daha başarıya ulaşmış sonuçlar ortaya koyması gerekiyor. Alışkın olduğumuz motor gürültüsü de araçta olmayınca tüm mekanik sesler ve yol gürültüleri yaşam alanında beklenenden fazla duyuluyor.
2018 Model BMW i3s Motor Özellikleri Iyi mi?
En mühim yenilik işte burada yatıyor. Elektrikli vasıta modelleri içinde BMW i3s artık kendini daha iyi bir yere konumlandırıyor. Hayata geçmiş elektrikli otomobiller içinde en iyi menzillerden birine haiz.
Yeni BMW i3s Menzili Iyi mi?
İsmi bu yukarıda anlattığımız değişiklik ile beraber BMW i3s olan otomobil, 300 km’ye varan bir menzil sunuyor. Şu demek oluyor ki BMW i3s menzili 300km’yi buluyor. Günlük hayatta, kent kullanımlarında bu menzil tek şarj ile 1 haftalık ihtiyacı karşılayabilecek kapasiteye gelmiş durumda. Vatanımızda elektrikli otomobillerle uzun yolculuklara çıkmaksa en azından birkaç yıl daha hayal görünüyor. Motorun verimli yapısı yardımıyla 0-100 km/s hızlanmasını 6.9 saniyede gerçekleştiren aracın maksimum hızlanması ise 160 km/s.
BMW i3s 2018 Ne Kadar Yakıt Tüketiyor?
Açıklanan verilere baktığımız vakit bu aracın saatte 14.3 kW elektrik tükettiğini görüyoruz. Şu demek oluyor ki hepimizin anlayacağı hesabı yaptığımız vakit 1 saatlik kullanımda 8 lira harcadığını görüyoruz.
Sıfır km BMW i Serisi İlanları İçin Buraya Tıklayın!
BMW i3s’in konfor ve Yol Tutuş Özellikleri Iyi mi?
Burada BMW özelliklerini kullanıyor. Yüksek ve daha küçük yapısı ile değişik hisler yaşatsa bile BMW’nin sürüş dinamikleri mevzusundaki keyfine ve güvenliğine bu araçta da aynen yer verilmiş durumda. 300 bin TL’ye yaklaşan fiyat etiketiyle yok bir de olmasa dediğinizi duyar şeklinde olduk. Normal olarak bu bedelin karşılığında beklediğimiz bir şeydi ve onu bulduk. Konforlu yolculuklara zorluk çekmeden olanak sağlıyor. En mühim beklentilerimizden birisi gürültü çıkaran bir motor. Sessiz sürüşe alışkın olmayan dış etkenler için elektronik ortamda yaratılan bir motor gürültüsü asla kötü olmaz. Yapmış olduğumuz testler esnasında yol tutuş özellikleri mevzusunda bir sorun yaşamadık. Başarı göstermiş yönlendirme kabiliyeti ile istediğimiz keskinliği sundu. Direksiyon simidinin tasarımı da son aşama iyi. Parmaklık bölgeleri iyi bir halde ayarlanmış. İzine sadık otomobiller arasına adını zorluk çekmeden yazıyor.
BMW i3s Güvenlik Testleri
EuroNCAP çarpışma testinden BMW i3s 4 yıldız almış. 2013 senesinde EuroNCAP testine alınan ve bu testten 4 yıldız almaya hak kazanan otomobilin erişkin korumasından yüzde 86’lık, çocuk yolcu korumasında yüzde 81’lik ve yaya güvenliği mevzusunda yüzde 57’lik sonuçlar elde ettiğini görüyoruz.
2. El BMW i3 fiyatlarını öğrenmek için buraya tıklayın!
Murat Tosun’un BMW i3S Yorumu Iyi mi?
Aracı kontrol eden Murat Tosun’un BMW i3S yorumları şu şekilde: “Elektrikli otomobilleri satın alır mıyım” Bu probleminin cevabı en azından birkaç yıllığına birazcık karışık görünüyor. Şarj istasyonlarının yaygınlaşması, kolay dolum imkanının olması için beklemek gerekiyor şeklinde görünüyor. Menzil mevzusunda 300 km benim 1 haftalık işimi görüyor. Sadece uzun yola çıkamamam elimi bağlıyor. BMW i3s satın alma mevzusunda talep duyduğum araçlardan. Öteki kriterler yerine gelir ve BMW i3 fiyatı da birazcık daha ucuzlarsa satın alabileceklerim listesine zorluk çekmeden girer. 2018 BMW i3s fiyatı demişken fiyatlara bakalım:
2018 Model BMW i3s Fiyatı ve ÖTV Oranı
BMW markasının da söylediği şeklinde bu vasıta, “gelecekten esin alarak bugün için tasarlandı”. Peki, BMW i3s’in fiyatı ne? Sıfır km BMW i3s fiyatı 263.800TL’den başlıyor. Otomatik şanzımanlı aracın Loft, Lodge ve Suite adlı üç tasarım paketi var. BMW i3s ÖTV oranı ise %15.
BMW i3s Görselleri
Yeni BMW i3s’in görsellerini görüntülemek için galerinin üstüne tıklayınız.

BMW i3s

1 of 14

BMW i3s 2018 Teknik Özellikleri
Motor: 1.4 lt
Motor: Elektrikli
Maksimum Güç: 184 HP
Maksimum Tork: 270 Nm
BMW i3s Performans Özellikleri
0-100 km/s Hızlanma: 6.9 sn
Maksimum Hız: 160 km/s
Frenler
Ön: Hava kanallı disk
Arka: Disk
Yakıt Türü: Elektrik  Karma : 14.3 kW
CO2 Emisyonu: 0 gr/km
BMW i3s Boyutlar
Uzunluk: 4011 mm
Genişlik: 1775 mm
Yükseklik: 1577 mm
Dingil Mesafesi: 2570 mm
BMW i3s Bagaj Hacmi : 261 lt
Yakıt Depo Kapasitesi: 27.2 kW
Boş Ağırlık: 1340 kilogram
Lastik Boyutu: 175/55 R20
Buraya tıklayarak BMW M5 İçeriğimize de bakabilirsiniz…

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir