Xiaomi’den Yeni Hamle! Aracı için Patent Başvurusu Yapmış oldu

Xiaomi‘den yeni hamle geldi. Teknoloji şirketinin otomobil kısmı çalışmalarına devam ediyor. Şimdi ise elektrikli otomobil modeli için yeni bir patent başvurusu yapmış oldu.
Elektrikli otomobillere geçiş aşamasında birçok değişik marka hamle yapıyor. Hem otomobil devleri hem de teknoloji firmaları bu aşamada çalışıyor. Son olarak Çinli teknoloji şirketi de elektrikli vasıta için çalışmalara başlamıştı. Şirket şimdilerde çalışmalarına hız verdi. Hatta 2024 senesinde sahnede olacak otomobili için patent başvurusu bile yapmış oldu.
Xiaomi’den Yeni Hamle! Elektrikli Aracı İçin Patent Başvurusu Yapmış oldu

Xiaomi Automobile 2021 senesinde resmen kurulmuştu. Şimdi se fikri iyelik hakları için müracaat yapmış oldu. Bu sebeple elektrikli araçlar için ‘Power Battery’ isminde bir batarya üretiyor. Bu yeni nesil teknoloji sıvı soğutma kanalları şeklinde birçok değişik özelliğe haiz. Şirket uzun ömürlü bataryaları için yeni teknolojileri kullanmaya devam edeceğinden patent başvurusunu da tamamladı.
Xiaominin Sektör Hedefi Büyük

Xiaomi’den yeni hamleyi icra eden Lei Jun, otomotiv sektöründe ilk 5’e girmeyi hedeflediklerini deklare etti. Bu sebeple yılda 10 milyondan fazla elektrikli otomobil satmayı hedeflediklerini beyan etti. Lei Jun’a gore elektrikli otomobil segmenti olgunluğa ulaştığında, pazardaki bölgeler değişecek. Buna gore bu pazarın yüzde 80’i 5 markanın hakimiyetine girecek. Doğal olarak Xiaomi de bunlardan biri olacak.
Sıfır KM Otomobil Modelleri

Bir cevap yazın