Yağ Yakan araba nasıl Anlaşılır?maliyeti ne kadardır ?

Motorunuzun yağ yakması, sürüş kalitenizi direkt etkileyen faktörlerinden biridir. Bu durum hem sürüş güvenliği mevzusunda sizi tehlikeye sokar, hem de sürüş keyfinden yoksun bırakır. Genel olarak bir aracın yağ yakma sebebi, contaların gevşemesi ve yağınızın motor içine karışmasıdır.Yağ yakan bir arabanın en belirgin göstergesi, egzozdan çıkan gazın durumudur. Eğer oldukça net olarak siyah ya da koyu mavi tonlarında bir gaz gözlemliyorsanız, aracınız yüksek ihtimalle yağ yakıyor anlamına gelir. Yağ yaktığını anlamanın bir diğeri yolu ise, yağ miktarının devamlı düşüyor olmasıdır. Bundan dolayı aracınız soğuk haldeyken ne olursa olsun yağ kontrolü yapınız. Eğer yağ çubuğunda bir eksilme tespit ettiyseniz, yağ yakma ya da sızdırması söz mevzusudur.İ

Doğru Yağın ÖnemiAracınızın yağ değerlerini oldukça yakından takip etmenizde yarar vardır.Yanan yağ, eski işlevselliğini yitirir ve motorunuzun performansını ciddi oranda düşüreceği benzer şekilde, büyük harcamalara niçin olabilecek hasarlara yol açabilir. Bununla beraber yağ yakmayan bir tek sızıntı sebebiyle yağ seviyesi düşen motorlar da aynı şekilde hem bütçenize, hem de aracınıza zarar verir. Bununla beraber yağ mevzusunda güvendiğiniz markaları tercih etmeli, ne olursa olsun motorunuz ile uyumlu standartlarda yağ kullanmalısınız. Yanlış yada kalitesiz yağlar fiyatlarının ucuzluğu sebebiyle tercih edilebiliyorlar. Bir tek kullandığınız yağ aracınız ile uyumlu değilse, oldukça daha büyük masrafların kapınızı çalması muhtemeldir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Lastiklerin Hava Basıncı Kaç OlmalıAracıma hangi yağı koymalıyım?Kullanım belgesinde aracınıza uygun yağ modeli yer verilmiştir. Aracın yağ markası ve numarası yapınak tarafınca motorla en uyumlu olacak şekilde seçilmektedir.Daha incesini yada daha kalını koyulmaması gerekir.İnternet üstünden aracınıza uyumlu yağ modelini de bulabilirsiniz.Mevzu başlıkları ( Mevzuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Bir cevap yazın