Xpeng Türkiye İlk Mağazasını Açtı

Xpeng Türkiye ilk mağazasını açtı. Dünyaca meşhur elektrikli otomobil üreticisi Xpeng, geçtiğimiz aylarda ülkemize de giriş yapacağını açıklamıştı. Bunun arkasından ise Çinli otomobil üreticisi ülkemizdeki ilk mağazasını açtı. Xpeng Türkiye’nin toplumsal medya hesabı üstünden meydana getirilen paylaşıma nazaran, firmanın ilk showroom’u İstanbul, Topkapı’da açılışını gerçekleştirmiş oldu. Gelen öteki bilgilere nazaran ise firmanın Türkiye’de G3i ve P7 modellerini satışa sunmuş olacağı öğrenildi. Bunlar haricindeki modellerin ise ülkemize gelip gelmeyeceği mevzusunda hemen hemen bir informasyon yok. Şimdi gelin siz kıymetli okuyucularımız için derlediğimiz tüm detaylara bir göz atalım.
Xpeng Türkiye Tutarları Şubat Ayında Belli Olacak
Dünyaca meşhur Çinli otomobil üreticisi Xpeng, ülkemizdeki ilk mağazasını İstanbul’da açtı. Buna nazaran devletimizde, firmanın G3i ve P7 modellerinin satışa çıkacağı aktarıldı. Modellerin tutarları hakkında ise hemen hemen bir izahat bulunmuyor. Firmanın fiyat listelerini Şubat ayında paylaşması planlanıyor. Bunun arkasından ise devletimizde resmi olarak Xpeng satışı başlamış olacak.
G3i
Xpeng’in de Türkiye’ye gelişi ile beraber ülkemizdeki Çinli otomobil üreticisi sayısı artmaya devam ediyor. Buna nazaran Çinli üreticilerin sundukları özelliklerle ve fiyat avantajlarıyla devletimizde ilgi çektiklerini ve tutulduklarını söylemek mümkün. Bu ilgi ile beraber öteki otomobil üreticileri de ülkemize gelmeye ikna oluyor. Bakalım ilerleyen yıllarda öteki otomobil üreticileri de ülkemize gelecekler mi? Öteki taraftan ise Xpeng Türkiye yol haritasını da ilerleyen dönemlerde şirketten gelen açıklamalarla birlikte öğrenmiş olacağız. Peki sizce Xpeng modelleri devletimizde başarıya ulaşmış olabilecekler mi?
Xpeng’in 2023 Senesinde Üretmeyi Düşündüğü Modeller Hakkında Detaylı Data Alın⇒

Bir cevap yazın